Рішення № 89456876, 27.05.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2020
Номер справи
360/1721/20
Номер документу
89456876
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

27 травня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1721/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

27 квітня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області, яким просила:

- визнати незаконним та скасувати Рішення Управління пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 19.02.2020 «Про відмову в перерахунку пенсії в зв`язку з втратою годувальника згідно ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_1 »;

- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з врахуванням довідки про заробітну плату від 13.01.2020 №16, виданої Відокремленим підрозділом шахта «Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля» з часу первинного звернення з заявою про такий перерахунок, тобто з 10.02.2020.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач є пенсіонером та отримує пенсію у відповідача з ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивача, ОСОБА_2 , який був ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС та отримував пенсію відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір якої складав більше 14000 гривень на місяць. Після смерті чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_2 звернулася до відповідача з заявою про переведення на пенсію по втраті годувальника. Після чого відповідач розглянув цю заяву та перевів на пенсію у зв`язку з втратою годувальника за матеріалами електронної пенсійної справи годувальника. У відповідності до експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії від 22.01.2019 № 63 смерть чоловіка настала в наслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Довідкою від 13.01.2020 №16, виданою Відокремленим підрозділом шахта «Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля» визначено, зокрема, що заробітна плата за повний календарний місяць у період виконання робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС, а саме у грудні 1986 року склала 1517,64 грн. В зв`язку з тим, що на час звернення з заявою про переведення на пенсію по втраті годувальника позивач не мала необхідних документів, які б підтверджували зв`язок смерті чоловіки з виконанням обов`язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсію призначили без врахування норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Після отримання усіх необхідних документів, зазначених вище, 10.02.2020 позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Окрім іншого відповідачу надано оригінал довідки про заробітну плату від 13.01.2020 №16, виданою Відокремленим підрозділом шахта «Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля».

Не дочекавшись ані пенсії в новому розмірі, ані вмотивованого рішення про відмову у перерахунку пенсії позивача звернулася з заявою про надання рішення по заяві через веб-портал ПФУ в особистому кабінеті, на що отримала відповідь в електронній формі (паперовий оригінал рішення не надався) у формі Рішення від 19.02.2020 «Про відмову в перерахунку пенсії в зв`язку з втратою годувальника згідно ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» гр. ОСОБА_1 ». Вказаним рішенням відповідач відмовив в перерахунку пенсії згідно ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з врахуванням довідки про заробітну плату померлого годувальника від 13.01.2020 №16, виданою Відокремленим підрозділом шахта «Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля» так як зазначена довідка ніби-то не відповідає чинному законодавству.

Позивач вважає таку відмову неправомірною та такою, що не відповідає діючому законодавству.

Ухвалою суду від 29 квітня 2020 року відкрито провадження у справі. Призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с. 24-25).

22 травня 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 30-32) в обґрунтування якого зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області та з 17.10.2018 отримує пенсію в разі втрати годувальника згідно статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за померлого годувальника ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3

10.02.2020 ОСОБА_1 звернулась до відповідача з заявою щодо перерахунку пенсії у зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». До заяви позивач надала: експертний висновок центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України №1979 від 28.01.2019, довідку про заробітну плату, одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках №16 від 13.01.2020 видану ВП шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля».

Відповідачем зазначено, що довідка видана за формою, затвердженою листом Міністерства соціального захисту населення від 27.06.1996 №01-3/244-013-2, яка передбачена для відображення заробітку отриманого за роботу в зоні відчуження для осіб, що працювали в зоні менше місяця.

Оскільки форма довідки не відповідає формі визначеній Порядком подання документів, а розмір зазначеної в довідці премії не підтверджено положенням про преміювання на шахті та документами щодо її нарахування, підстав для обчислення пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі відшкодування фактичних збитків згідно статті 54 Закону за даною довідкою не має.

Також відповідачем зазначено, що право на обчислення пенсії у зв`язку з втратою годувальника з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати відсутнє, оскільки померлий годувальник ОСОБА_2 за життя не був визнаний інвалідом внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової службипо ліквідації наслідків на ЧАЕС та йому не було визначено відсоток втрати працездатності.

На підставі викладеного відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області та отримує пенсію по втраті годувальника, що підтверджується відповідними розпорядженнями відповідача (а.с. 34-38).

10 лютого 2020 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії у зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно статті 54 Закону України «Про соціальний статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с. 39-40).

До заяви про перерахунок пенсії позивачем було додано: копію паспорта позивача, копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 , копію свідоцтва про укладення шлюбу, довідку відділу торгівлі Міністерства оборони СРСР №2562/117962 від 13.01.1987, посвідчення ОСОБА_2 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобилській АЕС серії НОМЕР_2 , довідку Відокремленого підрозділу шахта «Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля» №16 від 13.01.2020, експертний висновок Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв`язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС №1979 від 28.01.2019 та архівну довідку Галузевого державного архіву Міністерства оборони України №179/1/17597 від 14.11.2019 (а.с. 41-45).

