ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" серпня 2007 р.
Справа № 17/428
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні 21.08.2007р. о 15 год. 15 хв. при секретарі Власенко Т.С. матеріали справи № 17/428
за позовом: державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області, м. Кіровоград
до відповідача: комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №14, м. Кіровоград
про стягнення 841,41 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача – Хаджаєва Н.А., довіреність №18-02 від 09.01.2007р., начальник відділу контролю цін на ринках монопольних утворень Держінспекції цін;
від позивача – Куницький В.В., довіреність №9-02 від 09.01.2007р., головний спеціаліст-юрисконсульт сектору організаційно-аналітичної та правової роботи Держінспекції цін;
від відповідача – Коренчук А.Ю., довіреність №2 від 27.02.2007р., юрист.
ВСТАНОВИВ:
Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області подано позов про стягнення з комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №14 до державного бюджету 841,41 грн. економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін згідно рішення №20 від 27.04.2007р.
Відповідач позов заперечив, посилаючись на неправомірність застосування до нього економічних санкцій (а.с.55-56).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної інспекції з контролю за цінами №9 від 29.03.2001 р., державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області є територіальним органом державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй.
Згідно статті 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.
Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Пунктом 3 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Кіровоградській області визначено, що основним завданням державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області є організація та здійснення контрольно - наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області відповідно до правил статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" та п.п.5 п.5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.
Повноважною особою установи позивача по завданню прокуратури м.Кіровограда з питання розгляду скарги мешканців гуртожитку було проведено перевірку комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №14 щодо правильності застосування тарифів на електроенергію за період з 01.05.2006 р. по 01.04.2007 р.
За наслідками даної перевірки було складено акт №304 від 17.04.2007р., в якому зафіксовано порушення комунальним ремонтно-експлуатаційним підприємством №14 державної дисципліни цін, а саме: стягнення із споживачів (суб'єктів підприємницької діяльності) плати за спожиту електроенергію на потреби підприємницької діяльності за тарифом, встановленим для промислових споживачів, при отриманні її від Кіровоградської філії відкритого акціонерного товариства „Кіровоградобленерго” за тарифом, встановленим для населення (а.с.13-14).
На підставі вказаного акту заступником начальника державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області винесено рішення від 27.04.2007р. №20 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (а.с.10), згідно якого на підставі статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" вирішено вилучити у комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №14 у доход державного бюджету 280,47 грн. додатково отриманої відповідачем виручки та 560,94 грн. штрафу за вказане порушення.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачеві надіслано 07.06.2007р. та отримано ним 11.06.2007 р. (а.с. 12).
На вимогу господарського суду Кіровоградської області відповідачем не подано доказів оскарження рішення №20 від 27.04.2007р. про застосування фінансової санкції в сумі 841,41 грн. за порушення державної дисципліни цін.
За повідомленням учасників судового процесу вказане рішення в передбаченому чинним законодавством порядку відповідачем не оскаржувалось (а.с.42, 56).
Оскільки докази сплати фінансових санкцій в повному обсязі в матеріалах справи відсутні, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства №14 (25006, м. Кіровоград, вул. Луначарського, 1-В, р/р 260003000348 в КОФ АКБ УСБ, МФО 323293, р/р 26005060019903 в КФ КБ "Приватбанк", МФО 323583, код 30869951) в дохід Державного бюджету (р/р 31112106700002, одержувач коштів – УДК у м. Кіровоград, код одержувача – 24145329, код бюджетної класифікації – 21081100, банк одержувача – ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016) – 841,41 грн. економічних санкцій.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 23.08.2007 р.
Суддя