
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2020 р. Справа№200/3222/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мозгової Н.А.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дії щодо відмови у призначенні пенсії за віком, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
23 березня 2020 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42172734, місцезнаходження: Донецька область, м. Бахмут, вулиця Миру 35) про визнання дій Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області протиправними щодо відмови у призначенні пенсії за віком, скасування рішення Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 06.02.2020 року №12, зобов`язання Бахмутське - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до страхового стажу, що надає право на призначення та отримання пенсії за віком, стаж роботи, зазначений у довідках №45,46,47 від 24.01.2020 року про періоди роботи у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року, зобов`язання Бахмутське - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву №334 від 29.01.2020 року про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням зазначеного трудового стажу у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» згідно наданих довідок №45,46,47 від 24.01.2020 року відповідно до порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2015 року №22-1 та Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що він звернувся до Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про призначення йому пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Згідно рішення Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 06.02.2020 року №12 в призначенні пенсії за віком йому було відмовлено у зв`язку з тим, що до страхового стажу не було враховано період роботи у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року, оскільки зазначене підприємство зареєстровано за адресою: м. Донецьк, вул. Бірюзова. Вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його конституційні права на призначення пенсії.
Ухвалою суду від 30.03.2020 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи.
Представник відповідача засобами електронного зв`язку надав відзив на адміністративний позов, з якого вбачається наступне. 29.01.2020 року позивач звернувся до управління із заявою про призначення пенсії за віком. До заяви були додані документи, зокрема, довідки від 24.01.2020 року №45,46,47 про періоди роботи у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія». Провести перевірку достовірності документів, а саме: довідок від 24.01.2020 року №45,46,47 про періоди роботи у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року не має можливості, оскільки підприємство знаходиться на непідконтрольній українській владі території і не здійснило перереєстрацію юридичної адреси на підконтрольну Україні територію. Рішенням №12 від 06.02.2020 року відмовлено у зарахуванні до стажу роботи позивача періоду роботи з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» та відмовлено у призначенні пенсії за віком. Просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (а.с.40-42).
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), громадянин України, перебуває на обліку в Бахмутсько- Лиманському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.
Відповідач, Бахмутсько - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734) є суб`єктом владних повноважень, основним завданням якого згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.
Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).
Судом встановлено, що 29.01.2020 року позивач звернувся до Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №334.
Рішенням Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 06.02.2020 року №12 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Рішення обґрунтовано тим, що заявник надав довідки від 24.01.2020 року №45,46,47 про період роботи з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», підприємство розташовано за адресою: м . Донецьк, вул.Бірюзова. Місто Донецьк належить до населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження. Документи, в тому числі уточнюючі довідки про періоди роботи, видані підприємствами, які знаходяться на непідконтрольній території, є недійсними і не створюють правових наслідків і, відповідно не можуть бути враховані при призначенні пенсії. Провести перевірку достовірності документів, які подав ОСОБА_1 не має можливості, оскільки підприємство знаходиться на непідконтрольній українській владі території і не здійснило перереєстрацію юридичної адреси на підконтрольну Україні територію. Страховий стаж ОСОБА_1 на дату звернення складає 24 роки 11 місяців 20 днів (а.с.14).
Таким чином, спірним у даній справі є рішення пенсійного органу про відмову в призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв`язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України «Про пенсійне забезпечення».
Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»).
Відповідно до ч.1 статті 26 Закону України особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:
з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років.
Згідно до частини 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Згідно з ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846.
Пунктом 4.3. Порядку № 22-1 встановлено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
За приписами ст. 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до п. 3 Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 09.12.2015 року пункт 20 наведеного Порядку доповнено новим абзацом яким визнано, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (надалі Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.
На виконання Закону №1669 розпорядженнями Кабінету Міністрів України №1053-р від 30 жовтня 2014 року та від 02.12.2015 року №1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, згідно якого до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Донецьк.
