
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2020 року ЛуцькСправа № 140/1708/20
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Державного підприємства «Камінь-Каширське лісове господарство» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, позивач) звернулося з позовом до Державного підприємства «Камінь-Каширське лісове господарство» (далі - ДП «Камінь-Каширське лісове господарство», відповідач) про стягнення податкового боргу з банківських рахунків в розмірі 4787771,61 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконує вимоги податкового законодавства щодо своєчасності сплати податків в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі - ПК України).
За відповідачем обліковується податковий борг у загальному розмірі 4787771,61 грн. Позивач надіслав відповідачу податкову вимогу № 265930-54 від 28.08.2019, проте вказані заходи не спричинили погашення податкового боргу.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20, пункту 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Позивач, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог від 05.05.2020 № 2072/03-20-08-03-09 (а. с. 237-238), просить стягнути з банківських рахунків відповідача податковий борг в розмірі 4680776,00 грн.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 04.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 225).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву (вих. № 387 від 04.05.2020) (а. с. 237-238) відповідач позовні вимоги визнав частково в сумі 4679471,61 грн., в решті позовних вимог в сумі 108300,00 грн. заперечив у зв`язку із частковою сплатою податкового боргу.
Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні на адресу суду від учасників справи не надходило.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» зареєстроване як юридична особа, перебуває на податковому обліку, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а. с. 10-11), має відриті рахунки у банківських установах (а. с. 12-15).
Станом на 24.02.2020 за відповідачем обліковувався податковий борг у загальній сумі 4787771,61 грн., про що зазначено в довідці про наявність заборгованості по платежах до бюджету, в розрахунку сум податкового боргу та підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а. с. 12-24, 35-164), копіями податкових декларацій, розрахунків, податкових повідомлень-рішень (а. с. 165-214).
При цьому, станом на день розгляду справи податковий борг становить 4680776,00 грн., включає в себе податковий борг із рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, податку на доходи фізичних осіб та військового збору в таких розмірах:
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (м. Камінь-Каширський) в сумі 46567,89 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Броницька сільська рада) в сумі 116385,33 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Бузаківська сільська рада) 6203,74 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Воєгощанська сільська рада) в сумі 93369,34 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Видричівська сільська рада) в сумі 182573,38 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Видертська сільська рада) в сумі 79071,46 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Грудківська сільська рада) в сумі 66535,20 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Гуто-Боровенська сільська рада) в сумі 874179,00 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Добренська сільська рада) в сумі 45509,86 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Заліська сільська рада) в сумі 491349,30 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Клітицька сільська рада) в сумі 600050,83 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Карасинська сільська рада) в сумі 78548,41 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Качинська сільська рада) в сумі 28213,71 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Мельнико-Мостищенська сільська рада) в сумі 85289,11 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Нуйнівська сільська рада) в сумі 58772,75 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Осівецька сільська рада) в сумі 153334,29 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Пнівенська сільська рада) в сумі 113010,55 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Полицівська сільська рада) в сумі 447349,49 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Піщанівська сільська рада) в сумі 264352,78 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Раково-Ліська сільська рада) в сумі 743,12 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Сошичненська сільська рада) в сумі 472042,30 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Стобихівська сільська рада) в сумі 24789,87 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Тоболівська сільська рада) в сумі 48282,30 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Хотешівська сільська рада) в сумі 116654,75 грн.;
з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (Черченська сільська рада) в сумі 14476,25 грн.;
з рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рудок головного користування в сумі 172824,89 грн.;
з надходження відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини в сумі 93,09 грн.;
з податку на доходи фізичних осіб в сумі 121,98 грн.;
з військового збору в сумі 32,45 грн.
Позивач відповідно до статті 59 ПК України надіслав відповідачу податкову вимогу від 28.08.2019 № 265930-54, яка була вручена 19.11.2018 (а. с. 25-26).
Згідно із підпунктами 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України у цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні:
грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня;
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За приписами пунктів 95.1 - 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що оскільки за відповідачем обліковується податковий борг, щодо якого не надано доказів сплати, вжиті контролюючим органом заходи не призвели до його погашення, відповідач визнав позовні вимоги на суму 4679471,61 грн., тому позов підлягає до задоволення шляхом прийняття рішення про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків у банках в загальному розмірі 4680776,00 грн.
Згідно із частиною другою статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Відтак, судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору в сумі 21020,00 грн. згідно із платіжним дорученням від 27.12.2019 № 1326 (а. с. 9) з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід бюджету з рахунків Державного підприємства «Камінь-Каширське лісове господарство» (44500, Волинська область, м. Камінь-Каширський, вул. Ковельська, 42, ідентифікаційний код 00991568) у банках, що обслуговують такого платника податків, податковий борг в загальному розмірі 4680776 гривень 00 копійок (чотири мільйони шістсот вісімдесят тисяч сімсот сімдесят шість гривень нуль копійок).
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк на апеляційне оскарження, визначений статтею 295 цього Кодексу, продовжується на строк дії такого карантину.
Суддя В.М.Валюх