Рішення № 89707638, 10.06.2020, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
10.06.2020
Номер справи
263/4345/20
Номер документу
89707638
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 263/4345/20

Провадження № 2-а/263/181/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2020 року місто Маріуполь

Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі головуючого судді Томіліна О.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЕАК №2323060 від 31.03.2020,

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яку у подальшому він уточнив, до Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЕАК №2323060 від 31.03.2020.

На обґрунтування вимог позивач посилається на те, що 31.03.2020 поліцейським роти №3 батальйону №1 УПП в Донецькій області Оглюком Ю.А. було винесено постанову серії ЕАК №2323060 за ч.1 ст.122 КУпАП. Відповідно до постанови ОСОБА_1 31.03.2020 о 14:58 год. керував автомобілем Nissan TEANA, д.н. НОМЕР_1 , по пр. Миру, 91 у Центральному районі м. Маріуполя у населеному пункті і порушив обмеження швидкості руху на 26 км/год., а саме рухався зі швидкістю 76 км/год. Швидкість вимірювалася приладом TruCam LTI20/20 TC000788. Позивач вважає, що постанова винесена всупереч вимогам діючого законодавства та підлягає скасуванню з наступних підстав. Прилад, який вимірював швидкість не був опломбований, що вказує на неправомірність застосування приладу. На прохання надати документи на підтвердження своєчасного проходження перевірки вимірювального приладу, а також про те, що інспектор має дозвіл на користування даним приладом, позивачу поліцейським було відмовлено. Працівник поліції на вимоги позивача також не надав фото, яке відповідно до інструкції вимірювального пристрою повинно надаватися разом із постановою. Позивач також зазначає, що розгляд справи відбувся одразу на місці, без підготовки та надання позивачу часу з метою отримання правової допомоги, подання заперечення на постанову інших доказів по справі, що свідчить про порушення прав позивача. Також позивач вказує, що відповідно до даних Єдиного державного реєстру судових рішень TruCam LTI20/20 TC000788 був на балансі в УПП в Дніпропетровській області ДПП та Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві, та інших об`єктів поліції. Позивач вважає, що вказаний вимірювальний пристрій є дублікатом оригіналу, який знаходиться у м. Києві чи Дніпрі або у іншому місті України. Просив скасувати постанову серії ЕАК №23236060 від 31.03.2020 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП, провадження по справі закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Ухвалою судді від 13.04.2020 відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін.

До суду від представника відповідача Управління патрульної поліції надійшов відзив на адміністративний позов, в якому він позовні вимоги не визнав з наступних підстав. 31.03.2020 патрульним екіпажем за допомогою лазерного вимірювача швидкості TruCam LTI20/20 (серійний номер TC000788 ) було виявлено порушення ПДР та зупинено автомобіль порушника. Інспектор поліції підійшов до автомобіля, представився належним чином, довів водію суть скоєного правопорушення та запропонував водієві пред`явити документи, що було виконано. Врахувавши, що до компетенції інспектора належить розгляд адміністративної справи за порушення правил дорожнього руху, з`ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, роз`яснивши права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності поліцейський Оголюк Ю.А. виніс відносно ОСОБА_1 постанову за ч.1 ст.122 КУпАП. Враховуючи викладене, постанова є правомірною та такою, що не підлягає скасуванню. Щодо використання TruCam LTI20/20 представник відповідача зазначив, що відповідно до інструкції виробника Laser Tehnologe Inc, США, використання лазерного вимірювача швидкості TruCam LTI20/20 передбачає можливість використання даного приладу в автоматичному режимі як в мобільному так і в статичному положенні. Тобто поліцейським виконується наведення позначки оптичного прицілу на цільовий автомобіль і натискається спусковий гачок приладу. Під час фіксації перевищення встановлено ї швидкості руху прилад автоматично здійснює фотографування транспортного засобу порушника. З огляду на приписи чинного законодавства України, лазерні вимірювачі TruCam, які були введені в експлуатацію до моменту виключення їх з Державного реєстру, дозволяється застосовувати за умови позитивних результатів їх повірки. Наявним свідоцтвом про повірку законодавчого регульованого засобу вимірювальної техніки № 22-01/16642 підтверджено придатність лазерного вимірювача швидкості TruCam до застосування. Таким чином докази, отримані за допомогою лазерного вимірювача швидкості транспортних засобів TruCam LTI20/20 №ТС000788 є належними та допустимими. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Оцінивши обставини, повідомлені позивачем у позовній заяві та відповідачем у відзиві на адміністративний позов, дослідивши матеріали справи, переглянувши відеозаписи з нагрудних реєстраторів поліцейських, відеозапис, зроблений приладом TruCam, суд приходить до висновку про необхідність відмови в задоволенні позову про скасування постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

