
Справа № 466/3811/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2020 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працевлаштованого, який протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст.173, ч.1, ч.2 ст.178 КУпАП України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
гр. ОСОБА_1 19.05.2020 року о 22:35год. на вул. Ю.Липи, 25 у м. Львові у громадському місці, а саме на дитячому майданчику, перебував з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей,, шкірних покривів обличчя), що ображає людську гідність і громадську мораль, чим скоїв правопорушення передбачене ст. 178 ч.3 КУпАП України.
02.06.2020 ОСОБА_1 подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вину визнав просив суворо не карати.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Згідно картки обліку адміністративного правопорушення, що долучена до матеріалів адміністративної справи /арк.спр.2,3/ ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 ч.1 та ч.2 та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.
Статтею 178 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність в т.ч. за появу в громадських місцях у п`яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, а ч.3 цієї статті передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п`яному вигляді.
Дії гр. ОСОБА_1 слід вірно кваліфікувати за ч.3 ст. 178 КУпАП, оскільки він повторно протягом року піддавався адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п`яному вигляді.
Так, постановою від 24.05.2019 ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП до штрафу за розпивання пива, алкогольних напоїв у громадському місці, а 19.09.19 за ч.2 ст.178 у виді штрафу за повторне протягом року розпивання пива, алкогольних напоїв у громадському місці (арк.спр.2,3).
Вважаю, що дії гр. ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ст.178 ч. 3 КУпАП, оскільки він, повторно протягом року піддавався адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п`яному вигляді, що стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №151388 від 19.05.2020, заявою ОСОБА_1 в якій він визнає провину, за появу 19.05.2020 в громадському місці у п`яному вигляді, а також іншими зібраними по справі доказами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Щодо особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, необхідно зазначити, що ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1,2 ст.178, а також за ст.173 КУпАП, незважаючи на неодноразове застосування відносно нього стягнення у виді штрафу, належних висновків для себе не зробив, і знову вчинив адміністративне правопорушення.
Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи яка притягується до адміністративної відповідальності, а також те, що останній систематично вчиняє адміністративне правопорушення, не працевлаштований, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі 420грн. 40 коп.
Керуючись ст. 256, 283 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП, й накласти на нього стягнення у вигляді 20 (двадцяти) годин громадських робіт.
Строк накладення стягнення у виді громадських робіт рахувати з моменту приведення постанови до виконання.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету – 22030106) судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт