
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження в адміністративній справі
01 червня 2020 року справа № 580/1865/20 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , далі - ОСОБА_2 , позивач) подав позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, далі - Головне управління, відповідач) в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відділу з питань перерахунків пенсій управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, зазначене у відповіді відповідача за № 2300-0313-8/21746 від 20 травня 2020 року щодо відмови ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії за вислугою років відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в первинній редакції, що діяла), виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, згідно довідки прокуратури Черкаської області № 18/237 вих.20 від 28.02.2020 без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше проведених виплат;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугою років відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції, що діяла), виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати на відповідній посаді без обмеження її максимального розміру, та здійснити відповідні виплати з урахуванням раніше проведених пенсійних виплат, виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугу років за попередні 12 місяців.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на даний час позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні та отримує пенсію на підставі ст. 50-1 "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ у розмірі 90 % від суми заробітної плати.
Згідно з довідкою прокуратури Черкаської області № 18/237вих.20 від 28.02.2020, сформованою на виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р(ІІ)/2019, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії позивача, становить 28984,07 грн.
18 травня 2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок призначеної йому пенсії, виходячи з розміру чинної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Черкаської області № 18/237 вих.20 від 28.02.2020.
Посадові особи Головного управління 20.05.2020 надали позивачеві письмову відповідь за № 2300-0313-8/21746, згідно якої ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії.
Згідно зазначеного у даній відповіді рішення відповідач вважає, що підстави для перерахунку пенсії позивача відсутні, так як право на перерахунок пенсії виникає за зверненнями, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настає не раніше 13 грудня 2019 року.
Позивач вважає, що прийняте рішення відповідача щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії є незаконним, оскільки мають місце порушення вимог Конституції України та чинного законодавства України про пенсійне забезпечення та загальнообов`язкове пенсійне страхування, Закону України "Про прокуратуру", а тому в порядку частини 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України позивач вимушений звернутися до адміністративного суду за захистом своїх прав..
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно з частиною 2 вказаної статті спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
З огляду на вищезазначене, справа відноситься до справ незначної складності, а тому має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Враховуючи викладене, керуючись статтями 171, 241, 243, 248, 256, 257, 261-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі.
Здійснити розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Роз`яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Встановити відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити учасникам справи, що встановлені в даній ухвалі строки можуть бути продовжені відповідно до вимог пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.О. Гаврилюк