
01.06.2020
ЕУН 389/749/20
провадження № 3/389/383/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2020 року м. Знам`янка
Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Юхименко Наталія Вікторівна, розглянувши матеріали, які надійшли від Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Знам`янка Кіровоградської області, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до 28.09.2018 року працював інспектором взводу №2 роти тактико-оперативного реагування Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, РНОКПП НОМЕР_1 , до адіністративної відповідальності протягом року не притягувалася.
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення,
передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 маючи на момент звільнення спеціальне звання лейтенанта поліції, по 28 вересня 2018 року проходив службу в Національній поліції України та будучи суб`єктом декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний наступного року після припинення діяльності, подавати в установленому ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, однак подав її несвоєчасно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.
Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України №904 о/с від 19.09.2018 року, інспектора взводу №2 роти тактико-оперативного реагування Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції на підставі п.7 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» з 28 вересня 2018 року.
Відповідно до підпункту «з» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Відповідно до підпункту третього пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10 червня 2016 року, декларація після звільнення – декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.
Натомість, згідно інформації яка опублікована на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції «https://public.nazk.gov.ua» ОСОБА_1 05 червня 2019 року подав декларацію (після звільнення) суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
В суді ОСОБА_1 вину не визнав і надав пояснення, відповідно до яких він перебував за кордоном, тому не мав доступу до свого електронного підпису. Крім того, при звільненні йому не коректно роз"яснили вимоги законодавства.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, а саме: протокол правопорушення (а.с.1-6), копію наказу про звільнення ОСОБА_1 з посади інспектора взводу №2 роти тактико-оперативного реагування з 28 вересня 2018 року (а.с.8), інформацію з офіційного веб-сайта Національного агентства з питань запобігання корупції «https://public.nazk.gov.ua» (а.с.11), копію декларації ОСОБА_1 (а.с.12-19), вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, доведена в повному обсязі.
Доводи ОСОБА_1 про те, що він не мав змоги подати декларацію, оскільки перебував за кордоном, суддя не приймає до уваги, оскілки він повернувся з-за кордону 02.04.2019 року, а декрацію подав лише 05.06.2019 року. Незнання або нерозуміння вимог закону не може свідчити про відсутність складу правопорушення в діях ОСОБА_1 .
При накладенні стягнення суддя враховує характер скоєного, особу ОСОБА_1 , що він до адміністративної відповідальності притягається вперше, а також зважаючи на мету адміністративного стягнення, що є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн. 00 коп., дане стягнення є достатнім заходом впливу для виховання особи, що вчинила порушення, законослухняної поведінки у подальшому.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283-285, 40-1 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Кропивницького апеляційного суду.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Роз`яснити порушнику, що виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено судом за його заявою за наявності відповідних обставин, що утруднюють виконання рішення.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Держава в особі Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, місцезнаходження: вул.Чміленка, 41, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006, Україна.
Реквізити для сплати штрафу:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ:
Знам`ян.УК/м.Знам`янка/21081100
Знам`ян.УК/Знам`янський р-н/21081100
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 38011312
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
UA238999980313050106000011010 ( місто Знам`янка )
КОД класифікації доходів бюджету: 21081100
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна.
Реквізити для зарахування судового збору:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ:
ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА(МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
UA908999980313111256000026001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106
Призначення платежу: *;106;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, (ПІБ чи назва установи, організації), Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області (назва суду, де розглядалася справа)
Суддя Знам`янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Н.В.Юхименко