Рішення № 89598591, 03.06.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2020
Номер справи
520/4724/2020
Номер документу
89598591
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2020 р. № 520/4724/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонова М.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управляння Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов.) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позов до Головного управляння Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

1. Визнати протиправними дії відділу з питань перерахунків пенсій №8 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови в перерахунку пенсії позивача за вислугу років та нечинним рішення до протоколу по справі №963370137216 від 24.03.2020 №26 щодо відмови позивачеві в перерахунку пенсії за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 року (в редакції Закону № 2663-111 (2663-14) від 12.07.2001 р.);

2. Зобов`язати відділ з питань перерахунків пенсії №8 управління пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок пенсії позивачу відповідно до інформації (довідки) прокуратури Харківської області № 19-133вих-20 від 17.03.2020 р, про заробітну плату за аналогічною посадою, яка складає 43 120,00 грн., в тому числі: посадового окладу 6000,00 грн., надбавки за класний чин 2 200,00 грн., надбавки за вислугу років 1800,00 грн., надбавки за особливо важливі завдання 7000,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 600,00грн. щомісячна премія 25 520,00 грн., в розмірі 90 відсотків від суми вказаної заробітної плати без обмеження максимального розміру та провести виплати з урахуванням отриманих сум . у відповідності до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», (в редакції Закону № 2663-III (2663-14) від 12.07.2001 р.).

В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскаржувані дії відділу з питань перерахунків пенсій №8 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови в перерахунку пенсії позивача за вислугу років та нечинним рішення до протоколу по справі №963370137216 від 24.03.2020 №26 щодо відмови позивачеві в перерахунку пенсії за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 року (в редакції Закону № 2663-111 (2663-14) від 12.07.2001 р.) є протиправними та такими, що порушують права позивача на пенсійне забезпечення.

Ухвалою суду від 24.04.2020 року відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Представником відповідача 21.05.2020 року надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначає, що пенсія ОСОБА_1 була призначена відповідно до ЗУ "Про прокуратуру" від 05.11.1991 ст. 50-1. Положення ч. 18 ст. 50-1 ЗУ "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року № 1789-ХІ, які визначили умови та порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури у зв`язку з підвищенням заробітної плати, з дня набрання чинності ЗУ "Про прокуратуру" № 1697-VІІ від 14.10.2014, тобто з 15 липня 2015 року втратили чинність.

Таким чином представником відповідача зазначено, що відсутні підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищезазначені приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , є пенсіонером органів прокуратури України.

У вересні 2007 року Управлінням пенсійного фонду у Ізюмському районі Харківської області позивачу була призначена пенсія за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції 12 липня 2001 року (№ 2663-111) в розмірі 90% від середнього заробітку посади прокурора Шевченківського району Харківської області без обмеження її максимальним розміром, відповідно довідки прокуратури Харківської області про розмір посадового окладу, надбавки за класний чин «радник юстиції» та надбавкою за вислугу років 30%.

Також під час розгляду справи судом встановлено, що постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 11.04.2016 року по справі № 623/710/16-а адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізюмського об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії було задоволено. Визнано неправомірними дії Ізюмського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови у перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 за вислугу років. Зобов`язано Ізюмське об`єднане управління Пенсійного Фонду України Харківської області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії, відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру», в редакції від 12 липня 2001 року (№2663-111), на підставі довідки прокуратури Харківської області № 18-30 від 01.12.2015 року виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури, починаючи з 01.01.2016 року, без обмеження її максимального розміру та здійснювати відповідні виплати.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Постановою Кабінету Міністрів України № 657 від 30.08.2017 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012, якими підвищено посадові оклади і змінено розмір надбавок за класні чини працівникам органів прокуратури.

На підставі ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» 1991 року № 1789-ХІІ, у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників та № 657 від 30.08.2017 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" позивач 19.03.2020 звернувсь до Ізюмського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області із заявою про здійснення перерахунку пенсії, до якої було долучено позивачем довідку (інформацію) прокуратури Харківської області № 19-133вих20 від 17.03.2020 року про розмір посадового окладу, надбавки за класний чин «радник юстиції» та надбавкою за вислугу років 30% за посадою начальника Богодухівського відділу Дергачівської місцевої прокуратури (після змін), внесених, постановою КМУ № 657 від 30.08.2017 року.

Відповідач рішенням до протоколу по справі № 963370137216 від 24.03.2020 №26 відмовив позивачу у перерахунку пенсії, у зв`язку з тим, що на дату його звернення положення ч. 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-ХІІ, які визначали умови та порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури у зв`язку з підвищенням заробітної плати, з дня набрання чинності Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014, тобто з 15 липня 2015, втратили чинність.

Позивач, вбачаючи в зазначеному порушення своїх прав, звернувся за їх захистом до суду.

Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.

Згідно ст. 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в Інших випадках, передбачених законом.

Пенсійне забезпечення громадян України, у тому числі порядок призначення та виплати пенсій, визначення розміру пенсії, регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та іншими нормативно-правовими актами.

Суд зазначає, що умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих на час призначення пенсії позивачеві визначався ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року.

Приписи ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.91 р. № 1789-ХІІ, які були чинними на момент призначення позивачу пенсії, передбачали, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день призначення йому пенсії.

Таким чином суд наголошує, що станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно Закону України «Про прокуратуру», на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Згідно з ч.12 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014 (в редакції, чинній до внесення змін Законом України від 28.12.2014 №76-УШ), призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникненні права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Проте, згідно вищевказаної статті в редакції Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

З огляду на вищевикладене суд зазначає, що на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія, згідно із Законом України "Про прокуратуру", на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Виходячи із приписів ч. 1 ст. 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, та ст. 22, згідно з якою закріплені Конституцією України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, позивач має право на перерахунок пенсії, з огляду на дію Постанови №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", оскільки у такому разі мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які діяли на момент її призначення позивачу.

