Постанова № 89629973, 04.06.2020, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
04.06.2020
Номер справи
371/381/20
Номер документу
89629973
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

04.06.2020 Єдиний унікальний № 371/381/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 червня 2020 року м. Миронівка

ЄУН 371/381/20

Провадження № 3/371/133/20

Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,

за ст. 85 ч. 4 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 3 квітня 2020 року о 6 годині 35 хвилин на Канівському водосховищі в районі села Ходорів Миронівського району Київської області, під час весняно-літньої нерестової заборони, проводив вилов риби в забрід забороненим знаряддям лову – сіткою з ліски, виловив рибу: плітка 6 шт., карась 3 шт., лящ 1 шт., загальною вагою 5 кг.

Такими діями ОСОБА_1 наніс збитки рибному господарству на загальну суму 731 грн. та порушив вимоги ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», п. п.3.15, 4.4 Правил любительського і спортивного рибальства.

ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлявсяза адресою, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення. В судове засідання правопорушник не з`явився, причини неявки до суду не повідомив.

Відповідно до ст. 268 КУпАП, явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 85 ч. 4 КУпАП не є обов`язковою, а тому справу про адміністративне правопорушення можливо розглянути за відсутності правопорушника.

У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з`ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ст. 85 ч. 4 КУпАП настає у разі грубого порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) .

Рибальство здійснюється відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Укрдержрибгоспу від 15 лютого 1999 року.

Відповідно до встановлених правил рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову є грубим порушенням рибальства.

Згідно пункту 3.15. Правил забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань.

Відповідно до п. 4.4. Правил в нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

В діях ОСОБА_1 які полягають у грубому порушенні правил рибальства, є склад адміністративного правопорушення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується даними письмових матеріалів справи: протоколу про адміністративне правопорушення № 010266 від 3 квітня 2020 року, протоколу огляду та вилучення речей і документів від 3 квітня 2020 року, акту огляду водних біоресурсів вилучених відповідно до протоколу № 010266 від 3 квітня 2020 року, плану-схеми місця скоєння адміністративного правопорушення, розписки про передачу на відповідальне зберігання рибальського майна, транспортних засобів, підвісних двигунів, знарядь лову та водних біоресурсів від 3 квітня 2020 року, квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення № 354 від 3квітня 2020 року.

За вчинене адміністративне правопорушення настає відповідальність за ст. 85 ч. 4 КУпАП.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.

Враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини правопорушника (проступок вчинено з прямим умислом), вважаю, що до нього необхідно застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, а також незаконно добутих водних живих ресурсів.

Такий вид стягнення зможе здійснити виховний вплив на нього та попередити скоєння протиправних дій у майбутньому.

Згідно зі статтею ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 85 ч. 4, 245, 280, 284 ч. 1 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ст. 85 ч. 4 КУпАП у виді штрафу в розмірі двадцяти двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 374 гривні, з конфіскацією на користь держави знаряддя вчинення правопорушення – сітки з ліски L-40 м, h – 1,5м, а- 45 НОМЕР_1 , незаконно добутих водних живих ресурсів - 6 пліток, 3 карася та 1 лящ загальною вагою 5 кг.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 гривень 40 копійок судового збору.

Штраф підлягає сплаті на рахунок UA638999980313090106000010424, код ЄДРПОУ 37870277, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: УК у МИР. р-ні/м.Миронiвка/21081100.

Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, номер рахунку UА908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).

У разі несплати штрафу в п`ятнадцятиденний термін з дня отримання постанови про накладення адміністративного стягнення за правилами ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання стягненню підлягає подвійна сума штрафу в розмірі 748 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного терміну з дня винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підпис Л.О. Капшук

Згідно з оригіналом.

Суддя Л.О.Капшук