
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 червня 2020 року м. Київ № 640/11715/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовомОСОБА_1 доМіністерства юстиції України провизнання бездіяльності протиправною, скасування Наказів від 02.01.2020 №1/к, від 02.01.2020 №2/к та Наказу про призначення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Міністерства юстиції України про визнання бездіяльності протиправною, скасування Наказів від 02.01.2020 №1/к, від 02.01.2020 №2/к та Наказу про призначення.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини четвертої статті 161 Кодексу адміністратинвого судочинства України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з позовної заявив, позивач просить суд скасувати акти територіальних органів Міністерства юстиції України, а саме: Наказ голови ліквідаційної комісії з ліквідації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області від 02.01.2020 №1/к "Про скасування наказу від 16.12.2019 №854/к"; Наказ від 02.01.2020 №2/к "Про звільнення ОСОБА_2 " та відповідний наказ про призначення у зв`язку з переведенням ОСОБА_2 на посаді в Південно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Дніпро).
Однак, суд звертає увагу, що оскаржуваний позивачем Наказ про призначення у зв`язку з переведенням ОСОБА_2 на посаді не містить жодних його реквізитів та відсутній в матеріалах справи, у зв`язку з чим суд не може встановити який саме наказ оскаржувається позивачем. Вказазна позовна вимога, на думку суду, сформульована абстрактно та не має юридичної визначеності.
Крім того, статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Відповідно до частини четвертої статті 161 Кодексу адміністратинвого судочинства України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте, до позову в порушення пункту 5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України не додано доказів на підтвердження порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивача в частині оскаржуваних Наказів, оскільки вони стосуються іншої фізичної особи - ОСОБА_2 .
Також відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви, на підтвердження сплати судового збору позивачем надано квитанцію від 25.05.2020 №0.0.1717690586.1 на суму 840, 80 грн.
Разом з тим, суд зазначає, що ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установити у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2 102, 00 гривні.
Враховуючи, що позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру, то розмір судового збору, що підлягає сплаті становить 3 363, 20 грн., однак позивачем відповідно до квитанції від 25.05.2020 №0.0.1717690586.1 сплачено лише 840, 80 грн.
Таким чином, позивачеві необхідно доплатити суму судового збору в розмірі 2 522, 40 грн та надати суду докази сплати судового збору у повному обсязі, згідно з приписами чинного законодавства.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтею 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає відповідно до статей 293-294 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Іщук І.О.