
УХВАЛА
м. Вінниця
03 червня 2020 р. Справа № 120/1609/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у письмовому провадженні питання про витребування додаткових доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,яка призначена до розгляду у письмовому провадженні.
При розгляді справи виникла необхідність витребувати додаткові докази.
Так, предметом спору у даній справі є вимоги про визнання протиправним та скасування наказу про відмову в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою з підстав, що земля яку бажає отримати позивач перебуває у комунальній власності, а не державній. А отже, в управління відсутні повноваження на розпорядження спірною земельноою ділянкою.
Однак, в матеріалах справи відсутні докази, які підтверджуть чи спростовують факт перебування земельної ділянки, на яку претендує позивач, у комунальній власності. А отже, слід витребувати дані документи.
Вирішуюючи питання про витребування доказів, суд виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 117 ЗК України, передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
У рішенні органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність зазначаються кадастровий номер земельної ділянки, її місце розташування, площа, цільове призначення, відомості про обтяження речових прав на земельну ділянку, обмеження у її використанні.
На підставі рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність складається акт приймання-передачі такої земельної ділянки.
Рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності держави, територіальної громади на неї.
Отже, як видно передача землі із державної власності у комунальну здійснюється на підставі відповідного рішення та акту.
Відповідно до частини першої статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини четвертої статті 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справи, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною третьою статті 80 КАС України визначено, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
За таких обставин, суд доходить висновку про необхідність витребування додаткових письмових доказів у:
- Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області - належним чином завірених копій рішення про передачу земельної ділянки у комунальну власність та акту приймання-передачі земельної ділянки, орієнтовною площею 0,30 га, яка знаходиться на території Стрижавської селищної ради та яку бажає отримати у власність позивач;
- Стрижавської селищної ради Вінницького району - належним чином завірених копій документів, які підтверджують державну реєстрації права власності за Стрижавською селищною радою Вінницького району на земельну ділянку, орієнтовною площею 0,30 га, яка знаходиться на території Стрижавської селищної ради та яку бажає отримати у власність позивач .
Окремо суд вважає за необхідне звернути увагу учасників справи на наступне.
Згідно пунктів 6 -7 частини п`ятої статті 44 КАС України, учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до частини шостої статті 80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Частинами восьмою та дев`ятою статті 80 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання учасником судового процесу його процесуальними правами, суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом (ч.4 ст.45 КАС України ).
Зокрема, такі заходи процесуального примусу, визначені частиною першою статті 149 КАС України, а саме, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
- невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
- зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
- неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 80, 256 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області та зобов`язати надати суду до 15.06.2020 р. належним чином завірені копії рішення про передачу земельної ділянки у комунальну власність та акту приймання-передачі земельної ділянки, орієнтовною площею 0,30 га, яка знаходиться на території Стрижавської селищної ради та яку бажає отримати у власність позивач.
Витребувати у Стрижавської селищної ради Вінницького району та зобов`язати надати суду до 15.06.2020 р. належним чином завірені копії документів, які підтверджують державну реєстрації права власності за Стрижавською селищною радою Вінницького району на земельну ділянку, орієнтовною площею 0,30 га, яка знаходиться на території Стрижавської селищної ради та яку бажає отримати у власність позивач.
Ухвала суду першої інстанції оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна