Рішення № 89474565, 22.05.2020, Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
22.05.2020
Номер справи
176/2365/19
Номер документу
89474565
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

справа №176/2365/19

провадження №2/176/59/20

РІШЕННЯ

Іменем України

22 травня 2020 р. Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Гусейнова К.А.,

секретаря с/з Бабенко Г.Ю.,

за участі представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Касьян М ОСОБА_2 ,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Жовті Води цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» до ОСОБА_3 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу, -

В С Т А Н О В И В:

03 жовтня 2019 року позивач звернувся до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області із позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» 475301,47 грн вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу та 7129,52 грн судового збору.

В обґрунтування свої позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» відповідно до ліцензії, виданої Постановою НКРЕКП №844 від 29.06.2017 року «Про видачу ліцензії на розподіл природного газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» (зі змінами внесеними постановою НКРЕКП від 18.06.2019 року №1091), по об`єкту, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , на якому встановлені газові прилади: плита газова – ПГ, індивідуальне опалення. Зареєстровано 4 особи.

26.04.2019 року представниками АТ «Оператор газорозподільної системи» за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу.

26.04.2019 року представниками АТ «Оператор газорозподільної системи» в присутності представника споживача (чоловіка) було складено акт про виявлення порушень № НОМЕР_1 , протокол № 0320521695 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи та акт про порушення №3206, в яких представник споживача (чоловік) підписався особисто і без зауважень. В акті про демонтаж лічильника відповідача повідомили про дату, місце та час проведення експертизи. Проте чоловіком відповідача було надано заяву про проведення експертизи лічильника газу без їхньої присутності у зв`язку з тим, що експертиза проводиться у іншому місті.

07.05.2019 року було проведено експертизу знятого для проведення експертизи лічильника газу марки НОМЕР_2 -А типу G-4 рік випуску 2004, зав. № НОМЕР_3 , комісією, до складу якої входить представник державного підприємства «Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації», ОСОБА_4 згідно з п.3.3.1. Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 27 грудня 2005 р. №619. Виявлені під час експертизи порушення свідчать про несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ з боку відповідача. В складеному 26.04.2019 року акті про порушення відповідачу роз`яснено про необхідність бути присутнім на засіданні комісії, на якому буде розглянуто складений на відповідача акт про порушення. У разі неприбуття споживача або уповноваженої нею особи на засідання комісії, остання розгляне акт про порушення без його участі.

На засіданні комісії по розгляду актів про порушення Кодексу газорозподільних систем було прийняте рішення про задоволення акту про порушення №3206 від 26.04.2019 року та складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу за період з 26.04.2018 р. по 12.03.2019 р. складає 475301 грн 47 коп.

27.06.2019 року відповідачу було направлено засобами поштового зв`язку рахунок на оплату вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу, але станом на дату звернення до суду не сплачений.

Ухвалою Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 21 жовтня 2019 року по справі було відкрито провадження та вирішено проводити розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Від представника відповідача адвоката Касьян М.С. на адресу суду надійшов відзив, в якому він просить відмовити в задоволенні позову. Представник відповідача зазначає, що зі змісту акту про порушення №3206 від 26.04.2019 року вбачається, що зі сторони споживача вказується чоловік відповідачки ОСОБА_5 та підкреслюється, що він є представником споживача. Сам акт складено за відсутності споживача – ОСОБА_3 , та позивачем відповідачці не вручався (не надсилався засобами поштового зв`язку). ОСОБА_5 не був та не є представником відповідачки, жодного документу на ведення від її імені справ або переговорів не існує, а тому посилання в позовній заяві та акті про порушення від 26.04.2019 року на той факт, що він є представником споживача є безпідставним та спростовується доданими до позову документами. Отже, акт про порушення № 3206 від 26.04.2019 року отриманий та складений позивачем з порушенням пунктів 2,3,8 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу ГРС є недопустимим доказом по справі та не може бути прийнятий судом. Зі змісту протоколу про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи від 26.04.2019 року споживач не була присутня під час його складання. В той же час, в акті №160 експертизи лічильника газу від 07.05.2019 року зазначено, що експертиза проведена у присутності споживача ОСОБА_3 (відсутня, заява). Крім того, ОСОБА_3 не повідомляли про дату, час та місце проведення засідання комісії по розгляду актів про порушення Кодексу ГРС, а саме розгляду акту №3206 від 26.04.2019 року, в матеріалах справи відсутні будь-які документи, що свідчать про направлення такого повідомлення споживачеві. Сам протокол №3177 від 22.05.2019 року не містить відомостей про задоволення акту про порушення вимог Кодексу ГРС №320 від 26.04.2019 року. Крім того, представник відповідача звертає увагу суду на те, що ОСОБА_3 у роботу лічильника газу ніколи не втручалась, всі пломби (заводу виробника, оператора ГРМ) знаходились на своїх місцях та не були пошкоджені.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позов підтримала з підстав, в ньому зазначених.

