Постанова № 89655524, 05.06.2020, Зіньківський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
05.06.2020
Номер справи
530/533/20
Номер документу
89655524
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Зіньківський районний суд Полтавської області

Справа № 530/533/20

Номер провадження 3/530/90/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.06.2020 року місто Зіньків

Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Дем`янченка С.М., за участю секретаря Тараненко Т.І., прокурора Маюри С.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з управління стратегічних розслідувань в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

жительки АДРЕСА_1 , з вищою освітою, розлученої,

безробітної, ідентифікаційний номер суду невідомий,

раніше до адміністративної відповідальності

не притягувалася,

за вчинення адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в:

14 травня 2020 року оперуповноваженим 3-го відділу УСР в Полтавській області ДСР Національної Поліції України капітаном поліції Бехтер А.В. було встановлено, що наказом головного територіального управління юстиції у полтавській області від 03.02.2016 року № 191/7 ОСОБА_1 з 09.02.2016 року призначено на посаду провідного спеціаліста відділу державної реєстрації актів цивільного стану Зіньківського районного управління юстиції як таку, що успішно пройшла конкурсний відбір, на час відсутності основного працівника ОСОБА_2 та присвоєно 15 ранг державного службовця ( сьома категорія посад). Водночас ОСОБА_1 набула статусу суб`єкта відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції». Наказом головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 16.02.2018 року № 99/к ОСОБА_1 з 28.02.2018 ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнено з посади провідного спеціаліста Зіньківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області у зв`язку з закінченням строку дії трудового договору. 28 лютого 2018 року ОСОБА_1 подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, що охоплює період з 01 січня 2018 по 28 лютого 2018 року. Отже, ОСОБА_1 зобов`язана була подати електронну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону за 2018 рік, не пізніше 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, а саме: не пізніше 01.04.2019 року. Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванні (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подала, декларацію за 2018 рік 17.07.2019 року. Згідно інформації КНП «Зіньківська ЦРЛ» Зіньківської районної ради за вих. № 01.01-20/776 від 12.05.2020 року ОСОБА_1 в період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року не перебувала на стаціонарному лікуванні та амбулаторному лікуванні в КНП «Зіньківська ЦРЛ». Згідно інформації КНП «Зіньківський ЦПМСД» Зіньківської районної ради за вих. № 01-23/241 від 28.04.2020 року ОСОБА_1 в період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року на амбулаторному лікування не перебувала . Отже, ОСОБА_1 за станом свого здоров`я могла вчасно подати електронну щорічну декларацію за 2018 рік.Таким чином, ОСОБА_1 , будучи звільненою 28.02.2018 року з провідного спеціаліста Зіньківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, являючись на час звільнення державним службовцем та суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування - 01.04.2019 року), а саме 17.07.2019 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення не визнала, в своїх поясненнях наголошувала на тому, що не вчасно подала декларацію з поважних причин, відсутністю комп`ютера.

Прокурор Маюра ОСОБА_3 у судовому засіданні просив призначити ОСОБА_1 покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд, заслухавши пояснення, особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , думку прокурора,вивчивши та проаналізувавши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 134 від 14.05.2020 року (а.с.1-4), рапортом старшого оперуповноваженого 3-го відділу УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України капітана поліції А. Бехтера ( а.с.5), поясненням ОСОБА_1 ( а.с.6), повідомленням про факт неподання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування( а.с.8), витягом про послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 ( а.с.9-11), копією декларації ОСОБА_1 ( а. с. 12-15), наказом № 191/7 від 03.02.2016 року про призначення ОСОБА_1 на посаду провідного спеціаліста відділу ДРАЦС Зіньківського РУЮ ( а.с.20), відповіддю т.в.о. директора КНП “Зіньківська ЦРЛ” Зіньківської районної ради Полтавської області О. Безпалого від 12.05.2020 року про те, що ОСОБА_1 у період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року на амбулаторному чи стаціонарному лікуванні не перебувала ( а.с.30), повідомленням директора КНП “Зіньківський ЦПМСД” Зіньківської районної ради Полтавської області А. Рися від 28.04.2020 року про те, що ОСОБА_1 у період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року на амбулаторному чи стаціонарному лікуванні не перебувала (а.с.32), повідомленням в.о. керівника управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації ОСОБА_4 про те, що за інформацією адміністратора інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС реєстру у період з 01.01.2018 року по 20.12.2019 року не зафіксовано ( а.с.33-34) .Таким чином ОСОБА_1 відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являється суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» і повинна була подати декларацію не пізніше 01.04.2019 року. У зв`язку з тим, що декларація ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 17.07.2019 року, її дії уповноваженим органом кваліфіковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення, відповідно до статті 33 КУпАП, суд враховує всі обставини по справі, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, те, що вона є безробітною, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність правопорушника, скоєння правопорушення вперше, відсутність обтяжуючих обставин та вважає необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і призначити покарання у виді штрафу. За переконанням суду призначене стягнення має бути хоч і мінімальним, проте достатнім для виправлення цього порушника і запобігання вчинення ним нових правопорушень, а тому суд вважає за необхідне призначити покарання у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП України

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.

За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 420 грн. 40 коп.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6, 283, 284, 289, 294 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в:

Визнати ОСОБА_1 винною в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян тобто 850 ( вісімсот п`ятдесят ) грн. - на користь держави.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер суду невідомий - 420 ( чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору.

Стягнення судового збору проводити на рахунок

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783

Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)

Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001

Код класифікації доходів бюджету : 22030106

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд Полтавської області.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя–