Рішення № 89560509, 01.06.2020, Індустріальний районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
01.06.2020
Номер справи
644/18/20
Номер документу
89560509
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Суддя Бугера О. В.

Справа № 644/18/20

Провадження № 2/644/793/20

01.06.2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2020 року Орджонікідзевський районний суд м.Харкова у складі:

Головуючого судді Бугери О.В.,

За участю секретаря судового засідання Ступницького К.В.,

Представника позивача Замінус М.В.,

Представника відповідача ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому засіданні в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м.Харкова цивільну справу за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради до ОСОБА_1 про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова, 3-я особа у справі Харківська міська рада,

ВСТАНОВИВ:

Позивачем подано до суду відповідний позов. Просили суд, визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова між ОСОБА_1 та Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради у приведеній редакції, при цьому розмір величини пайової участі у розвитку інфраструктури м.Харкова (усього до сплати коштів пайової часті за договором) визначено позивачем в 203743,0-7 гривень. В обґрунтування позову посилались на те, що відповідач ОСОБА_1 є замовником будівельних робіт з реконструкції квартир АДРЕСА_1 під нежитлові приміщення офісного призначення з влаштуванням окремого входу. Дані об`єкти введено в експлуатацію єдиним дозвільним документом - декларацією про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованою Інспекцією ДАБК Департаменту територіального контролю Харківської міської ради 22.03.2018 року №ХК 142810810118, відомості розміщені на офіційному веб-сайті інспекції в реєстрі дозвільних документів. Відповідно до положень Закону №3038, Порядку про пайову участь та даних про введення об`єкта будівництва до експлуатації, на відповідача, як на замовника поширюється дія Закону №3038 щодо взяття пайової участі у розвитку інфраструктури м.Харкова та обов`язкового укладання договору щодо цього обов`язку. Проте, на дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом зазначеного об`єкта відповідач не виконав покладеного на нього Законом №3038 та Порядком пайової участі обов`язку щодо укладання договору про пайову участь і не звернувся до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради із заявою з приводу укладення такого договору. Тобто, порушив вимоги частин 3, 5, 8 ст.40 Закону №3038 та Порядку про пайову участь та не звернувся до позивача до введення об`єкта в експлуатацію із звернення про укладання договору про пайову участь із додаванням до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками, тому позивачем здійснено розрахунок величини пайової часті для відповідача у відповідності до 2 абзацу ч.5 ст.40 Закону України №3038 та розділу 5 Порядку пайової участі. На виконання відповідних положень розділу 5 Порядку №319 листом-повідомленням Департаменту від 15.05.2018 року №228/0/114-18 було проінформовано відповідача щодо необхідності звернення до Департаменту для укладання договору, у зв`язку із ухиленням від явки для укладання договору, на адресу відповідача було направлено замовнику пропозицію №370/0/114-18 від 28.08.2018 року про укладання договору та підписання його, з двома примірниками договору з додатками. Але відповідач договір не підписав, всупереч вимогам п.5.7. Порядку №319 протокол розбіжностей на адресу позивача не надсилав, відповідні на листи не надходило. Такі дії відповідача порушують права та інтереси територіальної громади міста Харкова в особі Харківської міської ради на отримання коштів, пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, які мають використовуватися для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова. За вказаних обставин позивач змушений звернутися до суду з позовом.

Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву. Відповідач вважає вимоги позову незаконними та необґрунтованими. Фактично предметом позову є визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста, а підставою позову є ухилення відповідача від укладання даного договору. Відповідно до вимог ст.40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків передбачених частиною 4 даної статті. Величина пайового внеску визначається у договорі, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, при цьому у разі не визначення загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці твореної потужності та цей розмір пайового внеску не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, в даному випадку це 10% загальної кошторисної вартості. При розрахунку розміру пайової часті не було враховано кошторисну вартість будівництва об`єкта, фактично позивачем було визначено розмір вартості будівельних робіт у сумі 1852209,70 гривень, шляхом множення загальної площі приміщень на показник опосередкованої вартості, затверджений Мінрегіонрозвитком, будівництва та ЖКГ України та розраховано розмір пайової участі в 203743,07 гривень. Вважали, що відповідно до Декларації про готовність до експлуатації об`єкту, що належить за класом наслідків до об`єктів з незначними наслідками, відповідач здійснив реконструкцію двох квартир під нежитлове приміщення офісного призначення з влаштуванням окремого входу. Для виконання робіт ним було укладено договір про виконання роботи з ТОВ «Астер-М», та відповідно до складеної документації, а саме договором, актом приймання виконаних робіт та кошторисною документацією встановлено вартість робіт в 45000 гривень, саме зазначена сума повинна бути взята для визначення розміру пайового внеску (45000х10%=4500грн). Просили врахувати правову позицію Верхового Суду у постанові від 25.10.2018 року у справі №922/4249/17, постанові від 31.10.2018 року у справі №922/4250/17, щодо не визначення ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» величини пайової участі на базі згаданих у п.3.6. Порядку показників, затверджених Міністерством. Даний Порядок, будучи локальним нормативно-правовим актом, не може змінювати положення законодавчого акту, яким є ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Враховуючи, що істотною умовою є розмір пайової часті, невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі, а розрахунок розміру пайового внеску проведений з порушенням вимог ст.40 відповідного закону, просили в позові відмовити.

Представником позивача подано відповідь на відзив, в якому зазначено, що обов`язок звернутись до органу місцевого самоврядування покладений саме на замовника будівництва, відповідач є замовником закінченого будівництво об`єкта - реконструкції квартир НОМЕР_1,НОМЕР_4 під нежитлові приміщення офісного призначення з влаштуванням окремого входу по АДРЕСА_1 . Визначений Законом та Порядком пайової участі обов`язок відповідачем не виконаний, договір не укладений. Розрахунок величини пайової участі проведений на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта згідно зведеного кошторисного розрахунку. У разі незгоди замовника з проектом договору до Департаменту направляється протокол розбіжностей, який розглядається протягом 20 днів, вживаються заходи для врегулювання, приймається рішення про зміну договору, але в даному випадку відповідачем свої зобов`язання не виконані. Документи надані відповідачем для визначення розміру пайового внеску не відповідають за змістом та формою зведеному кошторисному розрахунку, документ лише визначає вартість робіт узгоджену між замовником і підрядником, такий кошторис є договірною ціною, а не є загальною кошторисною вартістю об`єкта містобудування, вважали, що ці документи не можливо використовувати для визначення величини пайової участі. Також посилалась на останню правову позицію Верхового суду викладену в постанові від 12.12.2019 року №922/3627/18.

Представником 3-ї особи Харківської міської ради подано суду письмові пояснення, в яких вимоги позивача підтримано, представник просив позовні вимоги задовольнити, розглянути справу за їх відсутності. В обґрунтування позиції зазначено, що відповідно до вимог ст.40 Закону №3038 замовник зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інфраструктури населеного пункту та укласти договір про пайову участь до прийняття об`єкта містобудування в експлуатацію. Умова, процедура залучення замовників до пайової участі врегульована відповідним Порядком від 09.11.2011 року №804, у подальшому Порядок затвердженим рішенням від 26.12.2018 року №983, на теперішній час обов`язок пайової участі врегульований п.2 розділу ІІ ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні (Закон №132)», вимогами ст.ст.27, 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та Порядком про пайову участь замовників у розвитку інфраструктури м.Харкова у новій редакції рішення виконавчого комітету ХМР від 24.12.2019 року №989. В даному випадку обов`язок звернутись для укладання договору є обов`язком саме замовника будівництва, порушенням цих зобов`язань порушуються права та інтереси територіальної громади на отримання пайових внесків. Враховуючи положення вимог ст.625, 627, 638 ЦК України вважали, що вимоги позову є обґрунтованими та підлягають задоволенню, замовником обов`язок пайової участі не виконаний, розрахунок величини пайової участі проведений на підставі показників опосередкованої вартості, затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Департамент зі свого боку вжив всіх заходів, передбачених встановленим Порядком для укладання договору та проведення розрахунку розміру пайового внеску. В даному випадку датою укладання договору буде дата набрання рішенням законної сили.

Представник позивача в судовому засіданні вимоги позову підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі, підтримала доводи викладені також у відповіді на відзив.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував, зазначав, що у разі задоволення вимог позивача просив врахувати, що позивачем не вірно визначено розмір пайового внеску, загальна сума витрат на реконструкцію склала 45000 гривень, тобто розмір пайового внеску повинен складати 10% від зазначеної суми, підтримав в повному обсязі доводи поданого відзиву.

