Рішення № 89717465, 09.06.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2020
Номер справи
380/2632/20
Номер документу
89717465
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/2632/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 червня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого-судді Мартинюка В.Я. розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи у м. Львові справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Сервіс-1" до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанови, -

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Сервіс-1" (далі - позивач, ТзОВ "Транс-Сервіс-1") звернулося в суд з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті (далі - відповідач, до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області), в якому просить:

- визнати протиправними та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 18.02.2020 року №175373;

- визнати протиправними та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 04.02.2020 року №175090.

Позовні вимоги аргументовані тим, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області та Чорноморського міжрегіонального управлінням Укртрансбезпеки під час проведення перевірок відповідності вагових параметрів транспортних засобів встановленим чинним законодавством нормам вагове обладнання не застосовувалась. Вказане свідчить, що відповідачем при проведенні габаритно-вагового контролю не дотримано процедури, яка встановлена для такого контролю, а тому отримані у ході перевірки результати не можуть бути покладені в основу прийнятого рішення.

Представник відповідача подав відзив на позов, в якому заперечує проти позову. Вказує, що оскаржувані постанови винесено відповідно до вимог чинного законодавства, а тому спірними постановами правомірно застосований адміністративно - господарський штраф до позивача за порушення транспортного законодавства. Враховуючи наведене, просить суд в задоволенні позову відмовити повністю.

Ухвалою суду від 08.04.2020 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на підставі направлення на перевірку від 29.11.2019 №009172, проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, зокрема, транспортного засобу марки DAF FT CF, держаний номерний знак НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 з напівпричепом ВОDEX, державний номерний знак НОМЕР_3 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4 . Водій ОСОБА_1 , що належить ТзОВ "Транс-Сервіс-1".

Перевіркою встановлено порушення: повна маса ТЗ становить 58 040 кг, яка складається: 40500 кг (маса вантажу згідно товарно-транспортної накладної б/н від 05.12.2019 року) + 175 540 кг (маса DAF + ВОDEX), у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» перевищення встановлених законодавством вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, чим порушено вимоги статті 48 цього ж Закону.

Вказані висновки зроблено за результатами документального габаритно-вагового контролю, на підставі поданих позивачем документів, а саме згідно товаро-транспортної накладної б/н від 05.12.2019 року

Результати перевірки оформлено актами від 05.12.2019 року: №173970 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та №0015887 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів.

Відповідно до відмітки зробленої посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області водій транспортного засобу з актом ознайомився, від пояснень та підпису відмовився.

Листом від 15.01.2020 року №3697/30/24-20 ТзОВ "Транс-Сервіс-1" було запрошено прибути 04.02.2020 року до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та роз`яснено право на ознайомлення з матеріалами справи, надання пояснень, представлення доказів, та заявляти клопотання, користуватися юридичною допомогою адвоката, виступати рідною мовою та оскаржити рішення у справі.

Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт складено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 04.02.2020 року № 175090, якою на підставі абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», у зв`язку із перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20 % при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, стягнуто з позивача адміністративно-господарський штраф в розмірі 34 000 грн.

Окрім того, контролюючими особами Чорноморського міжрегіонального управлінням Укртрансбезпеки на підставі направлення на перевірку від 23.12.2019 №901315, проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, зокрема транспортного засобу марки DAF, державний номерний знак НОМЕР_5 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_6 з напівпричепом VAN HOOL, державний номерний знак НОМЕР_7 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_8 . Водій ОСОБА_2 , що належить ТзОВ "Транс-Сервіс-1".

Перевіркою встановлено порушення: пп. 22-5 ПДР, а саме навантаження на одиничну вісь складає 11 800 кг, при допущеному навантаженні 11000 кг, чим порушено норми статті 49 Закону України «Про автомобільний транспорт». А саме, водій не представив до перевірки посвідчення водія, у тому числі порушення відповідальність за які передбачена абз. 14 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу.

Як вбачається із відзиву на позовну заяву, вказані висновки зроблено за результатами документального габаритно-вагового контролю.

Результати перевірки оформлено актами від 23.12.2019 року: №198593 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та №0040690 про перевищення транспортним засобом нормативно вагових параметрів.

Відповідно до відмітки зробленої посадовими особами Чорноморським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки водій транспортного засобу з актом ознайомився, від пояснень та підпису відмовився.

Листом від 29.01.2020 року №8618/30/24-20 позивача було запрошено прибути 18.02.2020 року до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та роз`яснено право на ознайомлення з матеріалами справи, надання пояснень, представлення доказів, та заявляти клопотання, користуватися юридичною допомогою адвоката, виступати рідною мовою та оскаржити рішення у справі.

За результатом розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області за результатами вищенаведених матеріалів складено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 18.02.2020 року № 175373, якою на підставі абз. 14 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у зв`язку із перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу стягнуто з позивача адміністративно-господарський штраф в розмірі 8500 грн.

Позивач не погодившись із вищенаведеними постановами про застосування адміністративно-господарського штрафу звернувся до суду з даним позовом.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-ІІІ від 05.04.2001 року (далі - Закон №2344-ІІІ) державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами (надалі - Порядок №1567).

Відповідно до п. 3 Порядку №1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.

Пунктом 15 Порядку № 1567 встановлений виключний перелік підстав під час проведення рейдової перевірки, серед яких зазначено перевірка наявності визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Згідно з п. 16 під час рейдової перевірки можливе здійснення габаритно-вагового контролю.

Відповідно до п. 20 Порядку №1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

Згідно з п. 21, 22 Порядку №1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3 (акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом).

У разі відмови уповноваженої особи суб`єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб`єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.

Разом з тим, відповідно до п.6 Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 року № 422, у разі виявлення порушень правил перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів посадові особи складають акти за формою згідно з додатками 2 (акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів) і 3 (акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів) до цього Порядку та повідомляють відповідний підрозділ МВС про такі порушення.

Відповідно до ч.2 ст. 29 Закону України від 30.06.1993 року № 3353-ХІІ «Про дорожній рух» (далі - Закон № 3353-ХІІ) з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ст. 33 Закон № 2862-IV рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 року № 30 (далі- Правила №30), транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Згідно з п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Відповідно до п. 4 Правил №30, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів

Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

Як передбачено ст. 48 Закону № 2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 року «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).

Підпунктом 2 пункту 2 Порядку №879 вимірювання (зважування) - процес визначення за допомогою вимірювального (зважувального) обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу, що проводяться згідно з методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.

Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Згідно з п. 3, 4, 6 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Відповідно до п. 15-18, 20 Порядку № 879 контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють відповідні підрозділи МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.

Габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включає документальний, попередній та/або точний контроль, на пересувних - документальний, точний контроль.

У разі виявлення під час здійснення попереднього габаритно-вагового контролю на стаціонарних або автоматичних зважувальних пунктах факту перевищення установлених габаритно-вагових параметрів здійснюється точний габаритно-ваговий контроль.

За результатами точного габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка результатів здійснення контролю із зазначенням часу і місця його проведення, а на запит водія - міжнародний сертифікат зважування вантажних транспортних засобів, якщо пункт габаритно-вагового контролю уповноважений видавати такі сертифікати.

За результатами точного та/або документального габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Згідно з абз. 14 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-IIІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5 % до 10 % включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Абзацом 16 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що фактично спірними постанова до позивача засновано штраф за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. При цьому, висновки про порушення чинного законодавства зроблено на підставі документального габаритно-вагового контролю.

Відповідно до актів перевірки від 05.12.2019 року №173970 та №0015887 фактична маса транспортного засобу DAF FT CF, держаний номерний знак НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 та напівпричепу ВОDEX, державний номерний знак НОМЕР_3 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію СХО660303 на час проведення перевірки становила 58, 040 тон, при нормативно допустимій 40 тонн.

