
Справа № 815/1007/17
УХВАЛА
04 червня 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про заміну сторони боржника по справі №815/1007/17
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАМПОЧКА» до Одеського управління офісу великих платників податків ДФС про скасування податкового повідомлення - рішення від 09.02.2017 року №0001734908.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14.04.2017 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАМПОЧКА» до Одеського управління офісу великих платників податків ДФС про скасування податкового повідомлення - рішення від 09.02.2017 року №0001734908 – задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Одеського управління офісу великих платників податків ДФС від 09.02.2017 року №0001734908. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Одеського управління офісу великих платників податків ДФС (код ЄДРПОУ 39440996) за на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАМПОЧКА» (код ЄДРПОУ 35749786) витрати зі сплати судового збору у розмірі 13127/тринадцять тисяч сто двадцять сім/ грн. 99 коп.
Одеський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 19.10.2017 року апеляційну скаргу Одеського управління офісу великих платників податків ДФС залишив без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2017 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ЛАМПОЧКА до Одеського управління офісу великих платників податків ДФС про скасування податкового повідомлення рішення – без змін.
Ухвалою Верховного Суду у складі суддів Касаційного адміністративного суду від 07.09.2018 року відмовлено Одеському управлінню Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14.04.2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 19.10.2017 року у справі №815/1007/17.
На виконання вищенаведеної постанови, Одеським окружним адміністративним 17.05.2018 року видано виконавчий лист по справі №815/1007/17, яким стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Одеського управління офісу великих платників податків ДФС за на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАМПОЧКА» витрати зі сплати судового збору у розмірі 13127/тринадцять тисяч сто двадцять сім/ грн. 99 коп.
Від представника Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАМПОЧКА» надійшла заява про заміну сторони боржника по справі №815/1007/17 з Одеського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на Офіс великих платників податків ДПС в особі Одеського управління офісу великих платників податків ДПС. В обґрунтування заміни боржника у виконавчому провадженні державний виконавець зазначив, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наявний запис: «Відомості про перебування юридичної особи у процесі припинення: 17.05.2019 року, в стані припинення, за рішенням засновників». Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12,2018 року №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Держаної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Згідно вказаної постанови Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року № 537 «Перелік територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються», зокрема, утворено Одеське управління офісу великих платників податків ДПС, який є відокремленим структурним підрозділом Офісу великих платників податків ДПС. Станом на час звернення до суду з даною заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні органи ДФС не виконують функції з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а тому заявник, з метою виконання рішення суду, просить замінити боржника по справі №815/1007/17.
Представник позивача 02.06.2020 року подав клопотання про розгляд заяви про заміну боржника за її відсутності.
Представники сторін до судового засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись, причини неявки до суду не повідомили.
Керуючись положеннями ч.9 ст.205 КАС України, судом прийнято рішення про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження в порядку письмового провадження.
Відповідно до ст.52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Згідно ч.1 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналогічні положення передбачені в ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VIII, згідно якої, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Тобто, заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок реорганізації юридичної особи. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника. Правонаступництво допускається на будь-якій стадії судового процесу, в тому числі на стадії виконання судових рішень.
Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника. Правонаступництво допускається на будь-якій стадії судового процесу, в тому числі на стадії виконання судових рішень.
При цьому, ст.370 КАС України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч.1 ст.373 КАС України, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України №682-р від 21.08.2019 року погоджено за пропозицією Міністерства фінансів можливість забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст.900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Одеське управління Офісу великих платників податків ДФС є відокремленим підрозділом юридичної особи – Офісу великих платників податків ДФС, що підтверджується наказом Державної фіскальної служби від 12.07.2018 року №477 «Про затвердження Переліку відокремлених структурних підрозділів Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби».
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Офіс великих платників податків ДФС (код ЄДРПОУ 39440996) як юридична особа перебуває у стані припинення.
Згідно з п.7 ч.1 ст.4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» постановлено: 1. Утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1. 2. Реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2, 3. Установити, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України. 4. Визначити територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року №537 «Перелік територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються», зокрема, утворено Головне управління ДПС в Одеській області.
Згідно з до додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року №537 «Перелік територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються» зокрема Головне управління ДФС в Одеській області реорганізовано шляхом приєднання до Головне управління ДПС в Одеській області.
Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Одеського управління офісу великих платників податків ДПС код ЄДРПОУ ВП: 43201032 є відокремленим підрозділом юридичної особи Головного управління ДПС в Одеській області.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що заява представника позивача про заміну сторони боржника по справі №815/1007/17 є обґрунтованою та підлягає задоволенню шляхом заміни сторони боржника по справі №815/1007/17 з Одеського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (65058, м. Одеса, проспект Шевченка, 15/1, ідентифікаційний код 39440996) на Одеське управління офісу великих платників податків ДПС (ЄДРПОУ ВП: 43201032, 65058, м. Одеса, проспект Шевченка. 15/1).
Керуючись ст.ст.52, 243, 248, 370, 372, 379 КАС КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача про заміну сторони боржника по справі №815/1007/17– задовольнити.
Замінити сторону боржника по справі №815/1007/17 з Одеського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (65058, м. Одеса, проспект Шевченка, 15/1, ідентифікаційний код 39440996) на Одеське управління офісу великих платників податків ДПС (ЄДРПОУ ВП: 43201032, 65058, м. Одеса, проспект Шевченка. 15/1).
Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України, та може бути оскаржена у відповідності до ст. 295, 297 КАС України.
Суддя Марин П.П.