
Справа № 420/1190/20
У Х В А Л А
04 червня 2020 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Танцюри К.О.,
секретаря судового засідання – Орленко А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку,-
В С Т А Н О В И В :
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 20.01.2020р. №67-к про звільнення ОСОБА_1 , поновлення ОСОБА_1 на посаді начальника управління з питань дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства енергетики та захисту довкілля України, стягнення з Міністерства енергетики та захисту довкілля України на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 20.01.2020р. по дату фактичного поновлення на роботі.
Ухвалою суду від 18.02.2020р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою суду від 16.03.2020р. зупинено провадження по справі № 420/1190/20 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку - до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів.
Ухвалою суду від 14.05.2020р. поновлено провадження по справі.
Під час судового засідання судом поставлено на обговорення питання щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження, у зв`язку з віднесенням посади ОСОБА_1 , з якої позивача було звільнено, до посади державної служби категорії «Б», що відповідно до примітки до ст.50 Закону України “Про запобігання корупції” від 14 жовтня 2014 року №1700-VII визначено як службова особа, яка займала відповідальне та особливо відповідальне становище.
Представники сторін залишили на розсуд суду вирішення питання щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч.1 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч.5 ст.12 КАС України умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до положень п.20 ч.1 ст.4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Відповідно до частини 3 статті 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з частиною 3 статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1)значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.4 ст.12 КАС України виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Поряд з цим, ч.6 ст. 12 КАС України визначено, які справи є справами незначної складності. Так, п.1 ч.6 ст.12 КАС України передбачено, що справами незначної складності є справи, зокрема, щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Так, згідно примітки ст.50 Закону України “Про запобігання корупції” від 14 жовтня 2014 року №1700-VII під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються Президент України, Прем`єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, перший заступник або заступник міністра, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Голова Фонду державного майна України, його перший заступник або заступник, член Центральної виборчої комісії, член, інспектор Вищої ради правосуддя, член, інспектор Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, народний депутат України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений із захисту державної мови, члени Національної комісії зі стандартів державної мови, Директор Національного антикорупційного бюро України, його перший заступник та заступник, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції та його заступники, Генеральний прокурор, його перший заступник та заступник, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник, член Ради Національного банку України, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступник, Керівник Офісу Президента України, його перший заступник та заступник, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, його перший заступник та заступник, радник або помічник Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем`єр-міністра України, особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б", та особи, посади яких частиною першою статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" віднесені до першої - третьої категорій, а також судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів, керівники, заступники керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя, керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення, військові посадові особи вищого офіцерського складу.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 було звільнено на підставі оскарженого у межах вказаної справи наказу Міністерства енергетики та захисту довкілля України №67-к від 20.01.2020р., з посади заступника директора Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності -начальника управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності.
Таким чином, ОСОБА_1 звільнено з посади, що належить до державної служби категорії "Б" та відповідно до примітки до ст. 50 Закону України “Про запобігання корупції” від 14 жовтня 2014 року №1700-VII визначено як службова особа, яка займала відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно із ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Згідно з положеннями ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
У зв`язку з викладеним, суд приходить до висновку, що наявні підстави для розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого засідання по справі.
Керуючись ст.ст. 12, 173, 179-181, 248, 257, 260 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Перейти до розгляду справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку, у порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання по справі, яке відбудеться у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14.
Роз`яснити, що розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає
Повний текст ухвали виготовлено 04.06.2020р.
Суддя К.О. Танцюра