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 19.02.2020, позивачу відмовлено в перерахунку пенсії у зв`язку з втратою годувальника згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с. 39-40). В обґрунтування відмови зазначено посилання аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і відзив учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Частиною першою статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 1 статті 9 Закону України від 28 лютого 1991 року №796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Закон №796-XII).

Згідно з статтею 10 Закону №796-XII, учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини першої статті 12 Закону №796-XII причинний зв`язок між захворюванням, пов`язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров`я.

Відповідно до пункту 2 статті 13 Закону №796-XII, держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.

Згідно з пунктом 3 статті 14 Закону №796-XII учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали: у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - від 1 до 5 календарних днів, у зоні відчуження в 1987 році - від 1 до 14 календарних днів.

Відповідно до статті 54 Закону №796-XII, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Частиною другою статті 59 Закону №796-XII, військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справи чоловік позивача - ОСОБА_2 , мав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії.

Експертним висновком Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України встановлено, що смерть ОСОБА_2 пов`язана з Чорнобильською катастрофою.

При цьому, статтею 13 Закону №796-XII встановлено обов`язок держави з відшкодування за завдану громадянам шкоду за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 затверджено «Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Порядок № 1210).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 1210, цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Пунктом 2 Порядку № 1210 визначено, що заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь-які 12 місяців підряд такої роботи.

Згідно з підпунктом 3 пункту 3 Порядку № 1210 у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження.

Постановою Правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 2.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до заяви про перерахунок пенсії у зв`язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв`язку зі зміною кількості членів сім`ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Згідно з підпунктами пункту 2.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до заяви про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу. Також надаються такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого годувальника (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника, має такі документи); свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія, довідка про склад сім`ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім`ї з померлим годувальником (за наявності); свідоцтво про смерть годувальника, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим, або витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що засвідчує факт внесення до цього реєстру інформації про безвісне зникнення особи, або інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, отримана в порядку, передбаченому статтею 15 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», документи про вік померлого годувальника сім`ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим, довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів про те, що особи, зазначені в абзаці другому пункту 2 частини другої статті 36 Закону, навчаються за денною формою навчання, довідка про те, що чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків, дід, баба, брат чи сестра померлого годувальника незалежно від віку і працездатності не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років, документи про місце проживання (реєстрації), документ про перебування членів сім`ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника, експертний висновок про встановлення причинного зв`язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (крім дружин (чоловіків), які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, та звернулися за призначенням пенсії у зв`язку з втратою годувальника).

Суд зазначає, що позивачем було надано всі необхідні документи для призначення їй пенсії по втраті годувальника.

При цьому, суд звертає увагу, що ані Порядок № 1210, ані Порядок № 22-1, на який посилається відповідач, не затверджують форму довідки про заробітну плату одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

Форма вказаної довідки затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 03.09.2012 № 536 «Про затвердження форми Довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках», яка розроблена відповідно до пункту 9 Типового положення про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем до заяви про перерахунок пенсії було надано довідку про заробітну плату одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках №16 від 13.01.2020 за формою, що затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 03.09.2012 № 536, про що зазначено у верхньому правому куті цієї довідки.

Отже, суд вважає помилковими посилання відповідача в спірному рішенні на те, що вказана довідка видана за формою, що затверджена листом Міністерства соціального захисту населення від 27.06.1996 №01-3/244-013-2 та не відповідає формі визначеній Порядком подання документів, а тому у відповідача не було правових підстав для не врахування вказаної довідки для перерахунку позивачу пенсії у відповідності до статті 54 Закону №796-XII.

Крім того, суд враховує те, що зазначена довідка № 16 від 13.01.2020 містить усі необхідні відомості щодо: населеного пункту зони відчудження де перебував, померлий чоловік позивача (с.Оране), тривалості його роботи у зоні відчуження та розміру нарахованої заробітної плати.

Таким чином, в даному випадку не прийняття відповідачем вказаної довідки про заробітну плату, є проявом надмірного формалізму з його боку, що порушує в даному випадку право позивача на належний соціальний захист.

Отже, з урахуванням встановлених судом обставин та виходячи з системного аналізу наведених норм законодавства, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії по втраті годувальника з урахуванням вимог статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобилської катастрофи", а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Позивачем при зверненні до суду було сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн, що підтверджується квитанцією №79448 від 18.04.2020 (а.с. 6).

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позов задовольняється повністю, відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України суд вважає за необхідне стягнути судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840,80 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 19.02.2020 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії.

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (ідентифікаційний код: 21792608, місцезнаходження: 93300, Луганська обл., Попаснянський район, місто Попасна, вул. Шкільна, будинок 2) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) у відповідності до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з врахуванням довідки про заробітну плату від 13.01.2020 №16, виданої Відокремленим підрозділом шахта «Тошківська» Державного підприємства «Первомайськвугілля», на підставі поданої заяви від 10.02.2020.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (ідентифікаційний код: 21792608, місцезнаходження: 93300, Луганська обл., Попаснянський район, місто Попасна, вул. Шкільна, будинок 2) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ), витрати зі сплати судового збору в сумі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 40 коп.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України строк оскарження судового рішення продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суддя О.В. Ірметова