Спірний період роботи позивача з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» не зараховано до страхового стажу у зв`язку з тим, що провести перевірку достовірності документів, які подані позивачем, не має можливості, оскільки ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» знаходиться на непідконтрольній українській владі території, перереєстрацію юридичної адреси на підконтрольну Україні територію не здійснено.
Згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 , яка видана на ім`я ОСОБА_1 , наявні записи про трудову діяльність позивача починаючи з 14.02.1985 року по 13.04.1993 рік (а.с.15-21).
Судом встановлено, що позивачем при зверненні до відповідача для призначення пенсії за віком були надані наступні документи:
- довідка ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» №45 від 24.01.2020 року з якої слідує, що ОСОБА_1 працював у шахті «ОСОБА_2» ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 10.03.1979 року по 04.04.1979 року учнем кріпильника ремонту, підземний. Професія перейменована на гірника по ремонту гірничих виробіток, підземний. З 05.04.1979 року по 15.05.1979 року курси з відривом від виробництва. З 16.05.1979 року по 27.06.1979 року практика. З 28.06.1979 року по 01.07.1979 року курси. З 02.07.1979 року по 18.12.1979 року кріпильник ремонту, підземний. Професія перейменована на гірничоробочого по ремонту гірничих виробіток, підземний. З 19.12.1979 року по 19.06.1980 року учень гірника очисного забою (а.с.25);
- довідка ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» №46 від 24.01.2020 року з якої слідує, що ОСОБА_1 працював у шахті «ОСОБА_2» ДП «Донецька вугільна енергетична компанія». З 20.06.1980 року по 25.07.1980 року практика, з 25.07.1980 року звільнено за власним бажанням (а.с.26);
- довідка ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» №47 від 24.01.2020 року про перейменування шахти імені ОСОБА_2 (а.с.27).
Відповідно до ст. 9 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон № 1207-VII) ці довідки є недійсними і не створюють правових наслідків.
Однак, стосовно окупованих територій у практиці Міжнародного суду ООН сформульовані так звані "намібійські винятки": документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян. У рішенні Європейського суду з прав людини "Мозер проти Республіки Молдови та Росії" від 23.02.2016 ЄСПЛ констатував, що "Консультативний висновок Міжнародного Суду, що розуміється в сукупності з виступами і поясненнями деяких членів суду, чітко показує, що в ситуаціях, подібних до тих, що наводяться в цій справі, зобов`язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих defacto органів та інститутів [окупаційної влади] далеко від абсолютного. Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами...".
Суд приймає до уваги відомості, які зазначені у довідках, та засвідчені підписами директора, начальника відділу кадрів, головного бухгалтера, та печаткою із зазначенням коду ідентифікаційного коду підприємства.
При цьому суд зауважує, що право особи на отримання пенсійних виплат не може бути поставлено у залежність від можливості органів Пенсійного фонду України здійснювати свої повноваження (зокрема у зв`язку з проведенням АТО та неможливістю проведенням перевірки).
При таких обставинах суд вважає, що у відповідача були наявні підстави для призначення пенсії позивачу відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за його заявою, тому позовні вимоги в частині визнання протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні пенсії є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідачем прийнято рішення про відмову позивачу у призначенні пенсії за віком (а.с.14).
Звертаючись до суду з даним адміністративним позовом, позивач просить скасувати вищевказане рішення.
Відповідно до ч.2 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Частиною 2 статті 9 КАС України суду надане право вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Оскільки суд прийшов до висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови у призначенні позивачу пенсії за віком, суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог, а саме: визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 06.02.2020 року №12.
Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Бахмутське - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до страхового стажу, що надає право на призначення та отримання пенсії за віком, стаж роботи, зазначений у довідках №45,46,47 від 24.01.2020 року про періоди роботи у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року, зобов`язання Бахмутське - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву №334 від 29.01.2020 року про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням зазначеного трудового стажу у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» згідно наданих довідок №45,46,47 від 24.01.2020 року відповідно до порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2015 року №22-1 та Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд зазначає наступне.
Так, дискреційне повноваження суб`єкта владних повноважень може полягати у виборі діяти, чи без діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору із будь-ким.
