Рішення № 89456308, 27.05.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2020
Номер справи
160/3501/20
Номер документу
89456308
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2020 року Справа № 160/3501/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 31.03.2020 засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, у якому позивач просить суд:

- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо застосування під час обчислення пенсії ОСОБА_1 показника середньої заробітної плати за 2014-2016 роки, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» - 4 404,35 грн, на підставі частини третьої статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити обчислення пенсії ОСОБА_1 на підставі Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з урахуванням статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки (6 188,89 грн) та виплатити заборгованість, що виникла з 18.03.2019 з урахуванням вже виплачених сум.

2. Ухвалою суду від 06.04.2020:

- задоволено клопотання позивача та звільнено його від сплати судового збору за подання цього адміністративного позову;

- прийнято адміністративний позов до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні);

- встановлено сторонам строк для подання до суду документів, витребувано докази у відповідача.

3. 23.04.2020 засобами поштового зв`язку від відповідача до канцелярії суду надійшов відзив на адміністративний позов з доказом його направлення позивачу, та копії витребуваних документів.

щодо строку розгляду справи

4. Європейський суд з прав людини неодноразово зауважував, що обґрунтованість тривалості провадження завжди повинна оцінюватися в світлі обставин справи з посиланням на наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади а також те, що було головним для заявника в спорі.

5. У рішенні ЕСПЛ у справі «Сомор`яй проти Угорщини» (заява № 60934/13) відзначає, що пенсійні спори потребувають особливої ретельності.

6. Справа вимагала особливої ретельності, чим обумовлена тривалість її розгляду.

7. Постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2019 № 211, з урахуванням внесених змін, установлено з 12.03.2020 до 22.06.2020 на всій території України карантин.

8. Відповідно до пункту 3 Розділу VI Прикінцеві положення КАС України, в редакції чинній з 02.04.2020, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки розгляду адміністративної справи продовжуються на строк дії такого карантину.

9. Судом додержано встановлений законом строк розгляду справи.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

10. ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, з 2014 року отримує пенсію по інвалідності згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

11. У березні 2019 року позивач звернувся до Управління з метою призначення пенсії згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

12. Влітку 2019 позивач дізнався, що за підрахунками управління його коефіцієнт заробітку складає 2,40524, під час обчислення пенсії застосовано показник середньої заробітної плати 4 404,35 грн (показник 2014-2016 років, з урахуванням коефіцієнту підвищення 1,17).

13. У листопаді 2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії на підставі Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з урахуванням статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки (6 188,89 грн).

14. Відповідач повідомив, що позивач не має права на застосування при обчисленні пенсії показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки (6 188,89 грн), оскільки його було переведено згідно частини третьої статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

15. Відповідач помилково ототожнює поняття переведення з одного виду пенсії на інший в межах одного закону та призначення пенсії на підставі іншого, відмінного закону.

16. Пенсію на підставі статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» позивачу було вперше обчислено у 2019 році, отже з урахуванням статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» застосуванню підлягає середня заробітна плата за три роки, що передують року звернення, тобто за 2016-2018 роки (6 188,89 грн), замість 4 405,35 грн, які були застосовано управлінням.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

17. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначив, що відповідно до наданої заяви від 18.03.2019 позивача переведено з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із додаванням до пільгового стажу періоду перебування на інвалідності від нещасного випадку на виробництві відповідно до статті 26 цього Закону, яка розрахована із застосуванням статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80% від заробітної плати шахтаря).

18. Згідно матеріалів пенсійної справи, ОСОБА_1 після призначення пенсії по інвалідності не працював та не набув 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії, отже, доводи позивача про наявність права на перерахунок із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2016-2018 роки є безпідставними.

19. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 17.05.2019 у справі № 194/601/17.

20. Пенсія за віком призначається виключно відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», при цьому Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначає лише гарантії мінімального розміру пенсії для шахтарів, та не є новим видом пенсії.

21. Позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду, отже вимога перерахувати пенсію з дати призначення тобто з 17.03.2019 не відповідає чинному законодавству.

22. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 30.05.2019 по справі № 522/1380/17.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

23. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та з 23.09.2014 отримував пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком (шифр 333), призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

24. З 01.12.2018 проведено перерахунок пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком (визначено шифр 331), призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», враховано доплату до пенсії по Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

25. 18.03.2019 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про перерахунок пенсії, вид пенсії: перехід на інший вид пенсії.

26. Згідно рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 912480121546 з 18.03.2019 здійснено перерахунок пенсії заявнику ОСОБА_1 у зв`язку із переходом на інший вид пенсії: шифр та вид пенсії: 103 пенсія за віком, умови призначення: ЗУ № 1058-IV, Перех.полож., п.2, ч.1; ЗУ № 1788, ст.13,а (робота за списком № 1); визначені розміри доплати до пенсії по Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та сума пенсії по Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80%).

27. 27.11.2019 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії на підставі Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з урахуванням статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки (6 188,89 грн).

