Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 квітня 2010 року Справа № 2а-25126/09/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Солоніченко О. В.
при секретарі судового засідання Псоміаді С.І.,
за участю сторін:
від позивача: Купцова О.М., довіреність № 1/10 від 11.01.2010,
від відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську до Дочірнього підприємства «Ніколь» про стягнення суми штрафної (фінансової) санкції,-
В С Т А Н О В И В :
17 серпня 2009 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Ніколь» про стягнення суми штрафної (фінансової) санкції, в якому зазначила наступне.
21.10.2008 року працівниками ДПІ у м. Ровеньки Луганської області проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності.
В ході перевірки встановлено, що у залі за адресою: м. Ровеньки, кв. Шахтарський, 6, надавались послуги у сфері грального бізнесу на 23 гральних автоматах, які належать ДП «Ніколь» не були оснащені фіскальним режимом роботи та не опломбовані, при наданні послуг у сфері грального бізнесу розрахункові операції проведені без застосування реєстратора розрахункових операції, розрахунковий документ встановленої форми при продажу ставок не наданий.
Тому позивач просив стягнути з відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, надав пояснення щодо суті позовних вимог.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, у зв’язку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами у справі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Дочірнє підприємство «Ніколь» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради за № 25370169Ю0043293 від 23.04.2003 року.
Відповідач перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ з 18.12.2001 року за № 4694.
21.10.2008 року працівниками ДПІ у м. Ровеньки Луганської області проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності. В ході перевірки встановлено, що у залі за адресою: м. Ровеньки, кв. Шахтарський, 6, надавались послуги у сфері грального бізнесу на 23 гральних автоматах, які належать ДП «Ніколь» не були оснащені фіскальним режимом роботи та не опломбовані, при наданні послуг у сфері грального бізнесу розрахункові операції проведені без застосування реєстратора розрахункових операції, розрахунковий документ встановленої форми при продажу ставок на суму 70,00 грн. не наданий.
За результатами вказаної перевірки було складено акт перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0043/12/11/23/31783975 від 21.10.2008р., відповідно до якого встановлені порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до прав органів державної податкової служби відносяться застосування до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягування до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі акту перевірки № 0043/12/11/23/31783975 від 21.10.2008р. позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001722340 від 10.11.2008 року за порушення п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» в сумі 8170,00 грн.
Відповідно до п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Пунктами 1, 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність— у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян— у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Таким чином, сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 8170,00 грн. відповідає вказаним нормам закону (340 грн. х 23 гральних автоматів + 350 = 8170,00 грн.).
Зазначене рішення було отримано відповідачем 18.12.2008р., про що свідчить особистий підпис його представника на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідачем вказане рішення оскаржено в судовому порядку. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 27 січня 2010 року У задоволенні адміністративного позову Дочірнього підприємства «Ніколь» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 листопада 2008 року № 0001722340 відмовлено повністю. Відомостей щодо подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги на постанову від 27 січня 2010 року суд не має. Тобто зазначена постанова набрала законної сили та підлягає виконанню.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій, та штрафна (фінансова) санкція до цього часу не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з Дочірнього підприємства «Ніколь» штрафні (фінансові) санкції в сумі 8170,00 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Ніколь» (91005, м. Луганськ, вул. Дьоміна, б. 7, оф. 20, код ЄДРПОУ 31783975, р/р 2600301612074 у філії ВАТ «Укрексімбанк» м. Луганськ, МФО 304289) на користь місцевого бюджету Ленінського району на рахунок № 31117104700006 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 24046582, код платежу 21080900 суму штрафної (фінансової) санкції за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій в сумі 8170,00 грн. (вісім тисяч сто сімдесят грн. 00 коп.)
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
СуддяСолоніченко О.В.