
Справа № 439/504/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
ПО СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ
29 травня 2020 року м. Броди
Суддя Бродівського районного суду Львівської області Бородійчук О.І., з участю прокурора Самсонова А.А., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли із Львівського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого по АДРЕСА_1 , колишнього поліцейського групи охорони та публічної безпеки, сержанта поліції,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 у відповідності до наказу начальника УПО у Львівській області № 46 о/с від 20.02.2018 року, будучи звільненим зі служби в поліції з 21.02.2018 року на підставі п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про Національну поліцію», достовірно знаючи, то відповідно до абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону «особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік», подав відповідну декларацію лише 23.06.2019 року і таким чином вчинив порушення вимог фінансового контролю.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав та в подальшому зобов`язався не вчиняти адміністративних правопорушень та дотримуватися вимог закону.
Прокурор в судовому засіданні вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив визнати його винним та накласти на нього стягнення у виді штрафу.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_1 був зобов`язаний наступного року після припинення діяльності подавати в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію за 2018 рік лише 23.06.2019 року, тобто несвоєчасно.
11.03.2020 року НАЗК встановило факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 та відповідно скерувало на адресу Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України повідомлення про це.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП стверджується долученими матеріалами справи та його поясненнями, отриманими під час слухання справи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчининив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
З дня виявлення правопорушення не минуло шести місяців і з дня його вчинення не минуло двох років.
За таких обставин на ОСОБА_1 може бути накладено адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення враховується характер скоєного правопорушення, особа правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність. За таких обставин суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Окрім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі, встановленому цим законом.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. 283-285, 287-289 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути судовий збір в розмірі 420,40 грн. з ОСОБА_1 на користь держави, одержувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів 22030106, призначення платежу – стягнення судового збору на користь Держави.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. Бородійчук