Рішення № 89512568, 18.05.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2020
Номер справи
1.380.2019.005341
Номер документу
89512568
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.005341

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2020 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Сидор Н.Т.,

за участю секретаря судового засідання Колодій О.Р.,

позивач не прибув,

представника відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради про зобов`язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в :

на розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради з вимогою зобов`язати відповідача включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова тимчасову споруду - кіоск за адресою: АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 , а також видати паспорти прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на зазначений кіоск.

В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що з метою отримання паспорта прив`язки на належний йому на праві приватної власності павільйон за адресою: АДРЕСА_1 , звернувся з відповідною заявою та документами до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища. Відповідно до витягу з протоколу № 135 засідання постійного комісії від 30.07.2019 рекомендовано Управлінню архітектури та урбаністики надати висновки щодо вищевказаного питання. Листом Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР від 17.09.2019 № 2401-6272, повідомлено, що відповідно до п. 7 ухвали міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» встановлено мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019. Відтак, зазначено, що на період дії згаданого мораторію поновлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності на території м. Львова є неможливим. Проте, за твердженням позивача, ухвала Львівської міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» стосується здійснення підприємницької діяльності новими тимчасовими спорудами, тоді як позивач зареєстрований фізичною особою-підприємцем з 1996 року, з 2001 року постійно займається роздрібною торгівлею у згаданій тимчасовій споруді. З огляду на викладене, вважає, що Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради зобов`язане включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова належний йому павільйон, а також видати паспорти прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на цей павільйон.

Відповідач позов не визнає. У відзиві на позовну заяву (вх. № 41916 від 12.11.2019) покликається на те, що п. 7 ухвали міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» встановлено мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженої ухвалою міської ради від 23.04.2015 № 4526, новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019. Поряд з цим зазначає, що суд не має права перебирати на себе повноваження робочого органу щодо вирішення питання про включення до ухвали Львівської міської ради тимчасової споруди в перелік тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Позивач надав відповідь на відзив (вх. № 44482 від 26.11.2019), в якій покликається на те, що згідно з п. 3.7 ухвали Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові» відмова у видачі паспорту прив`язки можлива виключно у двох випадках: подання неповного пакета документів або недостовірних відомостей. Оскільки позивачем виконано ці умови, то немає правових підстав для відмови у видачі паспорту прив`язки.

Відносно процесуальних дій, вчинених у зв`язку із розглядом справи, слід зазначити наступне.

Ухвалою судді від 21.10.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

23.12.2019 протокольною ухвалою суду продовжено строк підготовчого провадження до 30 днів.

Ухвалою суду від 13.01.2020 витребувано в Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради письмові обгрунтування та докази щодо підстав виключення тимчасової споруди - кіоску на АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 , з Комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова. Витребувані докази зобов`язано скерувати на адресу суду протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду.

У зв`язку з невиконанням вимог ухвали суду про витребування доказів суд ухвалою від 12.02.2020 застосував до Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради заходи процесуального примусу.

Ухвалою суду від 12.02.2020, занесеною в протокол судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Ухвалою суду від 26.02.2020 повторно витребувано у Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради письмові обгрунтування та докази щодо підстав виключення тимчасової споруди - кіоску на АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 , з Комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова.

У судове засідання сторони не прибули.

Позивач подав клопотання про розгляд справи без його участі (вх. № 24765 від 18.05.2020).

За відсутності підстав для відкладення розгляду справи, передбачених ст. 205 КАС України, суд вирішив розглянути цю справу у відсутності сторін.

Всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Позивач зареєстрований як фізична особа-підприємець 19.04.1996, є власником павільйону, що розташований на земельній ділянці, належній йому на праві приватної власності згідно з Державним актом IV-ЛВ № 039059 (а.с. 14) за адресою: АДРЕСА_1 .

Як вбачається з ухвали 12 сесії 5-го скликання Львівської міської ради від 05.03.2009 № 2448 «Про внесення змін та доповнень до ухвали міської ради від 18.12.2008 № 2311», серед переліку суб`єктів підприємницької діяльності, які у 2008 році мали документи на землекористування, є ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , приватна земельна ділянка - на 5 років (а.с. 17).

02.03.2017 на 6-тій сесії 7-го скликання Львівською міською радою прийнято ухвалу № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова», якою продовжено термін підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м. Львова, до 31.05.2018 згідно з Додатком 1 (а.с. 69-88).

У згаданому Додатку серед переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі м. Львова міститься належний СПД ОСОБА_1 павільйон по АДРЕСА_1 (п. 76, а.с. 81).

Пунктом 2 зазначеної ухвали встановлено, що після завершення зазначеного у п. 1 цієї ухвали терміну, у разі відсутності зауважень щодо розміщення тимчасових споруд та наявності всіх документів на їх встановлення, передбачених ухвалою міської ради від 23.04.2015 №4526 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові», термін здійснення підприємницької діяльності у таких тимчасових спорудах продовжується до 31.05.2020.

