
Дата документу 15.05.2020
ЄУ № 942/568/20
Провадження №3/942/240/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2020 року суддя Новопсковського районного суду Луганської області Чалий А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Новопсковського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Новопсков Луганської області, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , який не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Новопсковського районного суду Луганської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №130987 від 04.05.2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час підготовки справи до судового розгляду відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, з`ясовано, що зазначений протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП з огляду на наступне.
Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №130987 від 04.05.2020 року, 27.04.2020 о 22 год. 40 хв., ОСОБА_1 , який знаходився під адміністративним наглядом згідно ухвали Новопсковського районного суду Луганської області від 27.02.2020, був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив пункт 3 правил перебування під адміністративним наглядом.
Проте, як вбачається зі змісту ухвали Новопсковського районного суду Луганської області від 27.02.2020, обмеження відносно ОСОБА_1 щодо заборони залишати місце проживання з 21 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв., крім випадків виходу на працю, встановлено пунктом 2 резолютивної частини зазначеної ухвали.
Згідно з вимогами ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, зокрема, вирішує питання стосовно того чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
При виявленні недоліків в протоколі чи інших матеріалах, які перешкоджають або роблять неможливим об`єктивний розгляд справи, особа, що проводить підготовку до його розгляду, повертає ці матеріали органу, що порушив адміністративне провадження.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14 від 23 грудня 2005 року визнано правильною практику судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на викладене, слід дійти висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №130987 від 04.05.2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП складений без додержання вимог ст. 256 КУпАП, тому підлягає поверненню до Новопсковського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області, для усунення недоліків та приведення його у відповідність до вимог чинного КУпАП.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Керуючись ст. 254, 256, 268, 278 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Новопсковського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області, для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Новопсковського районного суду
Луганської області А.В. Чалий