
Справа № 699/302/20
Номер провадження № 2-о/699/25/20
УХВАЛА
про залучення заінтересованої особи
01.06.2020 року м. Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Свитки С. Л.,
за участю секретаря судового засідання Таран О.В.,
представника заявника адвоката Расторгуєва О.В.,
розглянувши у відкритому засіданні в порядку окремого провадження в залі судових засідань Корсунь-Шевченківського районного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 з участю заінтересованої особи: товариства з обмеженою відповідальністю «АКМЕ ТРЕЙД» про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області надійшла дана заява, в якій заявник просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме припинення трудових відносин між ним та товариством з обмеженою відповідальністю «АКМЕ ТРЕЙД» із 30.04.2003 року.
Заявник зазначає, що у 1999 році було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «АКМЕ ТРЕЙД», одним із засновників якого був він із часткою в статутному капіталі в розмірі 1110 гривень 00 коп, що становить 15%.
Згідно запису № 9 трудової книжки 04.08.1999 року його прийнято на посаду Генерального директора TOB «АКМЕ ТРЕЙД» на підставі наказу № 1 від 04.08.1999 року за сумісництвом. Вже 11.09.2000 року його було прийнято на посаду Генерального директора TOB «АКМЕ ТРЕЙД» на підставі Наказу № 3 від 11.09.2000 року (запис № 10 трудової книжки). В подальшому, 01.05.2003 року він звільнився з посади Генерального директора TOB «АКМЕ ТРЕЙД» за власним бажанням згідно статті 38 Кодексу законів про працю України на підставі Протоколу №01 від 30.04.2003 року та Наказу № 1 від 30.04.2003 року (запис № 11 трудової книжки).
Після звільнення з посади Генерального директора TOB «АКМЕ ТРЕЙД» він мав значний трудовий стаж на різних посадах за основним місцем роботи на постійній основі.
І лише в березні 2020 року йому стало відомо, що він зареєстрований керівником TOB «АКМЕ ТРЕЙД» згідно відомостей у ЄДР, отриманих за безкоштовним запитом.
Зважаючи на той факт, що він втратив контакти із іншими учасниками заінтересованої особи та взагалі не приймав участі в корпоративному управлінні, йому не було відомо про зловживання заінтересованою особою, яке полягає у невнесенні достовірних даних та відомостей до державного реєстру, в тому числі до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно, встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту припинення трудових відносин між ним та TOB «АКМЕ ТРЕЙД», дасть можливість реалізації немайнових прав, а саме права на працю та права заняття посади на державній службі, зокрема відсутності порушення вимог законодавства щодо обмеження сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності
Наявність таких записів в ЄДР несе для нього певні юридичні ризики, пов`язані із потенційною відповідальністю заінтересованої особи перед державною в особі її фіскальних органів.
Також встановлення даного факту необхідно для підтвердження даних та відомостей, вказаних у декларації, яка була подана ним, як особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (на момент подачі був кандидатом на займану нині посаду).
Згідно ч.4 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Перелік осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування міститься в статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII.
Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику, що передбачено ч.1 ст.4 цього ж Закону.
Згідно ч.1-3 ст.48 Національне агентство проводить щодо декларацій, поданих суб`єктами декларування, такі види контролю:
1) щодо своєчасності подання;
2) щодо правильності та повноти заповнення;
3) логічний та арифметичний контроль.
Національне агентство проводить повну перевірку декларацій відповідно до цього Закону. Порядок проведення передбачених цієї статтею видів контролю, а також повної перевірки декларації визначається Національним агентством.
Оскільки заявником, була подана декларація, як особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (кандидат на посаду), перевірку якої проводить Національне агентство з питань запобігання корупції, тому суд вважає за необхідне залучити останніх в якості заінтересованої особи.
Керуючись ст.294 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі в якості заінтересованої особи Національне агентство з питань запобігання корупції.
Заінтересованій особі роз`яснити, що вона має права та обов`язки, передбачені ст.43 ЦПК України та направити копію даної ухвали і заяви.
Слухання справи відкласти на 11.00 24 червня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя Свитка С.Л.