Згідно з п. 5 цієї ухвали суб`єктам підприємницької діяльності, переліченим у додатку 1, до 01.09.2017 укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, до 31.12.2017 привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив`язки тимчасових споруд.

Ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 № 2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 29.06.2017 № 2257» зазначені терміни продовжено до 31.12.2017 та до 28.02.2018 відповідно.

Поряд з цим, п. 7 ухвали Львівської міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» встановлено мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019.

17.05.2018 на 13 сесії 7 скликання Львівською міською радою прийнято ухвалу № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526», згідно з якою п. 1 ухвали міської ради від 02.03.2017 № 1568 "Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова" викладено у новій редакції: «Продовжити термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, які розміщені на території м. Львова до 31.12.2019 згідно з додатком 1, крім тимчасових споруд, зазначених у пунктах 88, 103, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Галицькому районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 27, 42, 46, 54, 105, 114, 131, 200, 255, 271, 274, 275, 276 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Залізничному районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 1, 29, 32, 62, 76, 99, 163 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 14, 103, 105, 107, 138, 140, 178, 184, 185, 230, 322, 324, 326, 329 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 28, 61, 62, 154, 155, 157, 158, 178, 213, 214, 262, 263, 267, 279, 280, 281, 290 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі м. Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 20, 119, 121, 125, 288, 304, 311, 314 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Шевченківському районі м. Львова"».

12.11.2018, 16.01.2019 позивач звертався до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища з заявами про включення тимчасової споруди, яка йому належить та розташована за адресою: АДРЕСА_1 в комплексу схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м. Львові.

Згідно з витягом з протоколу № 135 засідання постійної комісії від 30.07.2019 одноголосного вирішено рекомендувати Управлінню архітектури та урбаністики надати висновки щодо вищевказаного питання (а.с. 21).

Листом від 17.09.2019 № 2401-6272 Управлінням архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради повідомлено, що відповідно до п. 7 ухвали міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» встановлено мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019. Відтак, зазначено, що на період дії згаданого мораторію поновлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності на території м. Львова є неможливим.

20.12.2018 Личаківською районною адміністрацією видано розпорядження №549 «Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_1 », в якому вказано, що враховуючи те, що тимчасова споруда, розміщена по АДРЕСА_1 , не увійшла до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд як частина Програми комплексного благоустрою міста, адміністрацією вирішено зобов`язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 добровільно демонтувати за власні кошти самочинно встановлену тимчасову споруду у термін до одного місяця з дня видачі розпорядження (а.с. 67).

Позивач, вважаючи протиправним на підставі його заяви не включення його павільйону за адресою: АДРЕСА_1 , до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова, звернувся із даним позовом до суду.

Вирішуючи даний спір, суд застосовує такі норми права та виходить з таких мотивів.

Відповідно до ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Пунктом 44 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад входить, зокрема, встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно з ч. ч. 2 та 4 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 №3038-VI тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначений Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 (далі - Порядок №244).

Відповідно до п. 1.3 Порядку №244 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Згідно з п. п. 1.5 та 1.6 Порядку №244 комплексна схема розміщення ТС в межах вулиці (скверу, бульвару, провулку, узвозу, проїзду, площі, майдану тощо), мікрорайону (кварталу), населеного пункту - це текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування ТС, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.

Комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб`єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

Відповідно до п. п. 2.1-2.7 Порядку №244 підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС (додаток 1).

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив`язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним.

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

У разі відсутності у складі відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради органу з питань містобудування та архітектури відповідність намірів щодо місця розташування ТС на території сільської, селищної, міської ради визначає орган з питань містобудування та архітектури відповідної районної державної адміністрації за територіальною належністю. У такому випадку строк розгляду заяви становить п`ятнадцять робочих днів.

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

Для оформлення паспорта прив`язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив`язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб`єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб`єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України"; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж. Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

Паспорт прив`язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Отже, повноваження щодо затвердження комплексної схеми розміщення ТС та щодо оформлення та видачі паспорта прив`язки ТС належать до компетенції різних органів. Комплексна схема розміщення ТС розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради та затверджується рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації, а паспорт прив`язки ТС оформляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури.

В свою чергу, комплексна схема розміщення ТС не є документом дозвільного характеру на розміщення ТС, оскільки являє собою комплекс текстових та графічних матеріалів, якими визначаються місця розташування ТС на території конкретного населеного пункту.

Дозвільним документом на розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС, процедура оформлення якого складається з декількох етапів.

Особа, яка має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою та доданим до неї пакетом документів.