Представник відповідача ОСОБА_6 в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, просив відмовити в задоволенні в повному обсязі з підстав, викладених у відзиві. Представник відповідача вказав, що в акті про порушення №3206 від 26.04.2019 року було визначено дату засідання комісії Оператора ГРМ з розгляду даного акту, а саме 15.05.2019 року. Однак, протокол №3177 засідання комісії по розгляду актів про порушення Кодексу газорозподільних систем оформлений 22.05.2019 року.

Суд, дослідивши матеріали справи, вивчивши письмові пояснення сторін і надані докази на обґрунтування і спростування вимог, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» здійснює діяльність з розподілу природного газу та діє на підставі Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2494 від 30 вересня 2015 року.

Відповідач ОСОБА_3 є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу по об`єкту, розташованому за адресою: будинок АДРЕСА_1 . Зазначене житлове приміщення обладнано газовими приладами:плита газова, індивідуальне опалення.

Відповідно до акту №309 від 13.03.2019 року за заявою АДРЕСА_2 776 за адресою АДРЕСА_3 проведено відключення газу житлового будинку АДРЕСА_4 через незабезпечення власником будинку доступу для опресування системи газу після усунення витоку газу (а.с.7).

Згідно з актом №0320521695 про виявлення порушень від 26 квітня 2019 року працівником ПАТ «Дніпропетровськгаз» за адресою: АДРЕСА_1 висловлено сумнів у правильній роботі встановленого лічильника газу з причини, що свинцева пломба не відповідає заводу виробнику. З актом про виявлення порушень ознайомлений ОСОБА_5 , який є чоловіком відповідачки, зауважень за фактом складання акту внесено не було (а.с.8).

26 квітня 2019 року майстром ВОВОГ ОСОБА_7 , слюсарем ОСОБА_8 , за участю ОСОБА_5 (чоловік) був складений акт про порушення №3206, відповідно до якого представником ПАТ «Дніпропетровськгаз» були виявлені порушення згідно розділу ХІ гл.2 п.1 п.п.3 та ХІ гл.2 п.3 п.п.1 Кодексу газорозподільних систем та під підпис повідомлено представника споживача (чоловіка) ОСОБА_5 про необхідність прибути на засідання комісії в Кам`янське відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 15.05.2019 року о 10.00 (а.с.10).

Відповідно до п.п.3 п.1 гл.2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать , зокрема, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Відповідно до п.п.1 п.3 гл.2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належать, пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

26.04.2019 року, згідно з вказним вище актом про виявлені порушення №3206 лічильник газу марки НОМЕР_2 -А типу G 4 №0484 було демонтовано для проведення експертизи, що відображено у протоколі №0320521695 від 26.04.2019 року про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи, відповідно до якого представник газопостачальної організації додатково опломбував вхідний та вихідний патрубки цього лічильника та пакет пломбою газопостачальної організації. Згідно протоколу газовий лічильник доставляється на експертизу представником оператора ГРМ, на місце проведення експертизи споживач ОСОБА_3 запрошується о 16:00 07.05.2019. Протокол підписали: споживач ОСОБА_5 (чоловік) та представники ПАТ «Дніпропетровськгаз» (а.с.9).

Відповідно до заяви ОСОБА_5 від 26.04.2019 року, адресованої начальникові Кам`янського відділення ПАТ "Дніпропетровськгаз", ОСОБА_5 , вказуючи адресу реєстрації АДРЕСА_1 та свої паспортні дані, просить провести експертизу його лічильника НОМЕР_2 - НОМЕР_4 4 №0484, 2004 року випуску, без його присутності в зв`язку з тим, що експертиза проводиться в іншому місті (а.с.11).

