
Справа № 310/7919/19
2/310/420/20
РІШЕННЯ
Іменем України
25 травня 2020 року м.Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Стручкової Л.І.,
за участі секретаря судового засідання Вакал Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердянську цивільну справу за позовною заявою акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу,
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2019 року АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 на його користь вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу у сумі 7998,94 грн. та судових витрат. Позов обґрунтовує тим, що з 01.07.2015 року позивач на підставі ліцензії з розподілу природного нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технічного управління, тобто в розумінні Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем ПАТ «Запоріжгаз» серед суб`єктів ринку природного газу кваліфікується як оператор газорозподільної системи. У відповідності з п.3 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним і укладається з урахуванням ст.ст. 633, 634, 641, 642 ЦК України за формою типового договору розподілу природного газу. Пунктом 7 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема - повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу. У відповідності до довідки діючого постачальника - ТОВ «Запоріжгаз Збут» від 07.03.2019 року відповідач з моменту набрання чинності Кодексом газорозподільних систем (29.11.2015 року) здійснює фактичне споживання природного газу та його оплату. Окрім цього, остання є отримувачем субсидії з квітня 2016 року по день видачі довідки та згідно відмітки у паспорті є зареєстрованою у даному домоволодінні. Більше того, 11.06.2018 року відповідачем повернуто підписану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу, а отже договір є укладеним. Відповідно до п. 2.3 договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем. 04.06.2018 року працівниками оператора ГРМ - ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) у позаштатному режимі, про що складено акт про порушення №1615 від 04.06.2018 року, який підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було. З метою підтвердження факту роботи ЗВТ у позаштатному режимі, того ж дня лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову повірку №000575 від 06.06.2018 року, за результатами якої лічильник відповідача марки Візар зав.№ 0047462 типорозміру G-6 визнаний непридатним до подальшої експлуатації, оскільки значення відносної похибки лічильника перевищило максимально допустиме. Зазначені вище факти підтверджують, що побутовий лічильник газу відповідача працював у позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковувалась або обліковувалась некоректно, в зв`язку з чим комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1615 від 04.06.2018 року, що відображено в протоколі №1698 від 06.07.2018 року. Зважаючи на вищенаведене, ОСОБА_1 у відповідності з п. 8 глави 3 розділу ХІ КГС було здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу за період з 14.03.2018 року по 04.06.2018 року з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 1 шт.; газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 1 особу) та опалювальної площі (57,1 м2). Вартість не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 7998,94 грн. 14.08.2018 року позивачем на адресу відповідача було направлено акт-розрахунок, рахунок на оплату донарахованого об`єму газу, до теперішнього часу вищезазначена сума ОСОБА_1 не сплачена.
Ухвалою суду від 18.10.2019 року було відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання (а.с.31).
03.12.2019 року до суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву (а.с.39-41) в якому він просить у задоволенні позову відмовити оскільки обставини викладені у позові не відповідають фактичним обставинам та не ґрунтуються на приписах законодавства, з урахуванням наступного. ОСОБА_1 на підставі договору дарування від 09.11.2005 року подарувала ОСОБА_2 1/2 частину житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . Іншим співвласником будинку є ОСОБА_3 , котра також володіє 1/2 частиною зазначеного будинку. Після перереєстрації 1/2 частини житлового будинку ОСОБА_1 продовжила бути в ньому зареєстрована та користується комунальними послугами, при цьому всі особові рахунки відкриті на її ім`я. Між сторонами укладено договір про надання послуг з газопостачання в наслідок чого був встановлений газовий лічильник із заводським номером 0600129155 . 04.06.2018 року до дому ОСОБА_1 прийшов представник позивача та виявив факт того, що лічильник не обертається при включених двох конфорках плити. Про що було складено акт про порушення №1615. В присутності споживача, щоб перевірити та підтвердити факт непрацездатності лічильника, жодного протоколу про направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову повірку не складалося, однак лічильник будо вилучено без належною упакування та опломбування. Факт не складання протоколу підтверджується відсутністю підпису споживана на протоколі про направлення засобу вимірювальної, техніки на позачергову повірку. Згодом ОСОБА_1 подзвонили представники ПАТ Запоріжгаз та усно повідомили, що газовий лічильник є несправним та його відправлять на завод, а їй встановлять новий. При цьому ОСОБА_1 повинна заплатити заборгованість, яка виникла в наслідок несправності лічильника. Станом на 05.09.2018 року лічильник новий не встановлено. Тобто, з вини постачальника, який повинен був встановити новий лічильник газу в період до двох місяців, останній не був встановлений взагалі, що в свою чергу нанесло шкоду споживачеві. ОСОБА_1 отримала від відповідача лист від 14.08.2018 року, з додатками в якому було зазначено, що комісією було розглянуто вищевказаний акт про порушення, та був здійснений перерахунок (донарахування) об`ємів (обсягів) природного газу за період з 14.03.2018 року по 04.06.2018 рік на суму 7998,94 грн. Про що було складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості від 09.08.2018 року, де зазначено що розрахунок було нараховано відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКІІ №2494 від 30.09.2015 року, розділ XI, глава 3, пункт 8. А також було складено та надіслано рахунок на оплату вартості необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу від 09.08.2018 року. З вказаною сумою заборгованості та порушенням вона не згодна. Споживачеві не зрозуміло, чому в основу розрахунку було покладено середньомісячний обсяг споживання, а не як зазначено 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення, але не більше ніж 6 місяців, та з урахуванням строку на його усунення. Крім того, позивача не було достатніх підстав вважати, що відповідач умисно несанкціоновано втручався в роботу лічильника, а отже, позивач не мав права нараховувати відповідачу об`єми (обсяги) природного газу за несанкціонований його відбір. Окрім того відповідач вважає, що вона не повинна нести відповідальність за власника будинку.
