
Яготинський районний суд Київської області
Cправа №: 382/392/20
3/382/259/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2020 року суддя Яготинського районного суду Київської області Кисіль О.А., розглянувши матеріали, яка надійшла від Яготинського відділення поліції Переслав-Хмельницького відділу ГУ Національної поліції України в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого начальником Яготинського цеху ТОВ "Метпромресурси", РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2020 року близько 17 години 30 хвилин по вул. Вокзальна,1 в м.Яготин Київської області ОСОБА_1 , будучи відповідальною особою приймального пункту не припинив роботу закладу та здійснював прийом відвідувачів та металобрухту, чим порушив вимоги підпункту 3 п.2 постанови Кабінету Міністрів України вд 11 березня 2020 роу №211.
ОСОБА_1 вину не визнав та зазначив, що даний цех товариства здійснює свою роботу лише по переробці чорного металу, а не по його прийому. Працюють вони до 17.00 години. Проте, в підтвердження зазначеного не додано відповідних документів.
Під час розгляду справи встановлено, що 20 березня 2020 року близько 17 години 30 хвилин по вул. Вокзальна,1 в м.Яготин Київської області ОСОБА_1 , будучи відповідальною особою приймального пунктуну припинив роботу закладу та здійснював прийом відвідувачів та металобрухту, чим порушив вимоги підпункту 3 п.2 постанови Кабінету Міністрів України вд 11 березня 2020 роу №211.
Незважаючи на невизнання останнім, вина ОСОБА_1 доводиться зібраними по справі доказами, а саме, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 свою вину визнав, про що власночручно зазначив у протоколі. Із пояснень ОСОБА_1 , які долучено до матеріалів справи вбачається, що 20.03.2020 року підприємство працювало з 08 до 17 години вечора, про наявність обмеження пов`язаного із епідеміологічною ситуацією йому було відомо, але незважаючи на це заклад продовжував працювати (а.с.4). Ізписьмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вбачається, що приймальний пункт працював 20.03.2020 року та проводив прийом відвідувачів.
Крім цього, з відеозапису доданого до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вбачається, що на території приймального пункту металобрухту, що розташований по вул. Вокзальна,1 в м.Яготин Київської області з 17.30 по 17.38 20.03.2020 року знаходився легковий автомобіль, багажник якого був відчинений, в зв`язку із значною колькістю металобрухту, який в ньому перебував. При цьому, водій даного автомобіля зазначив, що прийом проводиться металобрухту. З відео вбачається, що відчениний відповідний пункт прийому металобрухту.
При цьому, твердження ОСОБА_1 спростовуються матеріалами справи в тому числі і п.2.2 Положення "Про Яготинський цех ТОВ "Метпромресурси"", з якого вбачається, що предметом діяльності Цеху є всі види виробюничих та інших робіт з чорними та кольоровими металами та сировиною для їх виробництва, а також збирання, заготівля та переробка брухту і відходів чорних та кольорових металів (а.с.17-25).
Встатті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність запорушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами,та тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.п. 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211«Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS - CoV - 2», (зі змінами від 16 березня 2020 року), забороняється з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 03 квітня 2020 р. роботу суб`єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв`язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності. При накладенні адміністративного стягнення з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, обтяжуючих та пом`якшуючих обстаивн по справі, вважаю, що стягнення у вигляді штрафу на користь держави відповідає вимогам ст. ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення і є домірним скоєному.
Керуючись ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 44-3 КпАП України та піддати адміністративному штрафу на користь держави, стягнувши з нього 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, (отримувач коштів: Яготин.УК/м. Яготин/21081100, код ЄДРПОУ: 37341116, банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA678999980313010106000010666, код класифікації бюджету 21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп., (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA788999980313101206000010666, код класифікації бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Кисіль О. А.