ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-7175/09/1770
12 січня 2010 року 09год. 53хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Бєлкіної Д.С. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Слесарчук О.П.
відповідачів: представники Тарасюк Р.В., Гнатишин К.В.
третьої особи:< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариство з обмеженою відповідальністю "Віжеон "
доДержавна податкова інспекція в Рівненському районіГоловне Управління Державного казначейства в Рівненській області
стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Віжеон" - звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції в Рівненському районі, Головного управління державного казначейства України в Рівненській області про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління державного казначейства України в Рівненській області на корить позивача бюджетну заборгованість з податку на додану вартість на суму 2 888 623 грн.
Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в позовній заяві, а зокрема пояснив, що відповідно до актів перевірок, сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2009 року підтверджується на суму 1659290 грн., за травень 2009 року підтверджується на суму 958259 грн., за червень 2009 року підтверджується на суму 271074 грн. А відтак, загальна сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість складає 2888623 грн. Відповідно до пп. 7.7.5 Закону України "Про податок на додану вартість", протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних, та у п'ятиденний термін після закінчення перевірки, податковий орган зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податків в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу. Однак, всупереч наведеному, сума бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок позивачу на перерахована. Просив позов задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача - Державної податкової інспекції в Рівненському районі - в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував з підстав, викладених в запереченнях, а зокрема пояснив, що вказаним відповідачем були підготовлені та направлені до управління Державного казначейства в Рівненському районі висновки про суми відшкодування податку на додану вартість від 01.09.2009 року № 0000000452 на суму 39475 грн., від 31.08.2009 року № 0000000444 на суму 1528528 грн., № 0000000445 на суму 1412 грн., № 0000000575 від 04.11.2009 року на суму 240998 грн., № 0000000451 від 01.09.2009 року на суму 194983 грн., № 0000000450 від 01.09.2009 року на суму 761397 грн. Таким чином, ДПІ в Рівненському районі виконала вимоги, передбачені Законом України "Про податок на додану вартість". Просив відмовити у задоволенні позову.
Представник відповідача - Головного управління державного казначейства України в Рівненській області - в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, пояснивши, що податковим органом не подано до органу держказначейства реєстру висновків. Просив відмовити у задоволенні позову.
Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення
Суд виходив з наступного.
Відповідно до п. 7.7 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При від’ємному значенні такої суми, платник податків має право прийняти рішення про повернення бюджетного відшкодування. Відповідно до п.2.1 Порядку відшкодування податку на додану вартість (затверд. Наказом ДПА України та Головного Управління Державного казначейства України N 209/72 від 02.07.97р., зареєстров. в Мінюсті за N 263/2067 18.07.1997року), якщо за результатами звітного періоду різниця між загальною сумою податкових зобов’язань, що виникли у зв’язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду має від’ємне значення, то така сума підлягає (як надміру сплачена) відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету України.
За приписами пп.7.7.4 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої суми бюджетного відшкодування, яка відображається в податковій декларації.
Підставою для отримання відшкодування податку на додану вартість є дані виключно податкової декларації за звітний період (п. 2.2 Порядку відшкодування податку на додану вартість).
Із матеріалів справи вбачається, що Позивачем – Товариством з обмеженою відповідальністю “Віжеон" було подано податковому органу - Державній податковій інспекції у Рівненському районі - податкові декларації з податку на додану вартість за підсумками податкових періодів квітень, травень, червень 2009 року, уточнюючі розрахунки, розрахунки сум бюджетного відшкодування ПДВ (за квітень, травень, червень 2009 року) та відповідні заяви про повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (а.с. 6-38).
Вказані документи були отримані податковим органом, про що свідчать відтиски вхідних реєстраційних штампів та в судовому засіданні відповідачем не заперечується.
Відповідно до пп.7.7.5 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних, протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобов’язаний у п’ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На виконання вище зазначених вимог Закону, Державна податкова інспекція в Рівненському районі здійснила виїзні позапланові перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку за період квітень, травень 2009 року та планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 12.03.2008 року по 30.06.2009 року, про що складені акти (а.с.39-198).
Відповідно до акту від 15.07.2009 року № 483/71/23-309/13977624 (а.с.139-198), за результатами перевірки заявлена ТОВ "Віжеон" сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2009 року в розмірі 1859696 грн. підтверджується на суму 1659290 грн.
Відповідно до довідки перевірки від 19.08.2009 року № 588/84/23-309/35750000 (а.с.114-138), за результатами перевірки заявлена ТОВ "Віжеон" сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість за травень 2009 року в розмірі 958259 грн. підтверджується на суму 958259 грн.
Відповідно до акта перевірки від 12.10.2009 року "Про результати планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Віжеон" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 13.03.2008 року по 30.06.2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 12.03.2008 року по 30.06.2009 року" (а.с.39-87), перевіркою підтверджено відображене ТОВ "Віжеон" у декларації за червень 2009 року бюджетне відшкодування в суму 273700 грн., встановлено завищення від'ємного значення з податку на додану вартість за червень 2009 року на загальну суму 2626,00 грн. А відтак, сума підтвердженого бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2009 року становить 271074 грн.
Таким чином, сума підтвердженого бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за період квітень-червень 2009 року становить 2888623 грн.
На виконання вимог пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", державною податковою інспекцією в Рівненському районі були підготовлені та направлені до Управління Державного казначейства висновки про суми відшкодування податку на додану вартість (а.с.209-219).
Однак, Головне управління державного казначейства України в Рівненській області в порушення приписів пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" не надав платнику податку зазначену у висновках суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку.
Судом відхиляється покликання органу держказначейства на відсутність реєстрів як на підставу для не здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, оскільки Законом України "Про податок на додану вартість" передбачено, що відшкодування здійснюється лише на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу.
Відповідно до пунктів 6.1, 6.2 Порядку відшкодування податку на додану вартість, суми, не відшкодовані платнику податку протягом визначених у розділі 3 цього Порядку термінів, уважаються бюджетною заборгованістю. Платник податку має право в будь-який момент після виникнення бюджетної заборгованості звернутися до суду з позовом про стягнення коштів бюджету та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у несвоєчасному відшкодуванні надмірно сплачених податків.
За наведених обставин, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного бюджету України через Головне управління державного казначейства України у Рівненській області (33028, м.Рівне, вул. С.Петлюри, 13, код ЗКПО 22585490) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Віжеон" (Рівненська область, Рівненський район, с.Городок, вул. Б.Штейнгеля, 145В, код ЄДРПОУ 35750000, р/р 2600400016816 у філії ВАТ "Укрексімбанк", МФО 333539) бюджетну заборгованість з податку на додану вартість в сумs 2 888 623 грн. (два мільйони вісімсот вісімдесят вісім тисяч шістсот двадцять три гривні).
Присудити до стягнення з Державного бюджету України через Головне управління державного казначейства України у Рівненській області (33028, м.Рівне, вул. С.Петлюри, 13, код ЗКПО 22585490) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Віжеон" (Рівненська область, Рівненський район, с.Городок, вул. Б.Штейнгеля, 145В, код ЄДРПОУ 35750000, р/р 2600400016816 у філії ВАТ "Укрексімбанк", МФО 333539) судовий збір в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Шевчук С.М.
Постанова складена в повному обсязі 14.01.10р.