
Справа № 760/11892/20
3-5595/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Калініченко О.Б., при секретарі Машевській О.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
27.05.2020 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил.
Зі змісту протоколу про порушення митних правил № 0472/10000/20 від 26.02.2020 року вбачається, що 26.02.2020 року в пункті пропуску «Виступовичі» митного поста «Овруч» Київської митниці Держмитслужби о 09 год. 11 хв. в напрямку в`їзд по смузі зелений коридор прослідував легковий автомобіль марки «VOLKSVAGEN TRANSPORTER», д.н. НОМЕР_1 , який слідував з Литви в Україну під керуванням ОСОБА_1 .
При проведенні прикордонно-митного контролю автомобіля ОСОБА_1 , який пред`явив «контрольний талон» для проходження митного контролю по «зеленому коридору», що був вибраний ним самостійно, на підставі розрахунків аналізу та оцінки ризиків транспортний засіб був виведений із загальної черги і направлений зі смуги руху «зелений коридор» на смугу руху «червоний коридор» для поглибленого митного огляду.
При огляді багажного відділення автомобіля у громадянина ОСОБА_1 без ознак схову було виявлено цигарки з фільтром Білоруського виробництва ОАО «ГРОДНЕНСКАЯ ТАБАЧНАЯ ФАБРИКА НЕМАН»: марки «Minsk city» у картонних біло-червоних пачках без акцизних марок 7 (сім) блоків; марки «Минск» у картонних біло-червоних пачках без акцизних марок 1 (один) блок; марки «Минск» у картонних біло-синіх пачках без акцизних марок 1 (один) блок; марки «М1 SILVER» у картонних пачках без акцизних марок 4 (чотири) блоки; або 130 (сто тридцять) пачок цигарок, які переміщувались вище норми, встановленої ст. 376 Митного кодексу України, та переміщення яких на митну територію України підлягає обов`язковому письмовому декларуванню.
Вищевказані цигарки громадянин України ОСОБА_1 намагався перемістити через митний кордон України з порушенням порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю. Загальна вартість предметів порушення митних правил - 4 347 грн.
Таким чином, митний орган вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 471 Митного кодексу України, а саме порушено порядок проходження митного контролю в зонах (кордонах) спрощеного митного контролю.
В рахунок забезпечення стягнення штрафу ОСОБА_1 було сплачено 1700 грн.
У судове засідання особа, що притягається до адміністративної відповідальності, не з`явилась, будучи сповіщеною про розгляд справи.
У своїх поясненнях, які містяться в протоколі про порушення митних правил 0472/10000/20, ОСОБА_1 свою вину визнав та просив розглянути справу без його участі (а.с. 4).
З урахуванням вимог ст. 526 МК України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Представник Київської митниці Держмитслужби у судовому засіданні вважав вказані обставини доведеними та пояснив, що ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв`язку з чим щодо останнього 26.02.2020 року складено протокол про порушення митних правил № 0472/10000/20 за ст. 471 МК України.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Так, ст. 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Судом встановлено, що 26.02.2020 року в пункті пропуску «Виступовичі» митного поста «Овруч» Київської митниці Держмитслужби при проведенні прикордонно-митного контролю автомобіля марки «VOLKSVAGEN TRANSPORTER», д.н. НОМЕР_1 , який слідував з Литви в Україну під керуванням громадянина України ОСОБА_1 , під час огляду багажного відділення автомобіля без ознак схову було виявлено цигарки з фільтром Білоруського виробництва ОАО «ГРОДНЕНСКАЯ ТАБАЧНАЯ ФАБРИКА НЕМАН»: марки «Minsk city» у картонних біло-червоних пачках без акцизних марок 7 (сім) блоків; марки «Минск» у картонних біло-червоних пачках без акцизних марок 1 (один) блок; «Минск» у картонних біло-синіх пачках без акцизних марок 1 (один) блок; марки «М1 SILVER» у картонних пачках без акцизних марок 4 (чотири) блоки; всього 130 (сто тридцять) пачок цигарок по 20 цигарок у кожній пачці.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Громадяни можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з неї.
Не можуть бути пропущені через митний кордон України товари: переміщення яких через митний кордон заборонено законом; на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів; товари, що переміщуються через митний кордон України з порушеннями вимог Митного кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 376 МК України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількостях із розрахунку на одну особу - 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.
Разом з тим, ОСОБА_1 намагався перемістить 130 (сто тридцять) пачок цигарок, що перевищує встановлену МК України кількість, що дозволена до ввезення без сплати митних платежів та без письмового декларування.
Відповідно до частини першої ст. 257 Митного кодексу декларування може здійснюватися письмово, усно, шляхом вчинення дій.
Згідно з положеннями Митного кодексу в Україні запроваджена двоканальна система митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України («зелений» та «червоний» коридори). Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю.
Пояснення ОСОБА_1 не містять жодних заперечень щодо перетину ним лінії «зеленого коридору».
Отже, оскільки ОСОБА_1 , обравши форму митного контролю - проходження через «зелений коридор», заявив про відсутність у нього товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження, за їх фактичної наявності, то, таким чином, ОСОБА_1 вчинив дії, які мають ознаки порушення митних правил.
Тобто, ОСОБА_1 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив товари через митний кордон України без сплати митних платежів та належного декларування.
З огляду на наведене, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 471 МК України.
Таким чином враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар, переміщення якого через митний кордон України є обмеженим, тому суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил, а також стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 196, 197, 366, 458, 471, 527-529 МК України, ст.ст. 283, 284, 294 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, відповідальність за які передбачена статтею 471 Митного кодексу України.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 гривень з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме:
- цигарки з фільтром Білоруського виробництва ОАО «ГРОДНЕНСКАЯ ТАБАЧНАЯ ФАБРИКА НЕМАН»: марки «Minsk city» у картонних біло-червоних пачках без акцизних марок 7 (сім) блоків; марки «Минск» у картонних біло-червоних пачках без акцизних марок 1 (один) блок; «Минск» у картонних біло-синіх пачках без акцизних марок 1 (один) блок; марки «М1 SILVER» у картонних пачках без акцизних марок 4 (чотири) блоки.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн. на наступні реквізити: отримувач коштів: УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н/22030101; код отримувача (код ЄДРПОУ 38050812), Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО 899998); р/р № UA388999980313181206000026010; код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: