
справа № 208/935/20
№ провадження 2-а/208/63/20
УХВАЛА
Іменем України
02 червня 2020 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, у складі:
Головуючого, судді – Івченко Т.П.,
За участі – секретаря судового засідання Корнієнко К.Є.,
Розглянув клопотання Департаменту патрульної поліції Національної поліції України «про залучення до справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача», -
встановив:
В провадженні Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до інспектора роти № 2 батальйону № 4 Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області, сержанта поліції Олексієнко Романа Васильовича «про скасування постанови серія ЕАК № 2053521 від 01.02.2020 р. про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху подана в порядку ст.286 КАС України».
Ухвалою від 11.02.2020 року відкрито провадження по справі та призначено справу до судового розгляду на 20.03.2020 року.
29.04.2020 року на електронну адресу суду від Департаменту патрульної поліції Національної поліції України надійшло клопотання про залучення Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
В судове засідання позивач та його представник не прибув, подав заяву про розгляд справи за їх відсутності, за наявними доказами та матеріалами справи, з підставі веденого карантину.
Відповідач Інспектор Олексієнко Роман Васильович. не прибув, відзив на позов не подав, заяв та клопотань до суду не направив, причину неявки не повідомив.
Дослідив матеріали клопотання, з врахуванням належного сповіщення сторін про дату, час та місце судового розгляду, їх процесуальну самостійність щодо здійснення або не здійснення процесуальних дій, суд вважає можливим розглянути подане клопотання.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 49КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом спору є скасування постанови серії ЕАК № 2053521 від 01.02.2020 року про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію», Національна поліція України (далі - поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Вимогами ст. 13 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що у складі поліції функціонують, зокрема, патрульна поліція. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» утворено як юридичну особу публічного права Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції. Згідно з вимогами пункту 1 розділу 1 Положення про Департамент патрульної поліції, затвердженого наказом Національної поліції України від 06.07.2015 № 73 (зі змінами), Департамент патрульної поліції є міжрегіональним територіальним органом Національної поліції, який створюється, ліквідовується та реорганізовується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України в установленому законом порядку. Відповідно до Положення, Департамент патрульної поліції є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та банківських установах, має печатки із зображенням Державного Герба України, інші печатки та штампи; Департамент патрульної поліції є органом, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законом, згідно із щорічним кошторисом видатків, передбачених для Національної поліції і відповідно до чинного законодавства може виступати від власного імені в суді. Згідно з вимогами пункту 4 розділу 1 Положення про Департамент патрульної поліції Національної поліції України від 06.07.2015 № 73 (зі змінами) Департамент патрульної поліції організовує діяльність своїх підрозділів. В свою чергу, наказом Департаменту патрульної поліції від 17.01.2016 №38 (зі змінами) затверджене Положення про Управління, згідно з яким Управління є територіальним відокремленим підрозділом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та не є юридичною особою, не має самостійного балансу та рахунків в органах Державної казначейської служби України чи банківських установах.
Отже, виходячи з наведеного, позовні вимоги пред`явлені до посадової особи Департаменту патрульної поліції Національної поліції України. Департамент патрульної поліції Національної поліції України є органом державної влади, в якому проходить службу вказана посадова особа, і у відповідності до чинного законодавства контролює дотримання своїми співробітниками норм чинного законодавства при виконанні останніми їх службових обов`язків та несе відповідальність за дії таких співробітників. А відтак, рішення суду по даній справі може в подальшому вплинути на права та обов`язки Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (наприклад, щодо розгляду питання про відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями посадових осіб, проведення службового розслідування за фактами можливого вчинення порушень службової дисципліни окремими поліцейськими та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, тощо). За таких обставин Департамент патрульної поліції Національної поліції України має право приймати участь в даній справі, підтримувати правомірність рішень та дій вказаних посадових осіб або погодитись з доводами й вимогами позовної заяви та, вважаємо, може бути залучений судом до участі в даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача. Крім того, як встановлено положеннями статті 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень, а тому заявлене клопотання є обґрунтованим та таким що узгоджується із приписами ч. 2 ст. 49 КАС України.
Керуючись ч. 2 ст. 49, ст. 246-248 КАС України, -
постановив:
Клопотання Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про залучення до справи третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, - задовольнити.
Залучити по адміністративні справі № 208/935/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора роти № 2 батальйону № 4 Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області, сержанта поліції Олексієнко Романа Васильовича «про скасування постанови серія ЕАК № 2053521 від 01.02.2020 р. про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху подана в порядку ст.286 КАС України»., в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (ЄДРПОУ 40108646), юридична адреса: місто Київ, вулиця Федора Ернста, будинок № 3.
Роз`яснити сторонам, що вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://zv.dp.court.gov.ua.
Суддя Івченко Т. П.