Згідно з актом № 160 експертизи лічильника газу від 07.05.2019 р. комісією по експертизі ПГЛ Кам`янського відділення ПАТ "Дніпропетровськгаз" у складі: начальника лабораторії з повірки ПЛГ відділу лабораторних вимірів Управління метрології ПАТ "Дніпропетровськгаз" ОСОБА_9 , старшого менеджера з продажів відділу з продажів Товмач О.М., старшого майстра відділу обслуговування вузлів обліку газу Управління метрології ОСОБА_10 , інженера з метрології ДП "Дніпростандартметрології" Нюшков О.В., представник компанії, що надає юридичні послуги ОСОБА_11 було проведену експертизу лічильника газу марки МВ4Р-А типу G 4, 2004 р.в., зав.№ НОМЕР_3 , покази 19135,24 м.куб, який знято відповідно до акту №3206 від 26.04.2019 року, особистий рахунок НОМЕР_1 . Цілісність пломби на упаковці, охоронна пломба на пакеті № НОМЕР_5 на патрубках № НОМЕР_6 , с НОМЕР_7 не порушені. Споживач ОСОБА_3 відсутня, заява.

Експертизою встановлено:

1.Результати зовнішнього огляду лічильника газу:

1.1.Цілісність заводської пломби та повір очного тавра: свинцеві пломби заводу-виробника пошкоджені (мають сліди переобжимання).

1.2.Відповідність місць фактичного розташування пломб: норма.

1.3. Цілісність відлікового механізму та корпусу ЗВТ: на захисному склі відлікового механізму з правого боку біля свинцевої пломби наявна тріщина, а з лівого боку навколо свинцевої пломби наявні сколи. На корпусі відлікового механізму зі зворотної сторони навколо пломбувальних отворів наявні подряпини, які замасковані фарбою не заводського походження. На гвинтах кріплення паспорту відлікового механізму наявні сліди відкручування. На паспорті відлікового механізму зі зворотної сторони наявні подряпини.

1.4. Цілісність конструктивних елементів вихідного патрубка ЗВТ: без пошкоджень.

1.5. Наявність сторонніх предметів всередині ЗВТ: відсутні.

1.6. Механічні пошкодження та інше: на паспорті відлікового механізму зі зворотної сторони наявні подряпини.

2. Результати позачергової перевірки:

2.1.Втрата тиску: норма.

2.2.Герметичність: норма.

2.3.Похибка лічильника за об`ємної витрати:q3 Qmax -0,60%; q2 0,2 Qmax +1,19%; q1 Qmin -30,06%. Покази лічильника газу після повірки 19135,73 м.куб.

За висновками комісії лічильник визнано непридатним для комерційного обліку газу згідно з п.1.1., 1.3., 1.6., 2.3. та п.6.4.1 Р50-071-98 з вини споживача. Виявлено несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу з метою заниження його показників (а.с.12).

Факт виявлення несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ підтверджується доданим до матеріалів справи компакт-диском, на якому зафіксовано фотознімки лічильника газу з пошкодженими пломбами. Дані, що містяться на компакт-диску були досліджені судом в судовому засіданні від 13.02.2020 року (а.с.19, 95-96).

За фактом несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ комісією ПАТ «Дніпропетровськгаз» по розгляду актів про порушення Кодексу газорозподільних систем було розглянуто Акт про порушення №3206 від 26.04.2019 року, про що складено Протокол №3177 від 22.05.2019 року.

Із вказано протоколу вбачається, що несанкціановане втручання в роботу лічильника визнано таким, що здійснено шляхом прихованих заходів. Вирішено зробити перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу згідно п.11 (1) глави 5 розділу ХІ Кодексу газоросподільних систем за період з 26 квітня 2018 року по 12.03.2019 року (а.с.20).

22 травня 2019 року на підставі пп.3 п.1 глави 2 розділу XI Кодексу ГРС в зв`язку з несанкціонованим втручанням в роботу ЗВТ було проведено нарахування необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості, що стало наслідком встановлених актом порушень споживача, у розмірі 475301,47 грн, про що було складено відповідний Акт-розрахунок (а.с.22).

Відповідачу ОСОБА_3 направлявся рахунок на оплату вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу, однак останньою вищевказана сума боргу так і не погашена (а.с.23,24,25).

На підтвердження вимог позивачем надано розрахунок необлікованих об`ємів природного газу і його вартості за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, який складено у відповідності до вимог пп.3 п.1 гл.2 розд. ХІ Кодексу ГРС, з якого вбачається, що за адресою АДРЕСА_1 опалювальна площа складає 484,80 м.кв, зареєстровано 4 особи, опалювальні прилади котел та газова плита та нараховано за період з 26 квітня 2018 року по 12.03.2019 року 35985,88 м.куб газу на суму 475301,47 грн. (а.с.21).

