Ухвала суду № 89569314, 01.06.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2020
Номер справи
320/4422/20
Номер документу
89569314
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 червня 2020 року м. Київ № 320/4422/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Київського обласного військового комісаріату

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Київського обласного військового комісаріату, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку для перерахунку пенсії;

- зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат скласти, оформити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: премія 10%, надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовця (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) 10%.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Пунктом 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Як вбачається з позовної заяви, позивач в якості відповідача вказує Київський обласний військовий комісаріат ( код ЄДРПОУ: 07910662; місцезнаходження: 03113, м. Київ, провул. Артилерійський, 5в).

Водночас, за результатом перевірки суб`єкта владних повноважень у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним колом пошуку 07910662 встановлено про наявність відомостей щодо Київського обласного військового комісаріату (місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Артема, 59).

Відтак, відомості що зазначенні позивачем як місцезнаходження відповідача не відповідають відомостям визначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відтак, позивачу слід надати відомості щодо місцезнаходження відповідача з урахуванням вказаних зауважень, оскільки за вказаною адресою суду здійснюватиметься направлення кореспонденції.

Згідно із частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте, до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору. При цьому, позивач у позовній заяві зазначив про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору, оскільки він є інвалідом ІІ групи що підтверджується копією посвідчення.

При цьому, суд зауважує що додана фотокопія пенсійного посвідчення є нечитабельною, відтак встановити які обставини воно підтверджує не надається за можливе. Отже, з огляду на ту обставину, що до позову не додано документу, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору, позивачу слід надати до суду докази що підтверджуються встановлення позивачу ІІ групи інвалідності що є підставою для звільнення від сплати судового збору.

В силу приписів пунктів 4, 5 та 8 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують вказані обставини; докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

У прохальній частині позовної заяви позивачем заявлено позовну вимогу визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку для перерахунку пенсії.

Відповідно до приписів частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

У частині другій цієї статті зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено іншого, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як зазначає позивач у позовній заяві, у квітні 2018 року йому здійснено перерахунок пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 без урахування всіх складових грошового забезпечення визначених ч.2 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Позивач стверджував, що в травні 2018 року він звернувся з письмовою заявою до Київського обласного військового комісаріату з вимогою перерахувати його пенсію з 01.01.2018 з урахуванням надбавок, які отримував раніше: премія 10%, надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) 10%. Додатково позивач вказав, що листом Київського обласного військового комісаріату від 30.05.2018 №2/5/899 в задоволенні його вимог було відмовлено. Також позивач зазначив про те, що в лютому 2020 року він знову надіслав до Київського обласного військового комісаріату заяву з проханням скласти, оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку про перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

Водночас, з огляду на викладені позивачем у позовній заяві обставини, суд зазначає, що про порушення своїх прав позивачу було відомо у травні 2018 року, коли ним було отримано лист Київського обласного військового комісаріату від 30.05.2018 №2/5/8999, яким відмовлено у видачі довідки про грошове забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення: премія 10%, надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (за роботу з таємними виробами, носіями, документами) 10%

Попри те, позивач до суду звернувся з даним позовом 27.05.2020, тобто, з пропущенням шестимісячного строку звернення до суду.

Крім того, суд зауважує, що позивач звернувся до суду з вимогами про визнання протиправною бездіяльності Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку для перерахунку пенсії та не з приводу оскарження відмови від 03.03.2020, якою повторно відмовлено у видачі довідки про грошове забезпечення.

Відповідно до ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

За таких обставин позивачу необхідно надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду та докази поважності пропуску строку звернення до суду з даним позовом про визнання протиправною бездіяльності Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку для перерахунку пенсії та зобов`язання вчинити певні дії.

Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим .

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказаний недолік може бути усунений позивачем шляхом подання до суду:

- позовної заяви, яка відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, із зазначенням місцезнаходження відповідача;

- належним чином засвідчені копії документів (довідка МСЕК, тощо), що підтверджують наявність підстав для звільнення від сплати судового збору;

- заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду та докази поважності пропуску строку звернення до суду з даним позовом про визнання протиправною бездіяльності Київського обласного військового комісаріату щодо відмови скласти, оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідку для перерахунку пенсії та зобов`язання вчинити певні дії.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цією ухвалою, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суддя Панова Г. В.