
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 червня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1261/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонова І.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача у справі № 360/1261/20 за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Новоастраханського обласного психоневрологічного інтернату за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації про вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (далі також - позивач) до Новоастраханського обласного психоневрологічного інтернату (далі також - відповідач), в якій просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача у вигляді зупинення експлуатації будівель та приміщень, розташованих за адресою: 92940 , Луганська обл., Кремінський р., с. Нова Астрахань, вул. Шкільна, буд. 27 до повного усунення всіх порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки в зазначеній будівлі, вказаних в Акті перевірки.
Від Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації надійшли письмові пояснення, в яких зазначено, що забезпечення проведення протипожежних заходів для усунення недоліків, що були виявлені позивачем та відображені в акті перевірки від 03.01.2020 № 2 безпосередньо залежить від фінансування інтернатної установи, джерелом якого є видатки з обласного бюджету, відповідно до пункту 8.2 Положення про інтернат. Згідно з абзацом третім частини першої статті 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» (далі - Закон), військово-цивільні адміністрації району, області - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження районних, обласних рад, державних адміністрацій та інші повноваження, визначені цим Законом. До повноважень військово-цивільних адміністрацій, зокрема відноситься здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (пункт 12 частини першої статті 4 Закону). Крім того, пунктом 5 частини третьої статті 4 Закону передбачено, що районні, обласні військово-цивільні адміністрації поряд із здійсненням повноважень місцевих державних адміністрацій на відповідній території також здійснюють повноваження із здійснення управління об`єктами спільної власності територіальних громад 2 з сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Тобто, відповідач відноситься до об`єктів комунальної власності, управління майном якого здійснює Луганська обласна державна адміністрація - обласна військово-цивільна адміністрація. Розпорядником бюджетних коштів, відповідно до пункту 4 частини третьої статті 6 Закону, є керівник військово-цивільної адміністрації.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
З огляду на вище викладене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Луганську обласну державну адміністрацію (код ЄДРПОУ 00022450, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т Центральний , буд. 59), запропонувати позивачу надіслати третій особі адміністративний позов та надати третій особі час для надання письмових пояснень по суті спору.
Згідно з частиною першою статті 183 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання для надання часу третій особі підготувати письмові пояснення по суті спору.
В Україні постановою КМ України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" запроваджено карантинні заходи.
02.04.2020 набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), яким, зокрема, внесено зміни до КАС України та доповнено розділ VI Прикінцеві положення п. 3 такого змісту: «Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Зазначений карантин відповідно до п. 1 постанови КМ України Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 від 11.03.2020 № 211 (зі наступними змінами) встановлений на усій території України з 12.03.2020 до 22.06.2020.
Строк підготовчого засідання мав закінчитися 26.06.2020, але подовжується на підставі п. 3 розділу VI Прикінцеві положення КАС України.
Керуючись статтями 9, 49, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Луганську обласну державну адміністрацію (код ЄДРПОУ 00022450, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т Центральний , буд. 59).
Відкласти підготовче засідання до 20 липня 2020 року до 10 годині 20 хвилин.
Зобов`язати позивача надати:
- докази направлення третій особі копії позовної заяви з додатками.
Запропонувати третій особі надати до суду у строк до 20 липня 2020 року пояснення на адміністративний позов.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Третій особі разом з ухвалою надіслати витяг про процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
СуддяІ.В. Тихонов