Представник 3-ї особи Харківської міської ради, в судове засідання не з`явився, подав суду письмові пояснення, що долучені до справи, в яких підтримав позицію позивача, просив позов задовольнити та просив провести розгляд справи за їх відсутності.

Суд, вислухавши доводи представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Відповідно до пункту 1ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Приписами ст. 627 ЦК України встановлено, що відповідно до ст. 6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Відповідно до ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Згідно ст. 640 ЦК України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії. Договір, що підлягає нотаріальному посвідченню, є укладеним з дня такого посвідчення.

Відповідно до ст. 641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття.

Відповідно до абзацу першого частини восьмої та абзацу першого частини дев`ятої статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», № 3038-VI, чинними на час виникнення спірних правовідносин, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками. Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію.

Отже, Законом № 3038-VI та Порядком встановлено, що саме на замовника покладено обов`язок укласти договір про пайову участь та сплатити відповідні кошти. Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради № 804 від 09 листопада 2011 року, зі змінами, внесеними рішенням № 319 від 22 травня 2013 року, затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова (далі - Порядок), яким визначено умови та встановлено процедуру залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі (внеску) замовників будівництва на території міста Харкова.

Відповідно до пункту 1.5 Порядку передбачено, що пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова. А пунктом 2.5. Порядку замовник будівництва зобов`язаний не пізніше ніж за 30 календарних днів до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію звернутися із заявою до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об`єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта - для нежитлових будівель та споруд; 2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта - для житлових будинків.

Розділом 5 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова урегульоване питання залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у разі ухилення від укладання договору.

Відповідно до п. 5.3. Порядку у разі ухилення замовника від виконання вимог, вказаних у листі-повідомленні щодо укладання договору пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у добровільному порядку, Департамент економіки та комунального майна вчиняє наступні дії: - на підставі наявної інформації та у відповідності до цього Порядку проводить розрахунок величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури; - готує два примірники договору пайової участі у розвитку інфраструктури з додатками; - надсилає підписані два примірники договору з додатками замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням.

Відповідно до п.5.4. Порядку розрахунок величини пайової участі здійснюється на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта згідно зведеного кошторисного розрахунку, а у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об`єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами та правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України показників опосередкованої вартості.

Згідно п. 5.6 Порядку пайової участі замовник будівництва, який одержав проект договору з додатками, у разі згоди з його умовами, оформляє договір відповідно до вимог чинного законодавства (підписує, якщо юридична особа - скріплює печаткою) та повертає один примірник договору з додатками Департаменту економіки та комунального майна, або повідомляє про прийняття умов договору (надсилає відповідний лист, факсограму тощо) у двадцятиденний строк після одержання договору.

Відповідно до декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованих Інспекцією ДАБК у Харківській області 22.03.2018 року №ХК 141180810118 відповідач ОСОБА_1 , є замовником реконструкції квартир АДРЕСА_1 , під нежитлові приміщення офісного призначення з влаштуванням окремого входу, код об`єкта 1220.9 за ДКБ.

Як вбачається із змісту наданої відповідачем копії договору про виконання робіт №22.12.2017 від 22.12.2017 року з ТОВ «Астер-М», виконавець зобов`язався виконати ремонтні роботи наданого замовником приміщення за адресою АДРЕСА_1 . Відповідно до п.3.1. Договору орієнтована сума договору складає 45000 гривень. Основним документом, що підтверджує виконання робі за договором є Акт виконаних робіт.

Відповідно до наданої корпії акту виконаних робіт було оформлено прийом передачу будівельних робіт: розбирання покриттів підлог з лінолеуму, улаштування цементної стяжки, улаштування покриттів з лінолеуму, суцільне шпатлювання внутрішніх стін шпаклівками за два рази6 шпатлювання стін по поверхні, поліпшене фарбування акриловими сумішами стін, улаштування каркасу підвісних стель, укладання плит стельових в каркас стелі, демонтаж віконних коробок, заповнення дверних прорізів готовими дверними блоками площею понад 2 до 3 м.кв. у кам`яних стінах. Загальна вартість витрат за складаним Актом становить 45000 грн.