Вказані обставини підтверджуються наявною в матеріалах справи товаро- транспортною накладною б/н від 05.12.2019 року, яка була представлена до документального габаритно-вагового контролю.

ТзОВ "Транс-Сервіс-1" документів на спростування вказаних обставин не надано.

Таким чином, позивачем здійснено перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу.

Відповідно до цих результатів вагові параметри вказаного транспортного засобу перевищують нормативно допустимі вагові обмеження більш ніж на 2 %, що дало підстави вважати цей транспортний засіб великоваговим, для руху якого, за правилами частини четвертої статті 48 Закону № 2344-ІІІ, повинен бути відповідний дозвіл.

Суд звертає увагу, що в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази на підтвердження того, що ТзОВ "Транс-Сервіс-1" має такий дозвіл.

Вказане свідчить, що позивач перевозив вантаж з перевищенням вагових обмежень без спеціального дозволу, а тому постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу від 04.02.2020 року № 175090, якою на підставі абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», у зв`язку із перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20 % при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, стягнуто з позивача адміністративно-господарський штраф в розмірі 34 000 грн. винесена правомірно.

В матеріалах справи відсутні докази, що при перевірці транспортного засобу та при винесенні спірної постанови посадовими особами ТзОВ "Транс-Сервіс-1" висловлювались зауваження щодо проведення такого контролю.

Разом з тим, водій автомобіля відмовився ознайомлюватись, підписувати акт перевірки та надавати пояснення по суті виявлених правопорушень.

Судом не береться до уваги твердження позивача щодо необхідності проведення точного габаритно-вагового контролю, оскільки такий контроль здійснюється, у разі виявлення під час здійснення попереднього габаритно-вагового контролю на стаціонарних або автоматичних зважувальних пунктах факту перевищення установлених габаритно-вагових параметрів. В межах даних правовідносин було здійснено документальний ваговий контроль, а ТзОВ "Транс-Сервіс-1" не наведено обставин, які б вказували на обов`язковість проведення інших видів контролю.

Стосовно правомірності винесення постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 18.02.2020 року №175373, суд зазначає наступне.

Відповідно до актів перевірки від 23.12.2019 №198593 та №040680 фактична маса транспортного засобу DAF FT CF, держаний номерний знак НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 та напівпричепу ВОDEX, державний номерний знак НОМЕР_3 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію СХО660303 на час проведення перевірки становила 40, 15 тонн, при нормативно допустимій 40 тонн. При цьому, так висновки зроблено, з посиланням на порушення навантаження на одиничну вісь, яка становить 11, 8 тонн, при нормативно допустимому навантажені 11 тонн.

Суд зазначає, що встановлення навантаження на одиничну згідно п. 16 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включає документальний, попередній та/або точний контроль, на пересувних - документальний, точний контроль.

Зі змісту акта перевірки та доданих до нього матеріалів справи не можливо встановити на підставі яких документів та у який спосіб визначалось навантаження на одиничну вісь, що вказує на необґрунтованість згаданої постанови.

Відтак, згадана постанова від 18.02.2020 року №175373 не відповідає критерію правомірності акта індивідуальної дії - обґрунтованості (п.3 ч.2 ст.2 КАС України), що є беззаперечною підставою для визнання такої протиправною.

З урахуванням викладеного, позов є обґрунтований в частині вимог про визнання протиправним та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 18.02.2020 року №175373, а тому в цій частині підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.139 КАС України, такі належить присудити на користь позивача пропорційно задоволених вимог.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 18.02.2020 року №175373.

В іншій частині у задоволенні позову відмовити.

Стягнути з Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845), що знаходиться за адресою м.Львів, проспект В.Чорновола, 57 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Сервіс-1" (код ЄДРПОУ 32602104), що знаходиться за адресою Львівська область, Пустомитівський район, с.Ставчани 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.Я.Мартинюк