
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2020 р. Справа№200/1467/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олішевської В.В., при секретарі судового засідання Сєрих М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод»
до відповідача: Головного управління ДПС у Донецькій області
про: визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0001401303 від 22.01.2020 р.
за участю
представників сторін:
від позивача: Власенко І.В.
від відповідача: Вовченко С.П.
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод», звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДФС у Донецькій області про Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0001401303 від 22.01.2020 р.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Головним Управлінням проведена документальна планову перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства з 01.07.2016 р. по 30.06.2019 р., валютного законодавства за період з 01.07.2016 р. по 30.06.2019 р. з питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 р. по 30.06.2019 р. Серед порушень, встановлених під час перевірки, які знайшли своє відображення в Акт 10/37295825 від 18.10.2019 р. наявне наступне порушення п. 1 ч. 2 ст. 6, п. 1 ч. 1 ст. 7, ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», п. 1 р. 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, своєчасно не нараховано єдиного внеску у загальній сумі 2415877,39 грн. за жовтень 2018 р. На підставі акту перевірки ГУ ДПС у Донецькій області було винесено рішення № 0001391303 від 04.11.2019 р. про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на суму 261792,95 грн. Позивач не погоджується з висновками акту а саме, що податковим органом було донараховано своєчасно не нарахованого єдиного внеску. Позивач зазначає, що несвоєчасне подання звітності з єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування, яке мало місце в жовтні 2018 р. не призвело саме до донарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування податковим органом під час проведення перевірки, що підтверджується даними акту перевірки та рішення, в якому серед іншого зазначено, що за наслідками перевірки за жовтень 2018 р. донараховано 0,00 грн. єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування.
Щодо застосування штрафних санкцій за березень, травень 2015 року, представник позивача у судовому засіданні та наданих письмових поясненнях зазначив, що дійсно підприємством звіти є єдиного внеску за ці періоди до податкового органу не надавались, але розмір застосованого штрафу не відповідає вимогам п. 3 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування».
Представник позивача в судове засідання з`явився, підтримав позицію викладену в позовній заяві та додаткових поясненнях просив суд задовольнити позовні вимоги.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував надавши відзив, відповідно до якого зазначено наступне. Актом перевірки встановлено порушення вимог п. 1 ч. 2 ст. 6, п. 1 ч. 1 ст. 7, ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», п. 1 р. 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування,затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, а саме своєчасно не нараховано та не сплачено єдиний внесок за березень, травень 2015 р. та жовтень 2018 р. Інформація про суми нарахованого єдиного внеску за березень 2015 р. та травень 2015 р. не надійшла до реєстру застрахованих осіб, а інформація про суми нарахованого єдиного внеску за жовтень 2018 р. надійшла до реєстру застрахованих осіб із запізненням, відсутні підстави для звільнення підприємства від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов`язань в частині несвоєчасного нарахування єдиного внеску за перевіряємий період. В зв`язку з чим рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів є правомірним.
Представник відповідача в судове засідання з`явився, підтримав відзив на позовну заяву та просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 24 лютого 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 16 березня 2020 р.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 березня 2020 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
16.03.2020 р. розгляд справи відкладено на 13.04.2020 р.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 квітня 2020 року відкладено розгляд справи на 27.04.2020 р.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27 квітня 2020 року відкладено розгляд справи на 13.05.2020 р.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 травня 2020 року відкладено розгляд справи на 18.05.2020 р.
18.05.2020 р. розгляд справи відкладено на 26.05.2020 р.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод», зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців 07.10.2010 р. за № 12661020000037206.
Головним управлінням ДПС у Донецькій області проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «Корум Дружківський машинобудівний завод» податкового законодавства за період з 01.07.2016 по 30.06.2019 р., валютного – за період з 01.07.2016 по 30.06.2019 р., єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з 01.01.2011 по 30.06.2019, за результатами якої складено акт № 99/05-99-03-10/37295825 від 18.10.2019 р.