Так, порядок періодичної повірки засобів вимірювальної техніки по об`єктах побутових споживачів (населенню), вузлів обліку та їх складових та порядок перевірки вузлів обліку та їх складових врегульовано главою 8, 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, Положенням про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженим наказом Міністерства палива та енергетики України від 27 грудня 2005 року № 619 (далі - Положення), Типовим договором розподілу природного газу, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2498.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки - це засоби вимірювань, вимірювальні системи, матеріальні міри, стандартні зразки та будь-які частини засобів вимірювань або вимірювальних систем, якщо ці частини можуть бути об`єктом спеціальних вимог та окремого оцінювання відповідності.

Такими чином, засобом вимірювальної техніки є технічний засіб, який застосовується під час вимірювань фізичних величин і має нормовані метрологічні характеристики.

Пунктом 4 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем встановлено, що оператор газорозподільної системи при проведенні контрольного огляду вузла обліку має право:

- оглядати комерційний вузол обліку природного газу та його складові на предмет відсутності ознак пошкодження засобу вимірювальної техніки, пошкодження пломб, несанкціонованого втручання в засіб вимірювальної техніки, несанкціонованого газопроводу та/або несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу);

- здійснювати перевірку параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу (за їх наявності);

- перевіряти наявність діючих свідоцтв про повірку засобів вимірювальної техніки (відміток про повірку в паспортах засобів вимірювальної техніки), що входять до складу комерційного вузла обліку природного газу.

Відповідно до п.2 гл.5 розділу ХІ Кодексу ГРС акт про порушення після пред`явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення.

До порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з газорозподільних систем (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу засобів вимірювальної техніки (комерційного вузла обліку природного газу, зокрема, лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об`єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.

При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання у засіб вимірювальної техніки, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою оператора газорозподільної системи чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза, порядок проведення якої передбачено Кодексом газорозподільних систем та пунктом 3.3 Положення.

Пунктом 3.3.1 Положення передбачено, що експертизу лічильника газу проводить комісія, яка призначається наказом по газопостачальній (газотранспортній) організації. До складу комісії повинні входити представники газопостачальної (газотранспортної) організації та територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.

Комісія проводить зовнішній огляд лічильника газу на предмет відповідності фактичного стану лічильника ознакам, зазначеним в акті про демонтаж лічильника газу. Після зовнішнього огляду комісією перевіряються: відповідність місць фактичного розташування пломб місцям, зазначеним в акті про демонтаж лічильника газу; цілісність та місцезнаходження пломб, а також ознак порушень, зазначених в акті про зняття лічильника газу; цілісність заводського та повірчого тавра на лічильнику газу; цілісність відлікового механізму та корпусу лічильника газу; цілісність конструктивних елементів вихідного патрубка лічильника газу; наявність сторонніх предметів у середині лічильника газу; відповідність маркування лічильника газу нормативно-технічній документації. Після виконання цих робіт проводиться позачергова повірка лічильника згідно з ДСТУ 2708-99 «Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення». Результати огляду та позачергової повірки фіксуються в акті експертизи (пункти 3.3.3.1-3.3.3.4 Положення).

Залежно від результатів експертизи до акта експертизи додається довідка про непридатність засобу вимірювальної техніки або свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки згідно з ДСТУ 2708-99. Лічильник газу запаковується в поліетиленовий пакет, який пломбується пломбою газопостачальної (газотранспортної) організації і направляється: на встановлення у споживача - у разі визнання комісією лічильника газу придатним до застосування; на ремонт - у разі висновків комісії про непридатність лічильника газу до застосування та рекомендації щодо проведення ремонту лічильника газу. У разі висновків комісії про непридатність лічильника газу до застосування та висновків щодо неможливості проведення ремонту, лічильник газу передається споживачеві.

Системний аналіз цих положень законодавства дає підстави для висновку про те, що у разі встановлення непридатності лічильника до використання про це прямо вказується у акті експертизи із зазначенням виявлених у його роботі недоліків.

Несанкціоноване втручання у роботу засобу вимірювальної техніки/лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу (пункт 4 глави 1 розділ І Кодексу газорозподільних систем).