18.12.2019 року позивач подав відповідь на відзив відповідача (а.с.46-50), в якому звертав увагу суду на те, що чинне законодавство не пов`язує наявність права власності споживача на об`єкт газоспоживання з укладенням договору на розподіл чи постачання природного газу. ОСОБА_1 11.06.2018 року повернула підписану заяву на приєднання до умов договору розподілу природного газу, що свідчить про укладення договору. 04.06.2018 року працівниками Оператора ГРМ - ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) у позаштатному режимі, про що у присутності відповідача складено акт про порушення №1615 від, який підписано працівника позивача та споживачем без зауважень. 06.06.2018 року лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову повірку №000575. Щодо твердження відповідача стосовно невірності методики донарахування необлікованого об`єму природного газу, то ОСОБА_1 проведено таке донарахування об`ємів природного газу, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу за період з 14.03.2018 року по 04.06.2018 року з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 1 шт.; газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 1 особу) та опалювальної площі (57,1 м2). Вартість не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 7998,94 грн. Тобто аргументи відповідача є її міркуваннями та не ґрунтуються на нормах законодавства.
Ухвалою суду від 20.01.2020 року підготовче провадження закрито та справу призначено до судового розгляду (а.с.53).
Представник позивача АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» - Малімон А.Я. (а.с.25, 26, 59, 60) в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність. Позов підтримує, просить задовольнити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_4 (а.с.43, 44) в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином (а.с.54, 58), причини неявки суду не повідомили.
Суд на підставі ст.223 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу у відсутність зазначених осіб.
У зв`язку з неявкою сторін у судове засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, на підставі ст.ст.247, 279 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, розглянувши надані докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у сукупності, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
За змістом ст.ст.16, 19, 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини у сфері житлово-комунальних послуг регулюються виключно на договірних засадах.
Відповідно до ч.1 ст.714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Згідно зі ст.611 ЦК України, в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відносини між газопостачальними підприємствами та фізичними особами споживачами газу в частині обліку природного газу регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року за № 1379/27824, положеннями ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Статтею 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», який був чинний до 01.10.2015 року, передбачено з 01.07.2015 року відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.
Статтею 4 Закону України «Про ринок природного газу», який набрав чинності 01.11.2016 року, визначено, що державне регулювання ринку природного газу здійснює регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства. До компетенції регулятора на ринку природного газу належить крім іншого затвердження кодексу газорозподільних систем; забезпечення дотримання операторами газотранспортних і газорозподільних систем, а також іншими суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) їхніх обов`язків згідно з цим Законом та іншими відповідними актами законодавства; затвердження та моніторинг виконання планів розвитку газотранспортних та газорозподільних систем; моніторинг виконання функцій та обов`язків суб`єктами ринку природного газу відповідно до положень цього Закону та інших актів законодавства щодо доступу до газотранспортних і газорозподільних систем. Регулятор має право: видавати обов`язкові для виконання суб`єктами ринку природного газу (крім споживачів) рішення; накладати санкції на суб`єктів ринку природного газу (крім споживачів), які порушили свої обов`язки відповідно до цього Закону та інших актів законодавства; розглядати скарги і вирішувати спори відповідно до ст.58 цього Закону.
За приписами п.1 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу», ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу (п.п.33). Розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу (п.п.35). Оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників) (п.п.17).
Статтею 1 Закону України «Про ринок природного газу» визначено, що споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37). Побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп.23). Суб`єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (пп.39).
Виходячи з викладеного з 01.07.2015 року Публічне акціонерне товариство по газопостачання та газифікації «Запоріжгаз», на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу серія АЕ № 642479 здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Відповідно ПАТ «Запоріжгаз», правонаступником якого є АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», є оператором газорозподільної системи.
У відповідності до п. 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст.ст. 633, 634, 641, 642 ЦК Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті регулятора та оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п. 4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем).
П. 7 глави 3 розділу VІ Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.
Відповідач ОСОБА_1 проживає та зареєстрована в будинку розташованому за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.12, 30).
В судовому засіданні встановлено, що між сторонами існують договірні правовідносини з надання послуг з газопостачання оскільки відповідач здійснює фактичне споживання природного газу та його оплату, вона є отримувачем субсидії з квітня 2016 року, 11.06.2018 року відповідачем повернуто підписану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу, а отже договір є укладеним (а.с.10, 11).