Актом перевірки встановлені порушення, зокрема:
Пункт 4 частини 2 статті 6 абзац 5 частини 8 статті 9 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 2464, пункт 1 розділу 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, пункту 1 розділу 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, в результаті чого – не подано «звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування» за березень 2015 р., подано не за встановленою формою звітності «звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування» за травень 2015 р., несвоєчасно подано «звіт про суми нарахованої плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування» за жовтень 2018 р.
Пункт 1 частини 2 статті 6, пункт 1 частини 1 статті 7, частини 2 статті 9 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 2464, пункту 1 розділу 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, в результаті чого, не нараховано єдиний внесок за ставкою 36,76 % у загальній сумі 3356,90 грн. у т.ч. за березень 2015 р. у сумі 1378,50 грн.. за травень 2015 р. у сумі 1978,40 грн., за ставкою 3,6 % у сумі 328,75 грн., у т.ч. за березень 2015 р. у сумі 135 грн. за травень 2015 р. у сумі 193,75 грн.
Пункту 1, частини 2 статті 6, пункту 1 частини 1 статті 7, частини 2 статті 9 Закону України «Про збір та обік єдиного внеску загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 2464, пункту 1 розділу 3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, своєчасно не нараховано єдиний внесок у загальній сумі 2415877,39 грн., за жовтень 2018 р. (а.с. 15-53)
На підставі акту перевірки прийнято рішення № 0001391303 від 04.11.2019 року. про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким зобов`язано сплатити штраф у розмірі 261792,95 грн. (а.с. 5)
Позивач не погоджується з нарахуванням штрафної санкції, подав скаргу від 25.11.2019 р. № 985. (а.с. 54-55)
Рішенням про результати розгляду скарги № 14405/6/99-00-08-06-01 від 24.12.2019 р., рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 04.11.2019 р. № 0001391303 ГУ ДПС у Донецькій області скасовано та є відкликаним з дня прийняття даного рішення, скарга ТОВ «Корум Дружківський машинобудівний завод» від 25.11.2019 р. № 985 – задоволена частково, зобов`язано ГУ ДПС у Донецькій області сформувати та направити нове рішення, з урахуванням висновків рішення, відповідно до вимог чинного законодавства. (а.с. 56-58)
22.01.2020 р. ГУ ДПС у Донецькій області прийнято рішення № 0001401303 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким визначено штрафні санкції в розмірі 261792,95 грн. (а.с. 59-60)
Не погодившись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Спірним питанням даної справи є правомірність винесення відповідачем рішення №0001401303 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким визначено штрафні санкції в розмірі 261792,95 грн.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI).
Пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Згідно пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону № 2464 визначено, що платник єдиного внеску зобов`язаний подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно ч. 2 ст. 9 Закону № 2464, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Частини 4 статті 9 Закону № 2464 передбачає, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди, крім випадків сплати єдиного внеску згідно з частиною п`ятою статті 10 цього Закону, здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Абзац перший частини восьмої статті 9 Закону № 2464-VI визначає, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов`язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. (абзац другий частини восьмої статті 9 Закону № 2464).
Відповідно до частини 12 статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом. (ч. 11 ст. 9 Закону № 2464)
Відповідно пункту 3 до частини 11 статті 25 Закону 2464, за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем за результатами перевірки донараховано позивачу суму єдиного внеску за березень 2015 р. в сумі 1513,50 грн., за травень 2015 р. в сумі 2172,15 грн. в зв`язку з неподанням позивачем звітності за ці періоди, в зв`язку з чим було нараховано штраф в розмірі 8475,60 грн. (березень 2015 р.) та 11729,61 грн. (травень 2015 р.)