Відповідно до наданої копії кошторисної документації: договірної ціни, відомості ресурсів, розрахунок №1-2 загальновиробничих витрат, розрахунок №6 (кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, нормативно-розрахункова кошторисна трудомісткість у прямих витратах і загальновиробничих витратах), довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, по об`єкту будівництва склала 37500 грн без ПДВ (45000 грн разом з ПДВ).

16.05.2018 року Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради на адресу ОСОБА_1 направлено лист-повідомлення про необхідність укладання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Харкова при реконструкції квартири НОМЕР_1,НОМЕР_4 під нежитлові приміщення офісного призначення з влаштуванням окремого входу по АДРЕСА_1 . В даному листі було зазначено на позиції Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності №3038-VI, яким встановлюється обов`язок змовників взяти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та відповідний Порядок, затверджений рішенням ВК ХМР від 09.11.2011 року №804, яким визначається розмір внеску, та на те, що відповідачем, як замовником не було виконано обов`язку щодо пайового внеску. Було рекомендовано в 10 денний строк звернутись до Департаменту із заявою про укладання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста та додати до заяви відповідні документи, передбачені п.2.6. Порядку. У разі невиконання відповідних вимог зазначали на звернення до суду.

А також, 06.09.2018 року Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради на адресу ОСОБА_1 направлено пропозицію щодо укладання договору про пайову участь та 2 примірники договору для розгляду та підписання. Зазначено, що згідно до п.5.6. Порядку йому необхідно прибути до Департаменту для підписання даного договору, або подати один примірник вже з підписом, або повідомити Департамент про неприйняття умов договору у двадцятиденний термін після отримання договору. Із змісту примірника договору №253-18/1 вбачається, що п.2.1.1. визначено розмір пайового внеску в 203743 гривні 07 копійок, складові якого визначені в додатку з розрахунком. Із змісту додатку до договору вбачається, що загальна кошторисна вартість будівництва об`єкта визначена в 1852209,70 гривень, загальна площа об`єкту 89,90 кв.м., коефіцієнт 0,10, розмір пайової участі 185220,97 грн, а також збільшення розміру пайової участі згідно до п.5.5. Порядку на 10% - 18522,10 грн..

Відповідно до п.5.10. Порядку спори, пов`язані з укладенням договору пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури м. Харкова, обов`язковість укладення яких встановлена законом, в тому числі при ухиленні від укладення договору однієї або обох сторін, вирішуються в судовому порядку.

В даному випадку, сторона відповідача не заперечувала проти укладання відповідного договору про пайову участь в інфраструктуру міста, але при цьому, посилалась на те, що стороною позивача не обґрунтовано визначено розмір пайового внеску, що й стало підставою для звернення до суду.

Суд вважає, що розмір величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста Харкова визначений позивачем неправильно, без врахування кошторисної вартості будівництва за затвердженою проектною документацією, яка була надіслана відповідачем на адресу позивача та міститься в матеріалах справи.

Дані щодо кошторисної вартості також підтверджуються та співпадають із відомостями зазначеним у відповідних декларації про готовність до експлуатації об`єкта, які також містяться в матеріалах справи та надані позивачем до позовної заяви.

Враховуючи те, що інформація, зазначена у вказаній декларації, перевірена департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, вона зареєстрована у реєстрі дозвільних документів Державної архітектурно-будівельної інспекції України, а тому відсутні підстави вважати, що дані, зазначені у цій декларації, є неправильними, а тому зазначені декларації про готовність до експлуатації об`єкта є належним доказом у цій справі, а тому зазначені у ній дані не потребують додаткової перевірки судом.

З урахуванням вищезазначеного та вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, розмір величини пайової участі повинен складати із даних щодо кошторисної вартості будівельних робіт, зазначеної у зведеному кошторисному розрахунку та декларації про готовність об`єкта до експлуатації, а саме: 45000 грн.х10%, що складає розмір пайового внеску у сумі 4500 гривень.

Відповідно до п. 5.5. Порядку зазначалося, що у разі не укладання замовником договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова до введення об`єкта в експлуатацію розмір пайової участі, розрахований у відповідності до п. 5.5 цього Порядку збільшується на 10%. Враховуючи, що підставою не укладання замовником договору про пайову участь стало саме непогодження із визначеною сумою пайового внеску, суд вважає, що в даному випадку розмір пайової участі збільшенню не підлягає. Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради підлягають частковому задоволенню.

