Постанова № 89448054, 21.05.2020, Середино-Будський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
21.05.2020
Номер справи
586/355/20
Номер документу
89448054
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СЕРЕДИНО-БУДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 586/355/20

Номер провадження по справі 3/586/146/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2020 року м.Середина-Буда

Середино-Будський районний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Темірова Ч.М.,

за участі секретаря судового засідання Спиридонова А.А.,

особи, щодо якої складено протокол

про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,

прокурора Зайцева І.А.,

розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія серії НОМЕР_1 , видане НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_3 , який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №104/2020 від 22.04.2020, ОСОБА_1 , будучи депутатом Середино-Будської районної ради Сумської області та відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він вже тривалий час не відвідує сесії Середино-Будської районної ради Сумської області та не вважає себе депутатом цієї ради, а тому і не має обов`язок щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. Також вказав, що йому не було відомо про адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання декларації. Лише після отримання листа від НАЗК він зробив у АТ КБ «Приватбанк» електронний цифровий підпис та цього ж дня подав декларацію за допомогою голови Уралівської сільської ради, додавши, що у нього вдома поганий інтернет. Свою вину у скоєному адміністративному правопорушенні не визнав.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та призначити стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, допитавши свідка та дослідивши матеріали справи суд приходить до такого висновку.

ОСОБА_1 є депутатом Середино-Будської районної ради Сумської області, тобто особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, яке передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Допитана як свідок голова Уралівської сільської ради Середино-Будського району Сумської області ОСОБА_2 показала, що дійсно ОСОБА_1 04.06.2019 прийшов до сільської ради з проханням допомогти йому заповнити та подати декларацію за 2018 рік, на що остання повідомила йому про адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання декларації. Цього ж дня вона допомогла ОСОБА_1 заповнити та подати декларацію за 2018 рік.

Проаналізувавши покази ОСОБА_1 та свідка ОСОБА_2 , суд приходить до такого. Відповідно до п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» другий етап подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій, розпочинається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року. За ч.1 ст.45 Закону суб`єкти декларування зобов`язані щорічно до 1 квітня подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Крім цього згідно з п.2 вказаного Рішення зазначена у п.1 декларація подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік до 1 квітня 2019 року.

Згідно з роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання фукцій держави або місцевого самоврядування» депутат Середино-Будської районної ради Сумської області ОСОБА_1 04.06.2019 о 14 год. 42 хв. подав декларацію за 2018 рік.

Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, у повному обсязі підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом №104/2020 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 22.04.2020; роздруківкою з веб-сайта Середино-Будської районної ради Сумської області розділ «Депутатський корпус сьомого скликання», якою підтверджено, що ОСОБА_1 дійсно є суб`єктом правопорушення, пов`язаного з корупцією; інформацією про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 у період 01.01.2019-04.06.2019, згідно з якою перші дії, вчинені у 2019 році ОСОБА_1 у Реєстрі, датуються 04.06.2019.

З аналізу матеріалів справи, досліджених у судовому засіданні, судом встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Середино-Будської районної ради Сумської області, його депутатські повноваження не складені у встановленому законому порядку, а тому твердження ОСОБА_1 , що він не є депутатом даної ради та на нього не поширюються вимоги фінансового контролю, не заслуговують на увагу. Твердження ОСОБА_1 про те, що він не був обізнаний про адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання декларації, суд також не враховує, оскільки за ст.68 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, дослідивши та оцінивши вищезазначені докази, суд вважає доведеним той факт, що ОСОБА_1 винний у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він порушив вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно, 04.06.2019, без поважних на те причин, подав декларацію особи, уповноваженоїна виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, при накладенні адміністративного стягнення не встановлено.

Враховуючи дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до вимог до вимог ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 27, ч. 4 ст. 38, ст.40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування даної постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з винного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,на корись держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.: одержувач – ГУК в м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду через Середино-Будський районний суд Сумської області

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Головуючий: суддя Ч.М. Теміров