Представник позивача не заперечував щодо не подання звітності з єдиного внеску за період березень 2015 р. та травень 2015 р., але зазначив, що відповідачем неправомірно визначено суму штрафу за ці періоди. А саме пунктом 3 частини 11 статті 25 Закону 2464, визначено, що за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску. Відповідачем донараховано суму єдиного внеску за березень 2015 р. в сумі 1513,50 грн. та застосовано штраф в розмірі 8475,60 грн., за травень 2015 р. в сумі 2172,15 грн. та застосовано штраф в розмірі 11729,61 грн., що значно перевищує 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
Суд погоджується з доводами позивача, що відповідачем неправомірно застосовано штрафні санкції за березень та травень 2015 р. в розмірі 8475,60 грн. та 11729,61 грн. відповідно, оскільки сума штрафу за донарахування органом доходів і зборів, своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний звітний період, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
Таким чином сума штрафу за березень 2015 р. повинна була скласти 756,75 грн., а саме 151,35 грн. (10 відсотків від донарахованої суми єдиного внеску податковим органом за березень 2015 р – 1513,50 грн.) * 56 (періоди за які несвоєчасно нараховано єдиний внесок) = 8475,60 грн., але з урахуванням того, що граничний розмір штрафу повинен бути застосований не більш 50 відсотків від донарахованої суми. Сума штрафу за травень 2015 р. повинна була скласти 1086,07 грн., а саме 217,21 грн. (10 відсотків від донарахованої суми єдиного внеску податковим органом за травень 2015 р. – 2172,15 грн.) * 54 (періоди за які несвоєчасно нараховано єдиний внесок) = 11729,61 грн., але з урахуванням того, що граничний розмір штрафу повинен бути застосований не більш 50 відсотків від донарахованої суми.
Щодо нарахування, штрафу за квітень 2018 р. в сумі 241587,74 грн., з матеріалів справи, акту та рішення про застосування штрафних санкцій, вбачається, що за наслідками перевірки податковим органом донараховано 0,00 грн. єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування але зазначено, що встановлено несвоєчасне нарахування єдиного внеску платником в сумі 2415877,39 грн.
З долучених до матеріалів справи платіжних доручень за жовтень та листопад 2018 року, вбачається, що позивачем сплачено єдиний внесок за жовтень 2018 року та відпускні за листопад 2018 р. на загальну сумі 2463963,26 грн. (а.с. 65-73)
Як вбачається з матеріалів справи поданий позивачем звіт з єдиного внеску за жовтень 2018 року зареєстрований податковим органом 21.11.2018 р. (а. с. 61-64).
Таким чином, судом встановлено, що позивачем було сплачено єдиний внесок за жовтень 2018 р. у строк, визначений законодавством, здійснення сплати передувало нарахування такого внеску. Як свідчить акт перевірки, сума такого нарахування сплачена правильно. Суд зазначає, що відповідачем в акті перевірки необґрунтовано здійснено висновок про несвоєчасне нарахування єдиного внеску.
Фактично відбулось несвоєчасне подання звіту за жовтень 2018 р. замість 20.11.2018 р., звіт було подано 21.11.2018 р., за що було застосовано штраф рішенням № 0001421303 від 04.11.2019 р., який був сплачений (а.с. 204, 221-223).
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням вищезазначеного, суд вважає, що рішення від 22 січня 2020 року №0001401303 прийнято відповідачем не на підставі і не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також не обґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог та скасування рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 22 січня 2020 року №0001401303 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 259950,13 грн.
Судові витрати підлягають розподілу в порядку, визначеному статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0001401303 від 22.01.2020 р. – задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 22 січня 2020 року №0001401303 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 259950,13 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» (84205, Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, б. 7, код ЄДРПОУ 37295825) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (84526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59, код ЄДРПОУ 43142826) судовий збір в розмірі 3899,25 (три тисячі вісімсот дев`яносто дев`ять) грн. 25 коп.
Рішення прийнято у нарадчій кімнаті та проголошена вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 26 травня 2020 року в присутності представників позивача та відповідача.
Повний текст рішення складено та підписано 01 червня 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Строки на оскарження рішення застосовуються з урахуванням положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” № 540 від 30.03.2020 року (який набрав чинності 02.04.2020 року).
Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя В.В. Олішевська