Враховуючи часткове задоволення позову, відповідно до вимог ст.141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача судовий збір в розмірі пропорційно задоволеним вимогам, з урахуванням визначеного розміру пайового внеску в сумі 450 гривень.

керуючись ст.ст. 11, 16, 509, 526, 527, 549, 610-612, 625, 627, 628, 630 ЦК України, ст.ст. 12, 76, 81, 141, 258, 259, 264-265 ЦПК України, Законом України «Про місцеве самоврядування у Україні», Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради задовольнити частково.

Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова між ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) та Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, майдан Конституції, 7, код ЄДРПОУ 25610834,) в наступній редакції:

ДОГОВІР

про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова

м. Харків «____» ___ 20___ р.

Департамент економіки та комунального майна, іменований надалі «Департамент», в особі заступника міського голови - директора Департаменту економіки та комунального майна Фатєєва Михайла Івановича , що діє на підставі Положення про Департамент економіки та комунального майна, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20.11.2015 № 7/15 «Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання» з однієї сторони, та ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ), іменована надалі «Замовник», з іншої сторони, на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011 № 804 (із змінами), уклали цей договір про наступне.

1. Предмет договору

1.1. Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі «Замовника» у розвитку інфраструктури м. Харкова при реконструкції квартир АДРЕСА_1 під нежитлові приміщення офісного призначення з влаштуванням окремого входу.

2. Обов`язки сторін

2.1. «Замовник»:

2.1.1. Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу - 24170000, рахунок - 3151892170002, МФО - 899998, код ЄДРПОУ - 37999649, банк Казначейство України (ЕАП), одержувач - УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 4500 (чотири тисячі п`ятсот) гривень, згідно з розрахунком величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста Харкова.

2.1.2. Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом 10 робочих днів з дня укладання даного договору.

2.2. «Департамент»:

2.2.1. На запит «Замовника» надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договорам про пайову участь на підставі даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради.

3. Відповідальність сторін

3.1. У разі невиконання або неналежного виконання «Замовником» обов`язків, передбачених п. 2.1. цього договору, «Замовник» сплачує до бюджету м. Харкова штраф у розмірі 25 % від суми не перерахованих коштів у визначений термін.

4. Час та дія договору

4.1. Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обов`язків за договором.

5. Зміна та розірвання договору

5.1. 3міна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

5.2. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

5.3. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

5.4. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

5.5. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

6. Особливі умови

6.1. 3 питань, не передбачених цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.

6.2. Умови договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформляються додатковою угодою до договору.

6.3. У випадку реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь-якої із сторін цього договору, права та обов`язки за цим договором переходять до правонаступників.

6.4. Спори, що виникають між сторонами при виконанні, розірванні, або припиненні договору, вирішуються у судовому порядку.

6.5. Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обов`язків за договором.

6.6. Цей договір складений у 2-х примірниках, які мають силу оригіналу.

7. Адреса та реквізити сторін

Від «Департаменту» Від «Замовника»

Заступник міського голови - директор ОСОБА_1

Департаменту економіки та комунального майна ідентифікаційний номер

____ М.І . Фатєєв НОМЕР_2

61003, м. Харків, майдан Конституції, 3 _______

Днем укладення договору вважати день набрання рішенням суду законної сили.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради судовий збір в розмірі 450 (чотириста п`ятдесят) гривень.

Повний текст рішення виготовлений 01.06.2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду або через Орджонікідзевський районний суд м.Харкова.

Відповідно до вимог п.4 ч.5 ст.265 ЦПК України:

Позивач Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради, місце розташування майдан Конституції, 7, м. Харків, 61003, код ЄДРПОУ 25610834. Представник позивача Замінус Майя Віталіївна , за довіреністю від 20.12.2019 року.

Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрований АДРЕСА_7 . Представник відповідача ОСОБА_5 , за довіреністю від 28.02.2020 року, зареєстрований АДРЕСА_8 .

3-я особа Харківська міська рада, місце розташування майдан Конституції, 7, м. Хакрів, 61003, код ЄДРПОУ 04059243. Представник 3-ї особи Скидан Максим Анатолійович , за довіреністю від 19.12.2018 року.

Головуючий: суддя О.В. Бугера