Постанова № 89666104, 28.05.2020, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
28.05.2020
Номер справи
592/6294/20
Номер документу
89666104
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №592/6294/20

Провадження №3/592/1106/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2020 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Литовченко Олександр Володимирович, розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Миколаїв, українця, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

прокурора Сумської місцевої прокуратури – Чухна А.В.,

встановив:

ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, що є вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Колишній провідний інженер Сумського відділу інформатизації управління східного регіону Департаменту інформаційних технологій Національного банку України ОСОБА_1 . Займана посада, відноситься до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування і зазначена у підпункті «и» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до абзацу 15 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції", суб`єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, підпунктах "а" і "в" п. 2, п.п. 4, 5 частини першої ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону, тобто ОСОБА_1 є суб`єктом декларування.

ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (після звільнення) до 1 квітня 2019 року.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 24.03.2017, 19.01.2018, 02.02.2018 та 01.07.2019 подано декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що свідчить про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону № 1700-VIІ в частині фінансового контролю та наявності навичок заповнення електронних форм декларацій на веб-сайті вказаного Реєстру.

Про технічну справність реєстру та можливість подання декларації ОСОБА_1 свідчить лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 21.12.2019 № 71-03/85576/19.

Підтвердженням несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 є лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.03.2020 № 44-01/10000/20 з витягом послідовності дій користувача «Єдиного державною реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 .

Згідно витягу, ОСОБА_1 зареєструвався в реєстрі 21.02.2017 о 15:19:12 та 01.07.2019 виконав всі дії для подання декларації (після звільнення), що є несвоєчасним.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у несвоєчасному поданні декларації визнав, зазначив що дійсно працював на посаді провідного інженера Сумського відділу інформатизації управління східного регіону Департаменту інформаційних технологій Національного банку України. Є суб`єктом декларування, йому роз`яснювалась необхідність подання декларації до 01.04.2019, як особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (після звільнення), але через певні обставини, які пов`язані з сімейними обставинами, з завантаженністю по новій роботі, він не подав своєчасно відповідну декларацію. У кінці червня 2019 року ним було отримано нагадування про необхідність подати декларацію та 01.07.2019 ним було вчинено дії по заповненню та подінні декларації за 2018 рік.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Просив призначити штраф у межах санкції за дане правопорушення.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши надані докази, з`ясувавши думку прокурора, доходжу такого висновку.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом правопорушень є особи, які, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію про отримані доходи або придбання майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно особистих пояснень ОСОБА_1 був попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про запобігання корупції», та про те, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони. Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, як і відсутність шкідливих наслідків не є обов`язковими підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.

При призначенні стягнення враховую характер правопорушення, особу, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.

Обставин, що пом`якшують відповідальність не встановлено.

Врахувавши викладене, доходжу висновку про накладення стягнення на ОСОБА_1 у виді штрафу у розмірі найнижчої межі санкції за вказане правопорушення, що відповідає тяжкості та наслідкам скоєного правопорушення.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, що притягується до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп. (отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача – 820019, рахунок – 31215256700001, код платежу – 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Литовченко