
УХВАЛА
03 червня 2020 року м. Одеса Справа №420/4623/20
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Іванов Е.А. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області ДПП НП про скасування постанови, закриття справи та визнання дій протиправними,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області ДПП НП про скасування постанови відповідача серії ЕАК№2432877 від 24.04.2020 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП України; закриття справи про адміністративне правопорушення щодо позивача; визнання дій інспектора УПП в Одеській області Баб`єва В.В. незаконними та такими, що не відповідають нормам чинного законодавства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства встановлені правила розмежування предметної підсудності адміністративних судів. Так відповідно до частини 1 даної статті місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Виключна підсудність адміністративних справ встановлена ст. 27 КАС України. Частиною 3 цієї статті визначено, що правила виключної підсудності застосовуються до окремих категорій адміністративних справ, визначених цим Кодексом.
Особливості позовного провадження в окремих категоріях адміністративних справ врегульовані параграфом другим Розділу 2 Глави 11 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так відповідно до ст. 286 КАС України до окремих категорій термінових адміністративних справ відносяться справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності
Згідно ч. 1 ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі. Цією ж статтею встановлені скорочені строки на оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, а також на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач оскаржує дії Інспектора патрульної поліції Управління патрульної поліції в Одеській області Баб`єва В.В. щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення та винесення стосовно позивача постанови у справі про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП України, а також просить суд скасувати постанову відповідача серія ЕАК№2432877 від 24.04.2020 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП України та закрити справу про адміністративне правопорушення щодо нього.
Проаналізувавши вищезазначені позовні вимоги суд вважає, що даний адміністративний позов не є підсудним Одеському окружному адміністративному суду, а має вирішуватись відповідним місцевим загальним судом, як адміністративним судом в порядку, визначеному КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За приписами ч. 1 ст. 25 КАСУ адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з огляду на що, адміністративний позов територіально підсудний Білгород-Дністровському міськрайонному суду Одеської області за місцем реєстрації позивача.
На підставі вищезазначеного, та враховуючи те, що справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності віднесені законодавцем до підсудності місцевих загальних судів як адміністративних судів, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу №420/4623/20 до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області.
Керуючись ст. 2, 5, 20, 25, 29, 171, 248, 256, 286 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Передати справу №420/4623/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області ДПП НП про скасування постанови, закриття справи та визнання дій протиправними до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Е.А.Іванов