Така заява передається до відповідного органу з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації. Вказаний орган визначає відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС та письмово повідомляє заявника про таку відповідність або йому надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

У разі підтвердження відповідності намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив`язки ТС та відповідними додатками до неї, яка і є підставою для оформлення та видачі паспорта прив`язки ТС.

Згідно з п. 2.1, 2.2 ухвали Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові» розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив`язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив`язки та плану земельної ділянки або схеми прив`язки.

Термін розміщення тимчасових споруд не може перевищувати термін дії договору оренди земельної ділянки або договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, встановлений ухвалою міської ради.

Якщо протягом шести місяців з дати прийняття ухвали міської ради суб`єкт підприємницької діяльності не уклав договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд він втрачає право на встановлення ТС, у подальшому - на укладення договору (п. 5.10).

Як видно з ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526», суб`єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1 не продовжено терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасовій споруді - павільйоні за адресою: АДРЕСА_1 .

На вимогу суду надати письмові обгрунтування та докази щодо підстав виключення тимчасової споруди - кіоску на АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 , з Комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова, відповідач повідомив, що згідно з п. 5 ухвали Львівської міської ради від 23..04.2015 «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові» для укладення договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою суб`єктам підприємницької діяльності до заяви потрібно долучити лист про можливість подальшого розміщення тимчасової споруди, виданий управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування. Відповідно до п. 5 ухвали міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» суб`єкти підприємницької діяльності повинні були до 01.09.2017 укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, до 31.12.2017 привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив`язки тимчасових споруд. Ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 № 2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 29.06.2017 № 2257» зазначені терміни продовжено до 31.12.2017 та до 28.02.2018 відповідно. За твердженням відповідача, ФОП ОСОБА_1 вищезазначений лист про можливість подальшого розміщення тимчасової споруди не отримав, у зв`язку з чим не уклав договір оренди окремих конструктивних елементів благоустрою. Відтак, ухвалою від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526» суб`єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1 не було продовжено терміну здійснення підприємницької діяльності.

Суд приймає зазначені твердження відповідача. Позаяк, матеріали справи не містять доказів укладення позивачем договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасової споруди - павільйону за адресою: АДРЕСА_1 , та отримання паспорту прив`язки у вказані терміни, що є підставою для відмови у продовженні терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач з заявою про включення тимчасової споруди, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , в Комплексу схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м. Львові звернувся до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради 12.11.2018, тобто після встановленого ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 № 2526 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 29.06.2017 № 2257» терміну, до якого мав укласти договір на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд та отримати паспорт прив`язки, що й стало підставою для виключення тимчасової споруди позивача з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі м. Львова згідно з ухвалою Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526».

При цьому суд зауважує, що на час звернення позивача до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради з заявою від 12.11.2018 та повторними заявами про включення павільйону за адресою: АДРЕСА_1 , в комплексу схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м. Львові, діяв мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019, встановлений п. 7 ухвали міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова». Власне встановлення мораторію і стало підставою для відмови Управлінням архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради позивачу у поновленні тимчасової споруди в Комплексній схемі розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові.

Суд враховує, що позивач не оскаржував ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 № 3417 «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568, від 27.04.2017 № 1888 та від 26.10.2017 № 2526» , якою не було продовжено терміну здійснення його підприємницької діяльності у тимчасовій споруді.

Натомість 12.11.2018 звернувся з заявою про включення такої у Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові під час дії мораторію на таке включення.

Таким чином, відмова відповідача у включенні павільйону ФОП ОСОБА_1 у Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові під час дії мораторію, встановленого п. 7 ухвали міської ради від 02.03.2017 № 1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова», є правомірною.

За наведеного правового регулювання у взаємозв`язку з обставинами даної справи, суд не вбачає правових підстав для зобов`язання відповідача включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Львова тимчасову споруду - павільйон за адресою: АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 , та видати паспорти прив`язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на зазначений павільйон під час дії мораторію.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін на підтвердження своїх правових позицій, суд доходить переконання, що вимоги позивача не знаходять належного правового обґрунтування та спростовуються наявними у справі доказами, у зв`язку з чим, у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Відшкодування судових витрат позивачу, якому у задоволенні позову відмовлено ст. 139 КАС України не передбачено, а тому такі слід покласти на позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 72, 77, 139, 243-246, 255, п. 3 розділу VI «Прикінцеві положення», підп. 15.5 п. 15 розділу VIІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в :

у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради про зобов`язання до вчинення дій - відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. При цьому, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до або через суд першої інстанції, який ухвалив рішення.

Відповідно до п. 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цим рішенням, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач - Управління архітектури та містобудування Департаменту містобудування Львівської міської ради (79006, м. Львів, пл.. Ринок, 1; код ЄДРПОУ 26256694).

Повний текст рішення складено та підписано 28.05.2020.

Суддя Сидор Н.Т.