
Справа № 379/67/20
3-в/379/3/20
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.05.2020 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Зінкіна В.І.,
з участю секретаря судового засідання Різник Н.В.,
представника Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області: Конової І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, не одруженого, не маючого на утриманні неповнолітніх дітей, РНОКПП НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
До Таращанського районного суду Київської області надійшло подання начальника Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області Крижанівської О. про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 , на якого постановою Таращанського районного суду Київської області від 13.01.2020, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді 60 годин громадських робіт.
В обґрунтування подання зазначено, що 28.01.2019 на виконання до Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області надійшла постанова суду від 13.01.2020 про накладення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП адміністративного стягнення у виді 60 годин громадських робіт.
Того ж дня правопорушника було викликано до уповноваженого органу з питань пробації на 31.01.2020, однак в зазначений день останній не з`явився, про причини неявки не повідомив.
03.02.2020 ОСОБА_1 було направлено повторно виклик до уповноваженого органу з питань пробації на 07.02.2020, однак в зазначений день правопорушник знову не з`явився, про причини неявки не повідомив.
10.02.2020 до Таращанського ВП Миронівського ВП ГУ НП в Київській області було надіслано запит про встановлення факту проживання правопорушника за адресою вказаною у постанові та його ставлення до відбування покарання.
12.02.2020 року правопорушнику ОСОБА_1 було роз`яснено порядок та умови відбуття адміністративного стягнення у вигляді 60 годин громадських робіт та видано направлення до Лук`янівської сільської ради, де починаючи з 13.02.2020 року він повинен приступити до відбування громадських робіт. Під час ознайомлення з порядком та умовами відбуття адміністративного стягнення ОСОБА_1 повідомив, що працює офіційно в ДЧП ПАТ «Київхліб» на посаді водія. Того ж дня було направлено запит до ДЧП ПАТ «Київхліб» про надання інформації про час виходу на роботу (табель виходу на роботу) за основним місцем роботи, в період часу з 13.02.2020 року, та про можливий час для відпрацювання громадських робіт.
17.02.2020 року на адресу Таращанського PC від Лук`янівської сільської ради надійшло розпорядження та графік виходу на роботу, де починаючи з 26.02.2020 року ОСОБА_1 повинен приступити до відбуття адміністративного стягнення у вигляді 60 годин громадських робіт.
Згідно інформації Лук`янівської сільської ради правопорушник ОСОБА_1 , згідно направлення № 32/33/227-20 від 12.02.2020 року Таращанського PC філії Державної установи «Центр пробації», 13.02.2020 року не з`явився до Лук`янівської сільської ради, для відбування громадських робіт, та видане йому направлення надав сільської ради 14.02.2020 року і пояснив у усній формі про те, що він на даний час на роботі і може приступити до відпрацювання громадських робіт починаючи з 26.02.2020 року так, як він працює в м. Києві тиждень через тиждень, та пообіцяв надати підтверджуючі документи про графік роботи .
24.02.2020року було повторно направлено запит до ДЧП ПАТ «Київхліб» для надання інформації про час виходу на роботу (табель виходу на роботу) за основним місцем роботи, в період часу з 13.02.2020 року, та про можливий час для відпрацювання громадських робіт. Однак, жодної інформації від ДЧП ПАТ «Київхліб» до Таращанського районного сектору не надходило.
25.02.2020 року ОСОБА_1 в письмовому поясненні вказав, що 12.02.2020 року отримав направлення до Лук`янівської сільської ради, де починаючи з 13.02.2020 року повинен виконувати громадські роботи. 13.02.2020 року він з`явився в сільську раду, проте нікого там не знайшов, тому надав направлення 14.02.2020 сільському голові, та повідомив, що на даний час працює офіційно. Також повідомив, що в анкетних даних вказав невірні дані, а саме, вказав місце роботи «Київхліб», однак, на даний час працює в ТОВ Київ Транс Логістик на посаді водія. Був повідомлений про необхідність надати до органу пробації графік виходу на роботу, проте, на його звернення в ТОВ Київ Транс Логістик про надання графіку виходу на роботу йому було відмовлено, тому документально підтвердити даний факт не може. Виконувати громадські
роботи не може. Був попереджений, що матеріали його особової справи будуть
передані до суду, для вирішення питання про заміну невідбутої частини
адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт іншим видом
адміністративного стягнення.
Оскільки, порушник не відпрацював жодної години громадських робіт, поважних причини які б цьому перешкоджали не надав, начальник Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області звернувся до суду з поданням про заміну призначеного йому адміністративного стягнення на інший вид.
В судовому засіданні представник Таращанського РС з питань пробації подання підтримала і просила замінити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді громадських робіт іншим видом адміністративного стягнення.
Правопорушник в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши думку представника Таращанського РС з питань пробації, та, дослідивши матеріали особової справи, вивчивши матеріали подання, вважаю, що подання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п`яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п`ятнадцять діб.
Відповідно до ст. 32 КУпАП адміністративний арешт установлюється і застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до п`ятнадцяти діб.
Так, постановою Таращанського районного суду Київської області від 13.01.2020 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у виді 60 годин громадських робіт.
Санкція ст. 173 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб.
Стаття 58 Конституції України передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
За таких підстав суд приходить до висновку, що подання Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт іншим видом стягнення підлягає задоволенню.
Враховуючи, що правопорушник з накладеного на нього адміністративного стягнення у виді 60 годин громадських робіт не відпрацював жодної години, а санкція ст. 173 КУпАП передбачає покарання у виді накладення штрафу, тому, відповідно до ст. 321-4 КУпАП, невідбуті години громадських робіт слід замінити на штраф, що буде становити 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 255 грн (15 х 17 грн).
Керуючись ст. 58 Конституції України, статтями 32, 173-2 ч. 1, 283-285, 294, 298, 299, 321-4, 326-327 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника Таращанського РС філії Державної установи «Центр пробації» в м. Києві та Київській області Крижанівської О. - задовольнити.
Замінити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянину України, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючому, не одруженому, не маючому на утриманні неповнолітніх дітей, РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у виді 60 годин громадських робіт, призначене постановою Таращанського районного суду Київської області від 13.01.2020 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, на адміністративне стягнення у виді штрафув розмірі 255 (двісті п`ятдесят) гривень.
Отримувач коштів - УК у Таращ.р-ні/м.Таращ/21081100 ЄДРПОУ - 37483467, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок IBAN - UA388999980313020106000010591, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
Роз`яснити правопорушнику його обов`язок сплатити штраф не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий: Зінкін В. І.