
Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Справа № 209/1402/20
Провадження № 3/209/648/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" червня 2020 р. Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Лобарчук О.О., за участі особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , прокурора - Малого С.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працює заступником начальника відділу продаж, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 наказом керівника КП "Дніпродзержинськітепломережі" №67-к від 31.05.2016 року призначено на посаду заступника начальника відділу продажу КП Кам`янської міської ради "Тепломережі" з 01.06.2016 року. У подальшому, відповідно до наказу керівника КП Кам`янської міської ради "Тепломережі" № 06-к від 21.03.2019 року ОСОБА_1 переведено на посаду провідного фахівця з претензійної роботи, з 21.03.2019 року. Відповідно до наказу керівника КП Кам`янської міської ради "Тепломережі" №192-к від 10.07.2019 року ОСОБА_1 звільнено з посади провідного фахівця з претензійної роботи, з 10.07.2019 року. Встановлено, що відповідно до наказів генерального директора №127-к від 15.12.2016 року та №95-к від 11.12.2017 року КП Кам`янської міської ради "Тепломережі" заступника начальника відділу продажу Чуйко В.В. під підпис ознайомлено з переліком посадових осіб, які зобов`язані подавати шляхом заповнення на веб-сайті НАЗК декларацію та надавати інформацію щодо відкриття валютного рахунка в установі банку - нерезидента, до яких віднесена і ОСОБА_1 . Отже, ОСОБА_1 , є посадовою особою юридичної особи публічного особою, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, набула обов`язку електронного декларування і повинна була подати щорічну декларацію за 2017 рік у термін - до 01 квітня 2018 року, але в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушила обов`язкові строки подання декларації за 2017 рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 350 від 23 квітня 2020 року.
Крім того, ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, який набув обов`язку електронного декларування і повинна була подати щорічну декларацію за 2018 рік у термін - до 01 квітня 2019 року, всупереч вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушив обов`язкові строки подання декларації за 2018 рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 351 від 23 квітня 2020 року.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явилася, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки її вина у вчиненні адміністративного правопорушення по кожному з двох епізодів, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується наявними у справі доказами.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП , по кожному з двох епізодів, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з огляду на наступне.
Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.
Так, з матеріалів справи вбачається, що днем виявлення правопорушення є 23.04.2020 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень за двома аналогічними правопорушеннями підтверджується наступними доказами: протоколом № 350 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23.04.2020 р.; протоколом № 351 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23.04.2020 р.; рапортом старшого оперуповноваженого в ОВС відділу №6 протидії корупції в Дніпропетровській області ДСР НП України Дениско В.; листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 11.03.2020 р. №1863/55/103/01-2020; листом КП КМР «Тепломережі» від 08.04.2020 р. № 00.08.0815; статутом КП КМР «Тепломережі»; штатним розписом КП КМР «Тепломережі»; посадовою інструкцією заступника начальника відділу продажу КП КМР "Тепломережі"; наказом №94-к від 07.12.2017 року про закріплення відповідальної особи з питань запобігання та виявлення корупції; наказом №95-к від 11.12.2017 року про подання електронних декларації та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб`єктами декларування; наказом №127-к від 15.12.2016 року про вжиття заходів щодо подання електронних декларацій та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб`єктами декларування; наказом №67-к від 31.05.2016 року про призначено на посаду заступника начальника відділу продажу КП Кам`янської міської ради "Тепломережі"; наказом № 06-к від 21.03.2019 року про переведення на посаду провідного фахівця з претензійної роботи; наказом №192-к від 10.07.2019 року про припинення трудового договору; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.04.2020 р.; інформацією щодо перебування ОСОБА_1 у відпустці за 2017-2019 р.р.; результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданих ОСОБА_1 декларацій; роздрукованими електронними деклараціями ОСОБА_1 за 2017-2018 р.р.
Датою вчинення цих двох адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 01.08.2019 року (несвоєчасне подання декларації за 2017 рік) та 06.06.2019 року (несвоєчасне падання декларації за 2018 рік) – день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою виявлення цих адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є 23.04.2020 року, тобто дата складання протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Аналізуючи наведені докази, вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення по двом епізодам (протокол № 350 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23.04.2020 р., протокол № 351 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23.04.2020 р.) доведена, її дії слід кваліфікувати за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом визнається щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, суд вважає, що кожне з двох адміністративних правопорушень, за які ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, складені за однією й тією ж нормою – ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, остаточне стягнення застосовується у вигляді штрафу на користь держави, з урахуванням ст. 36 КУпАП в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, 36, ч.1 ст. 172-6, 245, 283, 284, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, і на підставі ст. 36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя: О.О.Лобарчук