
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 червня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/694/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Кушнір В.О., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Прокуратури Чернівецької області, Офісу Генерального прокурора про визнання протиправним наказу,-
в с т а н о в и в:
У поданому до суду позові ОСОБА_1 просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення кадрової комісії №1 від 02.04.2020р. №84 "Про неуспішне проходження прокурором атестації за результатами складання іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп`ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора ", яким ОСОБА_1 визнана такою, що не пройшла атестацію;
- визнати протиправним та скасувати наказ прокурора Чернівецької області від 28.04.2020р. №222-к про звільнення ОСОБА_1 з посади прокурора відділу ювенальної юстиції прокуратури області та органів прокуратури Чернівецької області на підставі пункту 9 частини 1 статті 51 Закону України "Про прокуратуру" з 29 квітня 2020р.;
- поновити ОСОБА_1 на роботі в прокуратурі Чернівецької області на посаді прокурора відділу ювенальної юстиції прокуратури області або на рівнозначній посаді;
- стягнути з прокуратури Чернівецької області середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30.04.2020р.
Пунктами 3 та 5 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Ознайомившись із позовною заявою та доданими документами, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Частиною 1 статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.122 КАС України).
Згідно ч. 5 ст. 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Зі змісту позовних вимог та обставин, якими їх обґрунтовано, слідує, що позивач, окрім іншого, оскаржує рішення кадрової комісії №1 від 02.04.2020р. №84 "Про неуспішне проходження прокурором атестації за результатами складання іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп`ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора ".
Суд звертає увагу на те, що строк звернення до суду відповідно до правил ст.122 КАС України обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Із матеріалів справи неможливо з`ясувати, коли позивачу стало відомо про існування такого рішення кадрової комісії. Отже, позивач, враховуючи положення ст.122 КАС України, повинна була звернутися до суду за захистом свого порушеного права в місячний строк, тобто до 02.05.2020р.
Позивачка у поданому позові не наводить жодних пояснень з приводу того, коли їй стало відомо про порушення своїх прав вище наведеним рішенням відповідача.
Наведені обставини унеможливлюють перевірку судом дотримання позивачем строку звернення до суду у цій частині.
Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин, суд зазначає, що позивачеві необхідно подати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку або надати докази того, що строк звернення до суду не пропущено.
Також, у відповідності до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон №3674).
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону №3674 за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80грн.).
З матеріалів адміністративного позову видно, що позивачем не сплачено судовий збір в порядку і розмірі відповідно до Закону №3674.
Судом встановлено, що позивачем подано до суду адміністративний позов, який, окрім іншого, містить одну вимогу немайнового характеру про визнання протиправним та скасування рішення кадрової комісії №1 від 02.04.2020р. №84 "Про неуспішне проходження прокурором атестації за результатами складання іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп`ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора" за яку необхідно сплатити судовий збір.
Таким чином, розмір судового збору за поданий позивачем адміністративний позов становить 840,80грн.
Вказані недоліки позовної заяви перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у даній справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ч.1 ст.123 КАС України та ст.ст.160, 161 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак суд робить висновок про наявність правових підстав для залишення даного позову без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали шляхом подання позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Кушнір