28. На звернення позивача Першотравенським відділом обслуговування громадян (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надано відповідь, оформлену листом від 03.12.2019 за вих. № 8816/Б-09, у якій повідомлено наступне:

- відповідно до особистої заяви від 18.03.2019 заявника переведено з пенсії по інвалідності на пенсію за віком. Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду;

- відповідно до електронної справи після призначення пенсії по інвалідності (20.11.2014) заявник не працював, тому переведення з одного виду пенсії на інший проведено із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії;

- органи Пенсійного фонду України у своїй діяльності керуються нормами чинного законодавства.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

29. Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

30. Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначені Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV).

31. Згідно пункту 1 частини першої статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають: громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

32. Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

33. Положеннями статті 27 Закону № 1058-IV передбачено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

34. За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

35. При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.

36. Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.

37. Згідно положень частини першої статті 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

38. За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

39. Згідно частини другої статті 40 Закону № 1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз N); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

40. Відповідно до частини третьої статті 45 Закону № 1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

41. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

42. Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

43. За правилами статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

44. Відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 № 345-VI мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

45. Позивач зазначає, що первісно йому була призначена пенсія по інвалідності згідно Закону № 1058-IV (з 2014 по 2019 роки), та про порушення його прав невизнанням факту призначення йому вперше пенсії згідно іншого закону - Закону № 345-VI (з 2019 року), що має наслідком застосування заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016-2018 роки.

46. Відповідач заперечив проти наведених доводів, зазначивши, що пенсія по інвалідності у 2014 році була призначена за Законом № 1058-IV, а згідно заяви позивача з березня 2019 року його переведено на пенсію за віком на пільгових умовах за статтею 114 Закону № 1058-IV із застосуванням гарантій, передбачених Законом № 345-VI, отже не відбулось призначення іншої пенсії за іншим законом.

47. Надаючи оцінку доводам сторін, суд виходить із того, що згідно із статтею 1 Закону № 345-VI дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

48. Статтею 8 Закону № 345-VI встановлено особливості пенсійного забезпечення осіб, на яких поширюється дія цього Закону, а саме мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону № 1058-IV, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

49. Аналогічні положення закріплені абзацом третім частини першої статті 28 Закону № 1058-IV, згідно з якою мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

50. Отже, державою встановлено додаткову соціальну гарантію отримання пенсійної виплати особам, на яких поширюється дія Закону № 345-VI, у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не нижче трьох прожиткових мінімумів, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

51. При цьому, розмір пенсії розраховується за правилами, визначеними статті 27 Закону № 1058-IV, і за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком № 1 до страхового стажу додатково зараховується по одному року, що передбачено частиною третьою статті 24 Закону № 1058-IV.

52. Тобто розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону № 345-VI, визначається з урахуванням їх стажу та заробітку.

53. З аналізу наведених вище законодавчих норм вбачається, що якщо розмір пенсії в сукупності менший за мінімальний розмір, установлений для шахтарів у розмірі 80 % його заробітку, пенсія встановлюється в розмірі не меншому ніж три розміри прожиткового мінімуму, установленого для осіб, які втратили працездатність (абзац третій частини першої статті 28 Закону № 1058-IV).

54. Відповідно до пункту 2 Розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

55. Абзацом другим вказаної норми встановлено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону, тобто Закону № 1058-IV.

VІІІ. ВИСНОВОК СУДУ

56. Суд дійшов висновку, що у 2019 році не відбулось призначення позивачеві нового виду пенсії за іншим законом, ніж Закон № 1058-IV, у зв`язку із чим заявлені позивачем доводи є необґрунтованими.

57. Зокрема, відповідачем здійснено переведення з пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком (шифр 333), призначеної за Законом № 1058-IV, на інший вид пенсії – пенсію за віком на пільгових умовах за статтею 114 Закону № 1058-IV, із врахуванням гарантій, визначених Законом № 345-VI.

58. При цьому, матеріалами справи підтверджується врахування відповідачем норм Закону № 345-VI до переведення позивача на пенсію за віком у 2019 році.

59. Правові позиції, згідно із якими Законом № 345-VI встановлюються додаткові гарантії та пов`язується право особи на перерахунок пенсії, викладені у постановах Верховного Суду від 30.01.2020 у справі № 345/882/17, від 21.01.2020 у справі № 640/4469/17, від 05.12.2019 у справі № 345/4462/16-а.

60. Посилання позивача на правові висновки Верховного Суду у справах № 876/5312/17, № 367/1130/17, не можуть бути застосовані у розглянутому спорі, оскільки за обставинами вказаних справ позивачам первісно пенсія була призначена за Законом України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а в подальшому при виявленні особами бажання отримувати пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV, мало місце призначення пенсії за віком за Законом № 1058-IV.

щодо розподілу судових витрат

61. Ухвалою суду від 06.04.2020 позивача звільнено від сплати судового збору за подання розглянутого адміністративного позову.

62. Керуючись статтями 241-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

63. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427; вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094) про визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

64. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України. Цей строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суддя І.О. Верба