
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 червня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2205/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову адвоката Калашнікової Марини Олександрівни в інтересах ОСОБА_1 до начальника Старобільського об`єднання управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
04.06.2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката ОСОБА_2 (далі – представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до начальника Старобільського об`єднання управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі – відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за період з 01.02.2018 по 31.07.2018;
- зобов`язати Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (92704, Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, квартал Дружби, будинок 1 А, код ЄДРПОУ 41246506) виплатити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса фактичного мешкання: АДРЕСА_2 ) заборгованість з пенсії за період з 01.02.2018 по 31.07.2018.
В обґрунтування позову представник позивача зазначила, що позивач є пенсіонером та отримує пенсію за віком.
Позивач набула статусу внутрішньо переміщеної особи та перебувала на обліку в Дарницькому відділі Лівобережного управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві.
З січня 2018 року Дарницьким відділом Лівобережного управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві припинено виплату пенсії позивачу.
З 24.04.2018 позивач перебуває на обліку у Старобільському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Луганської області.
Позивач не отримувала належні суми пенсійного забезпечення на які має з лютого 2018 року по липень 2018 року.
Листом № 5032/02-01 від 24.04.2020 позивачу повідомлено, що заборгованість по виплаті пенсії за період з лютого 2018 року по липень 2018 року нарахована на відомість типу 4 та буде виплачена після отримання фінансування на даний вид виплат.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступного.
За приписами пункту 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до пункту 11 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем вимоги пункту 11 частини п`ятої статті 160 КАС України не виконані.
Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу).
У позовній заяві представник позивача не зазначив ідентифікаційний код відповідача та представника позивача, що є порушенням пункту 2 частини п`ятої статті 160 КАС України.
Згідно з частиною першою статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідно до частин другої, третьої статті 46 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Частиною першою статті 43 КАС України закріплено, що здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам) (частина третя статті 43 КАС України).
З системного аналізу наведених норм права слідує, що позивачем в адміністративній справі можуть бути тільки підприємства, установи та організації як юридичні особи. Відповідачем в адміністративній справі можуть бути суб`єкти владних повноважень як юридичні особи, так і не юридичні особи.
Позивачем визначено у якості відповідача начальника Старобільського об`єднання управління Пенсійного фонду України Луганської області при цьому позивач в прохальній частині позову просить суд зобов`язати вчинити певні дії Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області, отже позивачу потрібно визначитись з колом відповідачів або уточнити позовні вимоги.
З поданої позивачем позовної заяви вбачається, що вона не відповідає статті 160 КАС України.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву адвоката Калашнікової Марини Олександрівни в інтересах ОСОБА_1 до начальника Старобільського об`єднана управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 7 (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали, проте не пізніше наступного дня закінчення карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням статей 160, 161 КАС України, із визначенням належного відповідача, ідентифікаційних кодів відповідача та представника позивача та її копії для вручення відповідачу;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню окремо не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяТ.В. Смішлива