
Справа № 930/752/20 Провадження № 3/930/385/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.06.2020 року
Суддя Немирівського районного суду
Вінницької області Алєксєєнко В.М.
за участю секретаря: Путій З.О.
прокурора: Долецького О.Ф.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , секретаря Ковалівської сільської ради, РНОКПП НОМЕР_1 ,
по ст. 172-7 ч.2, ст. 172-7 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
До Немирівського районного суду Вінницької області з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Національної поліції України надійшли справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ознаками вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-7 ч.2, ст. 172-7 ч.1 КУпАП.
Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 118, складеного 19.03.2020 старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Шмалинюк О.П. вбачається, що ОСОБА_1 , являючись депутатом Ковалівської сільської ради 1-го скликання Немирівського районуВінницької області, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП "Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів", в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України "Про запобігання корупції", статтей 8, 18 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", ст. 591 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", 21.06.2018 будучи присутнім на засіданні двадцять четвертої сесії першого скликання Ковалівської сільської ради Немирівського району Вінницької області при розгляді рішення №487 від 21.06.2018 "Про впорядкування умов оплати праці секретаря сільської ради у 2018 році", не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень на сесії ради, який обумовленим особистим майновим інтересом, оскільки це питання стосується виключно його, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою ст. 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересу.
Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 119, складеного 19.03.2020 старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Шмалинюк О.П. вбачається, що ОСОБА_1 , являючись депутатом Ковалівської сільської ради 1-го скликання Немирівського районуВінницької області, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП "Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів", в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України "Про запобігання корупції", статтей 8, 18 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", ст. 591 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", 21.06.2018 будучи присутнім на засіданні двадцять четвертої сесії першого скликання Ковалівської сільської ради Немирівського району Вінницької області при розгляді рішення №487 від 21.06.2018 "Про впорядкування умов оплати праці секретаря сільської ради у 2018 році", достовірно знаючи що він являється секретарем вказаної сільської ради, будучи обімовленим особистим майновим інтересом, вчинив дію, а саме проголосував "За" прийняття рішення №487 від 21.06.2018 "Про впорядкування умов оплати праці секретаря сільської ради у 2018 році", тим самим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою ст. 172-7 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП та частиною 2 стаття 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та у вчиненому щиро розкаявся, просив суд його суворо не карати та врахувати його позитивну характеристику за місцем проживання, а також те, що на його утриманні перебуває син, якого він один і виховує.
Прокурор ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склади адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП просить ОСОБА_1 визнати винним у вчинені даних адімнправопорушень та призначити покарання у вигляді 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП доведена повністю протоколами про адміністративні правопорушення №118 та №119 від 19.03.2020, доданими матеріалами справи про адмінправопорушення, наданими поясненнями в судовому засіданні.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції`правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Враховуючи вище викладене, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 порушив встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів строки подання декларації осіб, уповановажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і як наслідок, вчинив адміністративні правопорушенні, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-7КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, суд знаходить можливим застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 36, 172-7, п.4 ч.1 ст.213, ст. ст.221, 256, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення:
за ч.1 ст.172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень;
за ч.2 ст.172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень;
У порядку ч. 2 ст. 36 КУпАП остаточно визначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420,40 гривень судового збору - отримувач коштів ГУК у м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена правопорушником протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд.
Суддя:(підпис)
Копія вірна:
Постанова набрала законної сили 11.06.2020.
Суддя: В.М. Алєксєєнко