За адресою: АДРЕСА_1 , в присутності споживача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено засіб вимірювальної техніки типорозміру G-6, 1998 року виготовлення, марки Візар, зав.№ 0047462 , опломбовано пломбою R12224099 (а.с.13).
Відповідно до п. 2.3 договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем.
Згідно 1 пункту 9 глави X розділу Кодексу ГРМ Оператор ГРМ та споживач протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об`єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо: 1) відповідності умовам експлуатації та узгодженій проектній документації чи умовам договору: 2) працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання; 3) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб; 4) відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу; 5) перевірки стану підвідного газопроводу, зокрема способу прокладання та відсутності можливості відбору газу поза вузлом обліку, в тому числі шляхом обстеження газопроводів приладовим методом на предмет відсутності підключень до підземних та надземних підвідних, розподільчих та транзитних газових мереж поза комерційним ВОГ, візуального обстеження способів монтажу і обв`язки газового та газорегулюючого обладнання; 6) відсутності несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу). Оператор ГРМ повинен здійснювати контрольний огляд вузла обліку у строки, визначені цим Кодексом.
Відповідно до 6 пункту 9 глави X розділу Кодексу ГРМ за підсумками перевірки комерційного ВОГ та за умови відсутності зауважень представник Оператора ГРМ на місці перевірки повинен скласти відповідний акт обстеження/акт контрольного огляду вузла обліку (по одному екземпляру для кожної сторони), що має бути підписаний споживачем (суміжним суб`єктом ринку природного газу).
04.06.2018 року працівниками оператора ГРМ - ПАТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) у позаштатному режимі, про що складено акт про порушення №1615, який підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було (а.с.14).
У відповідності до п.п. 2 п. 6 глави 6 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем позаштатний режим роботи комерційного ВОГ включає, зокрема, відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об`єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу.
06.06.2018 року лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову повірку від 06.06.2018 року №000575 та він підписаний споживачем без зауважень (а.с.15).
У вказаному протоколі зазначено, що лічильник упаковано в пакет, опломбовано пломбою С43842553 , визначено, що ЗВТ доставляє представник оператора ГРМ; ОСОБА_1 запрошується о 11-00 годині 15.06.2018 року; що адреса проведення: м . Бердянськ, вул. Підгірна, 201 , відділ лабораторних вимірів, та зазначено орган, який проводить позачергову повірку ДП «Запоріжжястандартметрологія.»
За результатами вимірювань, проведених під час позачергової повірки повірником ДП «Запоріжжястандартметрологія», встановлено, що лічильник відповідача марки G-6 Візар, зав.№ 0047462 , не відповідає вимогам п. 6.9.1 Р50-071-98 Лічильники газу побутові. Методи та засоби перевірки (а.с.16).
Пунктом 6 глави 6 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем визначено якщо внаслідок позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових буде підтверджено факт необлікованого чи облікованого частково об`єму розподіленого (спожитого, переданого) природного газу, розрахунок необлікованих (облікованих частково) об`ємів природного газу за період несправності комерційного ВОГ чи його складових здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.
В зв`язку із підтвердження факту несанкціонованого відновлення газоспоживання комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1615 від 04.06.2018 року, що відображено у протоколі №1689 від 06.07.2018 року (а.с.17).
У відповідності до пункту 8 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем (в редакції, що діяла на момент виявлення порушення), у разі виявлення Оператором ГРМ пошкодження лічильника газу та/або його позаштатного режиму роботи, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням терміну на його усунення.
Додатком 15 до Кодексу газорозподільних систем визначено, що якщо споживач (фізична особа) використовував в неопалювальний період опалювальні прилади (крім опалювально-варильних печей чи кухонних вогнищ), граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.
Зважаючи на вищезазначене, відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу за період з 14.03.2018 року по 04.06.2018 року з урахуванням підключених газових приладів (газова плита - 1 шт.; газовий котел - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 1 особу) та опалювальної площі (57,1 м2). Сума не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 7998,94 грн. (а.с.18-19).
14.08.2018 року ПАТ «Запоріжгаз» на адресу ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням було направлено акт-розрахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату (а.с.20-23).
На теперішній час в добровільному порядку борг відповідачем не сплачено.
За таких обставин суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, доводи представника відповідача, викладені у відзиві спростовуються матеріалами справи, тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача необхідно стягнути судові витрати у вигляді судового збору, сплаченого позивачем у розмірі 1921,00 грн. (платіжне доручення від 27.09.2019 року).
Керуючись ст.ст.10-13, 76-83, 223, 258, 259, 263-265, 268, 352, 354 ЦПК України, Кодексом газорозподільних систем, суд,
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (ЄДРПОУ 03345716, адреса: м. Запоріжжя, вул. Заводська, 7) вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу в сумі 7998,94 грн. (сім тисяч дев`ятсот дев`яносто вісім гривень 94 копійки).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (ЄДРПОУ 03345716, адреса: м. Запоріжжя, вул. Заводська, 7) суму сплаченого судового збору в розмірі 1921 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня).
Рішення може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Учасники справи, яким повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення їм повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Бердянського міськрайонного суду
Запорізької області Л. І. Стручкова