Згідно рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг компенсацій і гарантій) розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій, не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Так, Конституційний Суд України сформулював чітку правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі в органах прокуратури. Необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що їх служба пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей, а тому це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657, яка набрала чинності 06.09.2017 p., внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» від 31.05,2012 №505, якими підвищено розміри посадових окладів працівників органів прокуратури.

Норми ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, які безпосередньо визначали умови перерахунку пенсії, були виключені із цього Закону, а питання визначення умов та порядку перерахунку таких пенсій віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України - з набранням чинності Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII (набрав чинності 01 січня. 2015 року).

Пунктом 16 розділу ІІІ Прикінцеві положення цього Закону зобов`язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом, тобто до кінця січня 2015 року, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.

Також суд зазначає, що пунктами 4 та 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №.865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії, в редакції, яка була чинна до 15.12.2015 p., було передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 №432-ІУ "Про внесення, змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для, призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" внесено зміни до схем посадових окладів працівників Генеральної прокуратури України.

Враховуючи висновки, викладені у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Суханов та Ільченко проти України від 26 вересня 2014 року, наведені вище обставини мають бути розцінені як невиправдане втручання у право заявника.

При цьому, до перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Суд зазначає, що зміни, внесені до Закону України «Про прокуратуру» після призначення позивачу пенсії, в частині зменшення відсоткового розміру заробітної плати, з якого обчислюється розмір пенсії, стосуються порядку призначення пенсії, а не перерахунку вже призначеної. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 № 8-рп/99 та від 20.03.2002 № 5-рп/2002).

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Крім того, відповідно абз.6. п. 1.5 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України від 02.03.2015 p. N 2.1.3-VIII і Закону України №911-VIII від 24.12.2015), максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2018 року максимальна пенсія в Україні не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Отже, оскільки прожитковий мінімум для таких осіб з 1 січня 2018 року становить 1373 грн. максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 13730 гривень.

Згідно із п.п. 1 та 2 Прикінцевих Положень Закону України № 911 -VIII від 24.12.2015 цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року та дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.

Суд наголошує, що оскільки позивачу пенсія призначена до 01 січня 2016 року, то до розміру пенсії позивача не повинні застосовуватися обмеження максимального розміру пенсії, які визначені абзацом шостим частини п`ятнадцятої ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014р. (в редакції Закону України № 911-УПІ від.24.12.2015р.).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05,11.1991 № 1789-ХІІ (в редакції станом на час призначення пенсії) з 01.10.2017 року, на підставі довідки Прокуратури Харківської області № 1943Звих20 від 17.03.2020 року про заробітну плату за аналогічною посадою, яка складає 43 120,00 грн., в тому числі: посадового окладу 6000,00 грн., надбавки за класний чин 2200,00грн., надбавки за вислугу років 1800,00 грн., надбавки за особливо важливі завдання 7000,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 600,00 грн., щомісячна премія 25 520,00 грн., в розмірі 90 відсотків від суми вказаної заробітної плати без обмеження максимального розміру та провести виплати з урахуванням отриманих сум.

Також суд зазначає, що положення п.5 Прикінцевих положень Закону від 02.03.2015 р. №213 «Про внесення, змін, до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Отже, з огляду на вищенаведене суд зазначає, що належним способом відновлення порушеного права позивача, а також із метою усунення порушень, допущених відповідачем у спірних правовідносинах є визнання протиправним рішення до протоколу по справі № 963370137216 від 24.03.2020 №26 відділу з питань перерахунків пенсії №8 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яким позивачеві відмовлено у перерахунку пенсії на підставі довідки про заробітну плату, яка видана прокуратурою Харківської області 17.03.2020 р. за №19-133вих-20, та зобов`язання відповідача провести перерахунок пенсії з 01.04.2019 року на підставі інформації (довідки) прокуратури Харківської області № 19-133вих-20 від 17.03.2019 р. про заробітну плату за аналогічною посадою, яка складає 43 120,00 грн., в тому числі: посадового окладу 6000,00 грн., надбавки за класний чин 2200,00 грн., надбавки за вислугу років 1800,00 грн., надбавки за особливо важливі завдання 7000,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних, обмежень 600,00грн. щомісячна премія 25 520,00 грн., в розмірі 90 відсотків від суми вказаної заробітної плати без обмеження максимального розміру та провести виплати з урахуванням отриманих сум.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управляння Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов.) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними дії відділу з питань перерахунків пенсій №8 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 за вислугу років.

Скасувати рішення до протоколу по справі №963370137216 від 24.03.2020 №26 відділу з питань перерахунків пенсій №8 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за вислугу років згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 року (в редакції Закону № 2663-111 (2663-14) від 12.07.2001 р.).

Зобов`язати відділ з питань перерахунків пенсії №8 управління пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до інформації (довідки) прокуратури Харківської області № 19-133вих-20 від 17.03.2020 р. про заробітну плату за аналогічною посадою, яка складає 43 120,00 грн., в тому числі: посадового окладу 6000,00 грн., надбавки за класний чин 2 200,00 грн., надбавки за вислугу років 1800,00 грн., надбавки за особливо важливі завдання 7000,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 600,00 грн. щомісячна премія 25 520,00 грн., в розмірі 90 відсотків від суми вказаної заробітної плати без обмеження максимального розміру та провести виплати з урахуванням отриманих сум у відповідності до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», (в редакції Закону № 2663-III (2663-14) від 12.07.2001 р.).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управляння Пенсійного фонду України в Харківській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Спірідонов М.О.