Постанова № 89500804, 26.05.2020, Білозерський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
26.05.2020
Номер справи
648/1449/20
Номер документу
89500804
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 648/1449/20

Провадження № 3/648/572/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" травня 2020 р. смт. Білозерка

Суддя Білозерського районного суду Херсонської області: Кусік І.В.,

за участю:

секретаря судового засідання: Слажнєвої К.В.,

прокурора: Степанова Ю.С.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, згідно протоколу, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Федорівка Білозерського району Херсонської області, громадянку України, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , яка працювала молодшим інспектором відділу охорони Державної установи «Білозерська виправна колонія (№ 105)», паспорт серії НОМЕР_1 номер НОМЕР_2 , виданий 18.12.2007 року Білозерським РВ УВМС України в Херсонській області, РНОКПП НОМЕР_3 ,

- за діяння, передбачене ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

25.03.2019 року о 18.35 год., ОСОБА_1 знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, являючись відповідно до ст. 1, підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно (25.03.2019 о 18:35) без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) (https://public.nazk.gov.ua/declaration/bdacc9ca-6a05-40a6-ac59-66bd224724a3). Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину в інкримінованому їй правопорушенні визнала, надала пояснення, які відповідають обставинам викладеним у протоколі про адмінітративне правопорушення.

Заслухавши Шарко І.А., прокурора щодо обґрунтованості притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного:

Згідно послужного списку ОСОБА_1 (а.с. 35 - 37), вбачається, що:

Наказом Державної установи «Білозерська виправна колонія (№ 105)» від 01.08.2017 № 44/ОС, ОСОБА_1 , призначено молодшим інспектором відділу охорони ДУ «Білозерська виправна колонія (№ 105)» у зв`язку з реорганізацією штатів. (а.с. 35)

Наказом начальника Державної установи «Білозерська виправна колонія (№ 105)» від 02.01.2018 № 2/ОС на підставі п. 4 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 звільнено з Державної кримінально-виконавчої служби України (у зв`язку зі скороченням штатів) з 03.01.2018. (а.с. 36)

Згідно з п. 1 Положення про Державну установу «Білозерська виправна колонія (№ 105)», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29.11.2009 № 3738/5(далі – Положення), «Білозерська виправна колонія (№ 105)» (далі – виправна колонія) є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України. Виправна колонія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунок в установах казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, може мати інші печатки та штампи. Органом управління виправної колонії є Міністерство юстиції України. (а.с. 24-28)

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» персонал Державної кримінально-виконавчої служби України зобов`язаний неухильно виконувати закони України.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби є суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, згідно зі ст. 1, п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.п. 2 п. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року у редакції від 12.12.2019 року № 168/19 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, 27.12.2019 року № 1301/34272 декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Згідно листа ДУ «Білозерська виправна колонія (№105)» від 14.02.2020 року №29/4-134/ ОСОБА_2 03.01.2018 року під особистий підпис отримала трудову книжку. (а.с. 22)

Згідно довідки ДУ «Білозерська виправна колонія (№105)» виплати при звільненні з ОСОБА_1 були здійснені в повному обсязі згідно чинного законодавства. (а.с. 23)

Таким чином, 03.01.2018 року є днем припинення ОСОБА_1 діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року №168/19) затверджено порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, з чого вбачається, що ОСОБА_1 була зобов`язана до 23.59 годин 31.01.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) лише 25.03.2019 о 18:35, тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/declaration/bdacc9ca-6a05-40a6-ac59-66bd224724a3). (а.с. 55-69)

Із витягу із Закону України від 14.10.2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», який міститься в матеріалах доданих до адміністративного протоколу, вбачається, що ОСОБА_1 під особистий підпис була ознайомлена з цим витягом, у тому числі попереджена про відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). (а.с. 42)

Попередження ОСОБА_1 від 19.08.2016 року вказує про її своєчасну обізнаність з вимогами фінансового контролю, передбачених ст.ст. 45, 46 Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). (а.с. 41)

З листа Державної установи «Білозерська виправна колонія (№ 105)» від 04.02.2020 № 29/4-99/Кнц вбачається, що ОСОБА_1 з 01.01.2018 по 30.01.2018 на лікарняному, у відрядженні та відпустці не перебувала, в установі наявне робоче місце, обладнане комп`ютерною технікою з доступом до мережі Інтернет, в якому працівники установи мають можливість подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування. ОСОБА_1 з приводу неможливості своєчасного подання електронної декларації до керівництва установи не зверталась. (а.с. 21)

Згідно з інформацією АЦСК ІДД ДФС електронний цифровий підпис ОСОБА_3 І ОСОБА_4 отримано 13.03.2017, терміном дії до 13.03.2019, тобто на момент необхідності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) ЕЦП був чинний. (а.с. 53)

Відповідно до листів Державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 19.02.2019 № 07-363, від 08.05.2019 № 07-1000, за період з 01.01.2019 по 08.05.2019, починаючи з 04.03.2019 у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігались помилки, які в повній мірі були усунуті 06.03.2019 о 14:40. Іншим часом у зазначений період Реєстр функціонував у штатному режимі. (а.с. 46-50)

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно із ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Об`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, суб`єктивна сторона у формі непрямого умислу ч. 1 ст. 172-6 КУпАП полягає у тому, що ОСОБА_1 своєчасно була обізнана з вимогами фінансового контролю, попереджена про обмеження та відповідальність за невиконання вимог, передбачених ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема про строки подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особою, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), про алгоритм необхідних дій в Реєстрі для подання указаної декларації, оскільки подає електронні декларації не вперше.

Таким чином ОСОБА_1 03.01.2018, припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, являючись відповідно до ст. 1, підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно (25.03.2019 о 18:35) без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) (https://public.nazk.gov.ua/declaration/bdacc9ca-6a05-40a6-ac59-66bd224724a3).

Отже, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обираючи вид адміністративного стягнення, врахуваши характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, суд приходить до висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу на користь Держави, передбаченого санкцією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КпАП України у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.

Керуючись ст.ст. 38, 172-6 ч. 1, 247, 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь Держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Держави у розмірі 420,40 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Херсонського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

Суддя: Кусік І.В.

Постанова набрала законної сили: “__”____2020 року.

Початковий строк пред`явлення постанови до виконання – 3 місяці.

Постанова пред`явлена до виконання: “__”__20__року

Реквізити для сплати штрафу: отримувач УК у Білозерському районі/Білозерський район/21081100, ЄДРПОУ 37949011, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN): UA868999980313060106000021016, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Судовий збір сплачується за реквізитами: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.