ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2010 р. Справа № 2-а-982/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Сторчака Володимира Юрійовича,
при секретарі судового засідання: Гонті Інні Олександрівні
за участю представників сторін:
позивача : Пастернак Д.О.
відповідача : Коріненко М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Козятинської об"єднаної державної податкової інспекції
до: Козятинського міського комінального підприємства теплових мереж "Козятинтеплокомуненерго"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Подано позов про стягнення з Козятинського міського комунального підприємства теплових мереж "Козятинтеплокомуненерго" на користь державного бюджету України податковий борг в сумі 802651,82 грн..
Позовні вимоги мотивовані несплатою узгодженої суми податкового зобов’язання, в тому рахунку по податку на додану вартість, податку на прибуток, податку з власників транспортних засобів, податку на землю, комунальному податку та податку за забруднення навколишнього середовища в порядку та строки, передбачені законом.
В процесі розгляду справи представник позивача звернулась до суду з заявою від 01.04.2010р. про уточнення позовних вимог, а саме, позивач просить суд стягнути з Козятинського міського комунального підприємства теплових мереж "Козятинтеплокомуненерго" 802651 грн. 82 коп. податкового боргу, з них: до Державного бюджету 799264,75 грн., в тому рахунку: 781566,11 грн. податку на додану вартість, 17698,64 податку на прибуток та до місцевого бюджету 3387,07 грн., в тому рахунку: 330, 20 грн. податку з власників транспортних засобів, 519,83 грн. земельного податку, 2022,80 грн. комунального податку та 514,24 грн. податку за забруднення навколишнього середовища.
Заява позивача про уточнення позовних вимог прийнята судом на підставі положень ст. 51 КАС України.
В судовому засіданні представник відповідача заявлені вимоги позивача в сумі 802651,82 грн. визнав повністю.
Виходячи з положень статей 136, 112 Кодексу адміністративного судочинства України, визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом є підставою для прийняття постанови про його задоволення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує чим-небудь права, свободи та інтереси, у зв’язку з чим судом приймається з огляду на наступне.
Козятинське міське комунальне підприємство теплових мереж "Козятинтеплокомуненерго" зареєстроване виконавчим комітетом Козятинської міської ради 15.02.2002р., ідентифікаційний код ЄДРПОУ 05539011.
Пп. 3 п.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків і зборів зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни. В той же час згідно ч. 1 ст. 11 даного Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. В той же час згідно п. 5.2.1. ст. 5 даного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Внаслідок порушення податкового законодавства щодо сплати податків та зборів у встановлені законом терміни за відповідачем, згідно карток особових рахунків, станом на 01.02.2010р. рахується податковий борг перед бюджетом в сумі 802651,82 грн., в тому рахунку:
- по податку на додану вартість в сумі 781566,11 грн.;
- по податку на прибуток в сумі 17698,64 грн.;
- по податку з власників транспортних засобів в сумі 330, 20 грн.;
- по земельному податку в сумі 519,83 грн.;
- по комунальному податку в сумі 2022,80 грн.;
- по податку за забруднення навколишнього середовища в сумі 514,24 грн..
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення заборгованість в сумі 802651,82 грн. відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити.
2. Стягнути з Козятинського міського комунального підприємства теплових мереж "Козятинтеплокомуненерго" (вул. червоноармійська, 31, м. Козятин, Вінницька область, код ЄДРПОУ 05539011) 802651 ( вісімсот дві тисячі шістсот п'ятдесят одну) грн. 82 коп. податкового боргу, з них: до Державного бюджету 799264 ( сімсот дев'яносто дев'ять тисяч двісті шістдесят чотири) грн. 75 коп., в тому рахунку: 781566 (сімсот вісімдесят одну тисячу п'ятсот шістдесят шість) грн.11 коп. податку на додану вартість, 17698 ( сімнадцять тисяч шістсот дев'яносто вісім) грн. 64 коп. податку на прибуток та до місцевого бюджету 3387 ( три тисячі триста вісімдесят сім) грн. 07 коп.., в тому рахунку: 330 ( триста три) грн. 20 коп. податку з власників транспортних засобів, 519 ( п'ятсот дев'ятнадцять) грн. 83 коп. земельного податку, 2022 ( дві тисячі двадцять дві) грн. 80 коп. комунального податку та 514 ( п'ятсот чотирнадцять) грн. 24 коп. податку за забруднення навколишнього середовища.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 06.04.10
Суддя Сторчак Володимир Юрійович
01.04.2010