За змістом пункту 7 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем якщо за результатами експертизи та/або позачергової чи експертної повірки підтверджено наявність порушення, у всіх випадках за відсутності дублюючого ВОГ (ЗВТ) об`єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період порушення та відсутності комерційного ВОГ (ЗВТ) розраховується у порядку, визначеному розділом XI цього Кодексу, зі складанням акта про порушення. При цьому витрати, пов`язані з проведенням експертизи та/або позачергової чи експертної повірки, мають бути компенсовані власником комерційного ВОГ/ЗВТ (крім факту несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ).

Таким чином, для покладення на споживача відповідальності у виді нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу вимагається встановлення факту несанкціонованого відбору природного газу з газорозподільних систем (крадіжка газу), про що може свідчити встановлений факт несанкціонованого втручання споживача у роботу засобу вимірювальної техніки (лічильника).

Факт несанкціонованого втручання споживача ОСОБА_3 у роботу засобу вимірювальної техніки (лічильника) підтверджується дослідженими судом у справі доказами, а саме актом виявлення порушень від 26.04.2019 року, актом про порушення №3206 від 26.04.2019 року, актом №160 експертизи лічильника газу від 07.05.2019 року, якими підтверджено несанкціановане втручання в роботу лічильника газу з метою зниження його показників.

Згідно здійсненого позивачем розрахунку на підставі розділу ХІ глави 2 п.1 пп.3 Кодексу газорозподільних систем, вартість не облікованого об`єму природного газу за період з 26 квітня 2018 року по 12 березня 2019 року за адресою АДРЕСА_1 , складає 475301,47 грн.

Судом вказаний розрахунок перевірено, він здійснений згідно вимог Кодексу газорозподільних систем, заперечень щодо розміру вартості не облікованого об`єму природного газу від відповідача та її представника не надходило, тому цей розрахунок приймається як належний доказ підтвердження вартості не облікованого об`єму природного газу в будинку відповідача.

Враховуючи те, що матеріалами справи доведено, що відповідачем ОСОБА_3 було здійснено несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (засобу вимірювальної техніки) в житловому приміщенні, що знаходиться за адресою: будинок АДРЕСА_1 , вартість не облікованого об`єму природного газу розрахована згідно норм діючого законодавства,то суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу є законними та обгрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Доводи представника відповідача про те, що акт про порушення і протокол про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи підписані не ОСОБА_3 особисто, а її чоловіком ОСОБА_5 , не є підставою для звільнення відповідача від відповідальності за несанкціоноване втручання в роботу приладу обліку природного газу. ОСОБА_5 є також споживачем послуг з газопостачання, підписання ним відповідного Акту і Протоколу не суперечить гл.5 розділу ХІ Кодексу ГРС і не звільняє ОСОБА_3 від відповідальності за порушення, виявлені співробітниками «Дніпропетровськгазу».

Крім того, доводи представника відповідача про те, що засідання комісії за протоколом мало проводитись 15.05.2019 року, а було проведено 22.05.2019 року не приймаються судом до уваги, оскільки 15.05.2019 року відповідач на засідання комісії не з`явився. Представник позивача в судовому засіданні повідомив, що протокол комісії оформлено 22.05.2019 року, оскільки станом на 15.05.2019 року ще не було встановлено тариф на газ.

На підставі ст. 141 ЦПК України, із відповідача на користь позивача також необхідно стягнути сплачений останнім при подачі позовної заяви судовий збір у розмірі 7129,52 грн.

На підставі викладеного, у відповідності з зазначеними нормами закону і керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 263-265, 289ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» до ОСОБА_3 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_8 , зареєстрованої за адресою: будинок АДРЕСА_1 , на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» (ЄДРПОУ 03340920, р/р НОМЕР_9 у АБ «Кліринговий Дім» (м.Київ), МФО 300647) вартість необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу в розмірі 475301 (чотириста сімдесят п`ять тисяч триста одна) гривня 47 копійок.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_8 , зареєстрованої за адресою: будинок АДРЕСА_1 , на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» (ЄДРПОУ 03340920, р/р НОМЕР_9 у АБ «Кліринговий Дім» (м.Київ), МФО 300647) понесені судові витрати у розмірі 7129 (сім тисяч сто двадцять дев`ять) гривень 52 коп.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Відповідно до п.3 розділу ХІІ «Прикінцевих положень» ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19), строки на апеляційне оскарження, визначенні ст.354 ЦПК України, продовжуються на строк дії такого карантину.

Повний текст судового рішення складений 27.05.2020 року.

Суддя К.А.Гусейнов