
Справа №: 310/1767/20
3/310/979/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 червня 2020 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Морока С.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
В с т а н о в и в:
09.03.2020 о 09 год. 16 хв. в м. Бердянськ по вул. Промислова біля будинку №2 «ц», ОСОБА_1 керував автомобілем БМВ 515, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з наявними ознаками наркотичного сп`яніння (зіниці не реагують на світло, тремтіння рук), від проходження огляду для визначення стану сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився і присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав. Пояснив, що поліцейські зупинили його без законних на те підстав, запропонували пройти медичну експертизу на визначення стану сп`яніння. Він відмовився від проходження саме медичної експертизи, а не від проходження медичного огляду. Крім того, він був готовий пройти медичний огляд на місці зупинки, однак інспектор поліції відмовив в проведенні такого огляду, аргументуючи це тим, що такий огляд необхідно проводити в медичному закладі.
Крім того, ОСОБА_1 подав письмове клопотання про закриття справи за відсутністю складу адміністративного правопорушення, посилаючись на порушення працівниками поліції порядку проведення огляду на стан наркотичного сп`яніння на місці зупинки, та посилаючись на крайню необхідність вважає, що він не підлягає адміністративній відповідальності.
Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, вислухавши пояснення особи. Відносно якої складено протокол, судом встановлено, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 063419, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які підтвердили, що в їх присутності ОСОБА_1 було запропоновано пройти медичний огляд на стан наркотичного сп`яніння, на що той відмовився, письмовими поясненнями ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення, в яких він зазначив, що відмовляється від проходження експертизи, тому що поспішає, письмовими пояснення ОСОБА_1 , в яких він відмовився від проходження саме медичного огляду у зв`язку з тим, що він поспішав, оскільки від дитину до лікаря, про відповідальність за відмову від проходження медичного огляду працівниками поліції його було повідомлено, поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні, в яких він підтвердив факт відмови від проходження огляду у мед. закладі.
Доводи ОСОБА_1 про необхідність проведення огляду інспектором поліції на місці зупинки є необґрунтованими, оскільки відповідно п. 12 розділу II «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі по тексту Інструкція) у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я.
Згідно п. 2 розділу І Інструкції огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаки наркотичного сп`яніння визначено п.1.4 розділу І Інструкції, серед яких виявлені інспектором поліції у ОСОБА_1 зіниці не реагують на світло, тремтіння рук, що не відповідає обстановці.
Тому ОСОБА_1 про не проведення огляду на стан наркотичного сп`яніння на місці зупинки є недоцільними, з огляду на те, що положення даного пункту Інструкції застосовуються для проведення поліцейським огляду на стан саме алкогольного сп`яніння, оскільки дії поліцейського у разі встановлення інших видів сп`яніння визначено п. 12 розділу II Інструкції.
Крім того, посилання ОСОБА_1 на крайню необхідність, як обставину, що виключає адміністративну відповідальність, в судовому засіданні не знайшло свого підтвердження.
Вказане свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та, враховуючи особу правопорушника, суд вважає необхідним визнати його винним у вчиненні вказаного правопорушення та накласти стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 130 ч. 1, 40-1 КУпАП,
П о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 600 НМДГ, що становить 10200 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнення провести на номер рахунку (IBAN): UA708999980313000149000008001, населений пункт Запорізька область/м. Запоріжжя, отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн., стягнувши суму на Рахунок отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.
Строк звернення до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення терміну, встановленого у випадку відстрочки або розстрочки виконання постанови.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в десятиденний строк з моменту винесення.
Суддя Бердянського
міськрайонного суду С.М. Морока