
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 червня 2020 року м. Київ № 640/11942/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1 доКабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України,треті особи, що не заявлять самостійних вимог на предмет спору, (за позовом)Київська міська рада, Київська обласна радапровизнання протиправною бездіяльності суб`єкта владних повноважень та зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (адреса: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, ідентифікаційний код 00031101), Міністерства оборони України (адреса: 03168, м. Київ, Повітрофлотський пр-т., 6, ідентифікаційний код 00034022), Міністерства охорони здоров`я України (адреса: 01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, ідентифікаційний код 00012925), Міністерства соціальної політики України (адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 9/10, ідентифікаційний код 37567866), Міністерства фінансів України (адреса: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, ідентифікаційний код 00013480), Державної казначейської служби України (адреса: 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6, ідентифікаційний код 37567646), в якому просить суд:
визнати незаконним та протиправним використання громадянина України ОСОБА_1 , колишнього військовослужбовця 731 Окремого Батальйону Спеціального Захисту військової частини польова пошта 50937, при виконанні ним спеціального Урядового завдання по локалізації та ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з цілодобовим перебуванням його в особливо небезпечній зоні підвищеного радіаційного опромінення за відсутністю належних засобів індивідуального захисту та відповідних приладів радіаційного контролю з об`явленням «військового стану» та загрозою при цьому його життю та здоров`ю;
визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України, як суб`єкта владних повноважень, при виконанні ними своїх прямих функціональних обов`язків, відносно громадянина України ОСОБА_2 , колишнього військовослужбовця 731 Окремого Батальйону Спеціального Захисту військової частини польова пошта 50937, при захисті його конституційних прав та законних інтересів щодо забезпечення пільг і компенсацій, як особі, яка має статус постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та статус інваліда війни;
зобов`язати Кабінет Міністрів України доручити Міністерству фінансів України разом з відповідними міністерствами забезпечити фінансування, а саме:
а) МОЗ України разом з АМН України здійснити перерахунок дози опромінення громадянину України ОСОБА_1 , колишньому військовослужбовцю 731 Окремого Батальйону Спеціального Захисту військової частини польова пошта 50937, та встановити відповідний і вірний медичний діагноз;
б) Міністерство оборони України видати відповідну довідку з фіксуванням фактично виконаних робіт при ліквідації аварії на ЧАЕС, часу та місця їх виконання, часу перебування в зоні небезпеки під впливом радіоактивного опромінення з оголошенням воєнного стану та про отримання колективного переопромінення громадянину України, ОСОБА_1 , колишньому військовослужбовцю 731 Окремого Батальйону Спеціального Захисту військової частини польова пошта 50937, та виконати протокольне рішення Міжвідомчої Урядової комісії від 05.11.2004 року, а саме видати на руки акти за формою Н-1;
зобов`язати Кабінет Міністрів України разом з Міністерством фінансів України, Державним казначейством України та Пенсійним фондом України:
а) провести індексацію пенсійного забезпечення та соціальних виплат відповідно до Законів «Про Державний бюджет України» з 2003 року по 2019 рік, нарахувати та виплатити громадянину України ОСОБА_1 суму заборгованості недоотриманої пенсії та соціальних виплат у розмірі 178 615,89 грн.;
б) провести нарахування та виплату недоотриманої пенсії за період з 2015 року по час винесення судового рішення громадянину України ОСОБА_1 у розмірі 885 240,00 грн. (Вісімсот вісімдесят п`ять тисяч двісті сорок гривень);
в) виплатити громадянину України ОСОБА_1 суму у розмірі 500 000,00 грн. у вигляді моральної шкоди;
г) виплатити громадянину України ОСОБА_1 суму судових витрат (юридичні послуги, експертизи, документація та ін.) у розмірі 25 000,00 грн.:
разом стягнути суму у розмірі 1 588 855,89 грн.;
зобов`язати Пенсійний фонд України разом з Міністерством соціальної політики перерахувати та призначити громадянину України ОСОБА_1 , колишньому військовослужбовцю 731 Окремого Батальйону Спеціального Захисту військової частини польова пошта 50937, пенсійне забезпечення, як за особливі заслуги перед Україною та виконання ним важливого і відповідального Урядового завдання при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, з врахуванням фактичних даних праці та періоду перебування ним в зоні небезпеки, встановлення єдиної тарифної ставки, як для особи яка працювала з ядерними відходами та отруюючими речовинами та з зарахуванням всіх належних Урядових постанов та розпоряджень, які регламентували форму і порядок оплати праці громадян, які приймали участь в заходах з локалізації та ліквідації аварії на ЧАЕС.
В якості підстав позову позивач зазначив, що є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та є інвалідом війни ІІ групи. Позивач зазначив, що бездіяльність Кабінету Міністрів України є протиправною, оскільки останнім не виконано повноважень щодо розпорядчої функції забезпечення виконання законів щодо проведення політики соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно п. 9 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень у позовній заяві вказується - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України, публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
З аналізу позовної заяви вбачається, що позивач не погоджується з бездіяльністю Кабінету Міністрів України в частині належного забезпечення та соціального захисту осіб, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; протиправними діями Пенсійного фонду України щодо неперерахування та невиплати пенсій; бездіяльності Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства фінансів України щодо розробки проектів Державного бюджету України та фінансування соціального забезпечення та соціальних норм і стандартів, водночас, не наведено належного нормативного обґрунтування порушень прав позивача відповідачами як суб`єктами владних повноважень, зокрема, відсутні чіткі пояснення щодо невиконання кожним з відповідачів відповідних функцій, що призвели до порушення прав конкретних прав позивача та становлять публічно-правовий спір.
У відповідності до п. 3 ч 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень.
Позивач просить суд стягнути у розмірі 1 588 855,89 грн., проте наведені у позовній заяві розрахунки документально та нормативно не підтверджено.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду редакції позовної заяви з зазначенням належного нормативного обґрунтування порушень прав позивача відповідачами як суб`єктами владних повноважень з чіткими поясненням в чому полягало невиконання кожним з відповідачів відповідних функцій, що призвело до порушення прав конкретних прав позивача та становить публічно-правовий спір; детального розрахунку суми, що підлягає стягненню, з нормативним обґрунтуванням та посиланням на належні докази.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 172, 241-243, 248, КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений строк, до позовної заяви будуть застосовані наслідки визначені п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя К.С. Пащенко