Позивач, ставлячи під сумнів зафіксоване відповідачем за допомогою спеціального приладу порушення позивачем ПДР, мав навести в позовній заяві відповідні обставини та надати суду відповідні докази на підтвердження таких обставин.

Судом встановлено, що 31.03.2020 інспектором роти № 3 батальйону №1 Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції - сержантом поліції Оголюком Ю.А., було винесено відносно ОСОБА_1 постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі 255,00 грн.

Відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАК № 2323060 від 31.03.2020, ОСОБА_1 31.03.2020 о 14:48 год., у м. Маріуполі, пр. Миру, буд. 91, керуючи автомобілем Nissan TEANA, д.н. НОМЕР_1 , порушив обмеження швидкості руху в населеному пункті на 26 км/год., а саме рухався зі швидкістю 76 км/год., вимірювалась TruCam LTI20/20 ТС000788, чим порушив п.12.4 ПДР України - порушення швидкісного режиму в населених пунктах (дозволена швидкість не більше 50 км/год.).

На підтвердження вчиненого позивачем адміністративного правопорушення, відповідачем надано відео з лазерного вимірювача швидкості TruCam із зображенням автомобіля Nissan TEANA, д.н. НОМЕР_1 , та зазначенням швидкості 76 км/год. при максимально дозволеній - 50 км/год., також надано диск із відеозаписом з нагрудного відеореєстратора.

При цьому, суд враховує, що лазерний вимірювач швидкості TruCam LTI 20/20 отримав сертифікат затвердження типу засобів вимірювальної техніки від 29 серпня 2012 року № UА-МІ/1-2903-2012. На підставі позитивних результатів державних приймальних випробувань Міністерством економічного розвитку і торгівлі України затверджений тип засобу вимірювальної техніки «Вимірювач швидкості автотранспортних засобів лазерний LTI 20/20 TruCam», який було зареєстровано в державному реєстрі засобів вимірювальної техніки за номером У3197-12.

Чинним законодавством не передбачено повторного проходження даної процедури (сертифікації) для приладів, які вже були завезені на територію України та введені в експлуатацію.

Крім того, така процедура як "сертифікація" взагалі не міститься в нормах чинного законодавства України.

Всі прилади, що використовуються працівниками Департаменту патрульної поліції, пройшли повірку. Міжповірочний інтервал для TruCam визначено Переліком засобів вимірювальної техніки, типи яких затверджені на підставі результатів державних приймальних та контрольних випробувань і міжнародних договорів України, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 05 квітня 2012 року № 437 і становить 1 рік.

Проведення повірки передбачено Порядком проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08 лютого 2016 року № 193.

При цьому доводи позивача щодо не опломбування вимірювального приладу не беруться судом до уваги, оскільки єдиною визначальною вимогою діючого законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності до засобів вимірювальної техніки, які вже введено в експлуатацію, є необхідність здійснення їх повірки.

Відповідно до свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 22-01/16642, виданого ДП "Укрметртестстандарт" від 30 вересня 2019 року та чинного до 30 вересня 2020 року, лазерний вимірювач швидкості транспортних засобів TruCam LTІ 20/20 №ТС000788, є придатним до застосування.

Необхідно зазначити, що можливість використання виробу "TruCam LTІ 20/20" виробництва LaserTechnologyInc, США також підтверджується наявністю виданого державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України експертного висновку.

Так, лазерний вимірювач швидкості TruCam LT1 20/20 здійснює вимірювання процесу порушення швидкісного режиму, що дозволяє ідентифікувати транспортний засіб, номерний знак. Прилад автоматично визначає координати кожного вимірювання швидкості, розрізняє режими обмеження швидкості, встановлені для вантажних, легкових транспортних засобів, а також мотоциклів.

Для фіксації допустимих швидкісних режимів руху транспортних засобів на приладі встановлюється поріг допустимої швидкості руху. При цьому враховується похибка приладу ±2 км/год. Прилад дозволяє вимірювати швидкість на дистанціях від 15 м до 1200 м.

Правильність реалізації у приладі TruCam зазначеного алгоритму підтверджено за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації.

Застосування алгоритму шифрування AES забезпечує контроль цілісності інформації не тільки в самому приладі TruCam, але також в зашифрованих файлах, що скопійовані на будь-які інші електронні носії.

Зазначені властивості алгоритму унеможливлюють підробку змісту інформації про порушення правил дорожнього руху від моменту її фіксації приладом TruCam.

Враховуючи викладене, впровадження додаткових заходів для забезпечення достовірності інформації про порушення правил дорожнього руху та проведення їх експертиз не є обов`язковим.

Щодо посилань позивача на використання приладу TruCam з одним і тим же серійним номером у різних областях України суд зазначає, що відповідно до наказу Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України №100 від 19.02.2002, зареєстрованим в Мінюсті України 04.03.2002 року за №222/6510, який втратив чинність на підставі наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі №972 від 14.06.2016, затверджено Порядок оформлення та видачі сертифікатів затвердження тину засобів вимірювальної техніки, сертифікатів відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженому типу та свідоцтв про визнання затвердження типу засобів вимірювальної техніки, згідно з яким - п.2.5 сертифікати затвердження типу засобів вимірювальної техніки та свідоцтва оформлюються на типи засобів вимірювальної техніки, які занесено під одним реєстраційним номером до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.

З аналізу вищевказаного наказу вбачається, що передбачено занесення засобів вимірювальної техніки під одним реєстраційним номером до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки.

Суд також зауважує, що попри втрату чинності наказу Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України №100 від 19.02.2002, засоби вимірювальної техніки, які були ввезені на територію України та введені в експлуатацію до моменту виключення їх із вказаного Державного реєстру, дозволяється застосовувати за умови здійснення їх повірки.

Зазначені в позовній заяві обставини щодо бездоказовості та безпідставності притягнення до адміністративної відповідальності, що факт вчинення правопорушення інспектором поліції не був зафіксований в автоматичному режимі, постанову було винесено без розгляду адміністративної справи на місці зупинки транспортного засобу з порушенням права позивача на правову допомогу спростовуються наданим відповідачем до клопотання диском із відеозаписом з камер нагрудного реєстратора поліцейського, на якому відображено події зупинки транспортного засобу позивача та розгляд справи про адміністративне правопорушення, який було досліджено судом. З наданого відеозапису вбачається, що поліцейський належним чином представився та довів водію суть скоєного ним правопорушення, надав ОСОБА_1 на його вимогу документи на прилад вимірювання швидкості руху TruCam, ознайомив його з відеозаписом правопорушення на зазначеному приладі, після чого ознайомив з правами особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені статтею 268 КУпАП та статтею 63 Конституції України. ОСОБА_1 зазначив, що бажає скористатися правовою допомогою, однак викликати адвоката на місце зупинки транспортного засобу відмовився. ОСОБА_1 просив перенести розгляд справи, однак надати поліцейському письмове клопотання про перенесення розгляду справи також відмовився. Інспектор поліції погодився прийняти усне клопотання про перенесення розгляду справи та запропонував узгодити дату розгляду справи, однак і на це ОСОБА_1 не надав згоди. Таким чином, інспектором поліції була надана можливість ОСОБА_1 скористатися усіма правами, проте останній відмовився від цього. Після складання поліцейським постанови, її копію надано на ознайомлення водієві та роз`яснено право на оскарження.

Вирішуючи спір, суд виходить з того, що працівником поліції при виявлені правопорушення, фіксації правопорушення, формуванні доказової бази (матеріалів справи), розгляді справи про адміністративне правопорушення дотримано вимоги КУпАП, оскільки вчинення правопорушення підтверджено належними та допустимими доказами, а сама справа розглянута на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом.

Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють Правила дорожнього руху (далі - ПДР), затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У відповідності до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 40 Закону України «Про національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VІІ визначено, що поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото - і відеотехніку, а також використовувати інформацію, отриману із автоматичної фото - і відеотехніки, що знаходиться в чужому володінні, з метою:

1) попередження, виявлення або фіксування правопорушення, охорони громадської безпеки та власності, забезпечення безпеки осіб;

2) забезпечення дотримання правил дорожнього руху.

Тобто, положення Закону України «Про національну поліцію» надають право поліції використовувати інформацію відеозапису в якості речового доказу наявності або відсутності факту правопорушення.

З постанови у справі про накладення адміністративного стягнення серії ЕАК № 2323060 від 31.03.2020 вбачається, що згідно з приписами ст. 283 КУпАП, в ній містяться відомості про технічний запис, яким здійснювався відеозапис - «до постанови додається: фото, відео в архіві DMT 1 АН01013, 01064, TruCam LTI20/20 ТС000788», час встановлення правопорушення та накладення адміністративного стягнення, а тому надані відеозаписи вважаються належним та допустимим доказом вчинення позивачем адміністративного правопорушення.

Докази, надані відповідачем, в повній мірі підтверджують скоєне позивачем адміністративне правопорушення, а також підтверджують те, що відповідач діяв правомірно, на підставі та у межах повноважень при винесенні постанови у справі про адміністративне правопорушення, тому оскаржувана постанова прийнята за наявності достатніх для цього підстав.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення врегульовано розділом IV КУпАП.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, як це передбачено статтею 245 КУпАП, є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

В ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Водночас, п. 12.4 ПДР України передбачає, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 50 км/год.

Частина 1 ст. 122 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

Відповідно до ст. 283 КУпАП, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова повинна містити в тому числі найменування органу (прізвище, ім`я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення.

Суд зазначає, що для фіксації допустимих швидкісних режимів руху транспортних засобів на приладі встановлюється поріг допустимої швидкості руху. Правильність реалізації у приладі TruCam зазначеного алгоритму підтверджено за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації. Застосування алгоритму шифрування AES забезпечує контроль цілісності інформації не тільки в самому приладі TruCam, але також в зашифрованих файлах, що скопійовані на будь-які інші електронні носії. Зазначені властивості алгоритму унеможливлюють підробку змісту інформації про порушення правил дорожнього руху від моменту її фіксації приладом TruCam.

При притягненні позивача до адміністративної відповідальності інспектором були вислухані його пояснення, на спростування його заперечень інспектором за участі водія досліджено відповідні відеозаписи порушення.

Також не можуть бути підставою для задоволення позову доводи позивача про те, що він не зміг скористатися своїми правами особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема правовою допомогою, оскільки з відеозапису з нагрудного реєстратору поліцейських вбачається, що під час зупинки позивача за порушення вимог ПДР України щодо перевищення швидкості руху в населеному пункті, ОСОБА_1 спочатку заявив про необхідність скористатися правовою допомогою, а в подальшому відмовився від виклику адвоката на місце зупинки транспортного засобу та перенесення розгляду адміністративної справи щодо нього. Наведене вказує на безпідставність тверджень позивача про порушення поліцейським, яким винесено постанову про накладення на нього адміністративного стягнення, прав позивача як особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вважає, що відповідач діяв у спосіб, передбачений законами України та правомірно притягнув ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. В той час, позивачем не надано належних та допустимих доказів, які б свідчили про обґрунтованість заявлених позовних вимог. Сама незгода позивача щодо його притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП не є підставою для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення та звільнення від адміністративної відповідальності.

Приймаючи до уваги зазначені вище обставини, суд встановив відсутність підстав для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно позивача за ч. 1 ст. 122 КУпАП, відповідачем правомірно накладено адміністративне стягнення в межах санкції зазначеної норми КУпАП.

Керуючись ст. ст. 2, 5-10, 72-77, 242-246, 257, 268-272, 286 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ЕАК № 2323060 від 31.03.2020 - залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Процесуальні строки обчислювати відповідно до п. 3 розділу ІV «Прикінцеві положення» КАС України (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).

Суддя О.М.Томілін