Дискреційне повноваження надається у спосіб його закріплення в оціночному понятті, відносно-визначеній нормі, альтернативній нормі, нормі із невизначеною гіпотезою. Для позначення дискреційного повноваження законодавець використовує, зокрема, терміни «може», «має право», «за власної ініціативи», «дбає», «забезпечує», «веде діяльність», «встановлює», «визначає», «на свій розсуд». Однак наявність такого терміну у законі не свідчить автоматично про наявність у суб`єкта владних повноважень дискреційного повноваження.
При реалізації дискреційного повноваження суб`єкт владних повноважень зобов`язаний поважати основоположні права особи, додержуватися: конституційних принципів; принципів реалізації відповідної владної управлінської функції; принципів здійснення дискреційних повноважень; змісту публічного інтересу; положень власної компетенції; вказівок, викладених у інтерпретаційних актах; фахових правил, закріплених у нормативних актах; адміністративної практики; судової практики; процедурних вимог.
З огляду на вищевказане, суд зазначає, що позовні вимоги в частині зарахування до страхового стажу позивача, що надає право на призначення та отримання пенсії за віком, стаж роботи, зазначений у довідках №45,46,47 від 24.01.2020 року про періоди роботи у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року є дискреційним повноваженням, тому суд вважає за необхідне відмовити у цій частині.
Проте, у будь-якому випадку суб`єкт владних повноважень має діяти керуючись ст. 2 КАС України, а саме справедливо, неупереджено та своєчасно, з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Таким чином, на підставі викладеного, з урахуванням вимог частини другої статті 9 КАС України, з метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне задовольнити частково позовні вимоги позивача шляхом визнання протиправними дії Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії, визнання протиправним та скасування рішення Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 06.02.2020 року №12, зобов`язання Бахмутське - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву №334 від 29.01.2020 року про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням зазначеного трудового стажу у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» згідно довідок №45,46,47 від 24.01.2020 року відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2015 року №22-1 та Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред`явленого позову в частині, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
У зв`язку з частковим задоволенням позовних вимог немайнового характеру, судовий збір підлягає стягненню з суб`єкта владних повноважень у розмірі 420,40 грн. (50% від сплаченої суми судового збору) на користь позивача, оскільки останнім при зверненні до суду з даним адміністративним позовом сплачено судовий збір в сумі 840,80 грн. згідно квитанції від 23.03.2020 року (а.с.11).
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) до Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42172734, місцезнаходження: Донецька область, м. Бахмут, вулиця Миру 35) про визнання дій Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області протиправними щодо відмови у призначенні пенсії за віком, скасування рішення Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 06.02.2020 року №12, зобов`язання Бахмутське - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до страхового стажу, що надає право на призначення та отримання пенсії за віком, стаж роботи, зазначений у довідках №45,46,47 від 24.01.2020 року про періоди роботи у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 10.03.1979 року по 25.07.1980 року, зобов`язання Бахмутське - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву №334 від 29.01.2020 року про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням зазначеного трудового стажу у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» згідно наданих довідок №45,46,47 від 24.01.2020 року відповідно до порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2015 року №22-1 та Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42172734, місцезнаходження: Донецька область, м. Бахмут, вулиця Миру 35) щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком.
Визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 06.02.2020 року №12.
Зобов`язати Бахмутсько - Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42172734, місцезнаходження: Донецька область, м. Бахмут, вулиця Миру 35) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) №334 від 29.01.2020 року про призначення пенсії за віком з урахуванням зазначеного трудового стажу у ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» згідно довідок №45,46,47 від 24.01.2020 року відповідно до порядку Подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2015 року №22-1 та Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Бахмутсько - Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ: 42172734, місцезнаходження: Донецька область, м. Бахмут, вулиця Миру 35) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Повний текст судового рішення складено 29 травня 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 року №540-ІХ змін у розділ VI «Прикінцеві положення» КАС України, строк на апеляційне оскарження продовжується на строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню короновірусної хвороби (COVID-19).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Н.А. Мозговая