
221/3169/20
3/221/1800/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2020 року м. Волноваха
Волноваський районний суд Донецької області у складі: головуючого судді Писанець Н.В., за участю секретаря судового засідання Гурової Л.Л., прокурора Губаня М.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР НП України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого виконуючим обов`язки голови (секретар) Старогнатівської сільської ради Волноваського району Донецької області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Тельманівським РВ УМВС України в Донецькій області 19.04.1999 року,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП,
встановив:
Встановлено, що відповідно до Рішення Старогнатівської сільської ради від 22.11.2016 року № У1/62-337 «Про обрання секретаря Старогнатівської сільської ради» ОСОБА_1 обрано секретарем Старогнатівської сільської ради Волноваського району Донецької області, та було покладено виконання обов`язків голови сільської ради.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до Розпорядження в.о. сільського голови № 23-ос від 13.12.2016 року «Про перевод головного бухгалтера Старогнатівської сільської ради ОСОБА_2 на посаду спеціаліста 2 категорії» ОСОБА_2 призначено на посаду спеціаліста 2 категорії Старогнатівської сільської ради.
Опитаний ОСОБА_1 підтвердив, що ОСОБА_2 яка працює на посаді спеціаліста 2 категорії сільської ради є його дружиною.
Також відповідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування а саме з декларації ОСОБА_1 підтверджується, що ОСОБА_2 є дружиною ОСОБА_1 .
Згідно ст.1 ч.1 абзацу 3 ЗУ «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Отже, ОСОБА_2 є близькою особою ОСОБА_1 .
Відповідно п.12 ч.1 ст.1 Законом України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані:
- вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно п.12 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
У відповідності до п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі тими, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Старогнатівської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 18.05.2018 року, 18.06.2018 року, 18.07.2018 року, 17.08.2018 року, 19.08.2018 року, 19.10.2018 року, 19.11.2018 року, 10.12.2018 року, 18.12.2018 року, 18.01.2019 року, 18.02.2019 року, 18.03.2019 року, 18.04.2019 року, 17.05.2019 року, 18.06.2019 року, 19.07.2019 року, 19.08.2019 року, 19.09.2019 року, 19.10.2019 року, 19.11.2019 року, 12.12.2019 року, 17.01.2020 року, 18.02.2020 року, 12.03.2020 року, точний час не встановлено, перебуваючи в робочому кабінеті Старогнатівської сільської ради Волноваського району Донецької області за адресою: Донецька обл., Волноваський район, с. Старогнатівка, вул. Шкільна, буд. 53,не повідомив у встановленому Законом випадку Національне агентство з питань запобігання корупції та (або) колегіальний орган - сільську раду, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії своїй дружині ОСОБА_2 , як спеціалісту 2 категорії сільської ради, прийнявши розпорядження:
-№ 20-р від 18.05.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за травень 2018 року» у розмірі 130 % від посадового окладу, а саме: 2860,00 грн.;
-№ 23-р від 18.06.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за червень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 24-р від 18.07.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за липень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 2030,00 грн.;
-№ 27-р від 17.08.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за серпень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 3506,37 грн.;
-№ 29-р від 19.08.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за вересень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 36-р від 19.10.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за жовтень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 40-р від 19.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за листопад 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 42-р від 10.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради до Дня місцевого самоврядування в Україні» у розмірі 7680,00 грн.;
-№ 47-р від 18.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за грудень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 1-р від 18.01.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за січень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 6-р від 18.02.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за лютий 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 9-р від 18.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за березень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 15-р від 18.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за квітень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 18-р від 17.05.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за травень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 22-р від 18.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за червень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 26-р від 19.07.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за липень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 2008,69 грн.;
-№ 30-р від 19.08.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за серпень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4180,00 грн.;
-№ 34-р від 19.09.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за вересень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 38-р від 19.10.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за жовтень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 44-р від 19.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за листопад 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 49-р від 12.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за грудень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 50-р від 12.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради до Дня місцевого самоврядування в Україні» у розмірі 11370,00 грн.;
-№ 3-р від 17.01.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за січень 2020 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 5-р від 18.02.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за лютий 2020 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 9-р від 12.03.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за березень 2020 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн., відповідно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки голови Старогнатівської сільської ради Волноваського району Донецької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та згідно п.п. «в» ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги статей 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції» та ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», 18.05.2018 року, 18.06.2018 року, 18.07.2018 року, 17.08.2018 року, 19.08.2018 року, 19.10.2018 року, 19.11.2018 року, 10.12.2018 року, 18.12.2018 року, 18.01.2019 року, 18.02.2019 року, 18.03.2019 року, 18.04.2019 року, 17.05.2019 року, 18.06.2019 року, 19.07.2019 року, 19.08.2019 року, 19.09.2019 року, 19.10.2019 року, 19.11.2019 року, 12.12.2019 року, 17.01.2020 року, 18.02.2020 року, 12.03.2020 року, точний час не встановлено, перебуваючи в робочому кабінеті Старогнатівської сільської ради Волноваського району Донецької області за адресою: Донецька область, Волноваський район, с. Старогнатівка, вул. Шкільна, буд. 53,вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про встановлення премії своїй дружині ОСОБА_2 , як спеціалісту 2 категорії сільської ради, прийнявши розпорядження:
-№ 20-р від 18.05.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за травень 2018 року» у розмірі 130 % від посадового окладу, а саме: 2860,00 грн.;
-№ 23-р від 18.06.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за червень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 24-р від 18.07.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за липень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 2030,00 грн.;
-№ 27-р від 17.08.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за серпень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 3506,37 грн.;
-№ 29-р від 19.08.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за вересень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 36-р від 19.10.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за жовтень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 40-р від 19.11.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за листопад 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 42-р від 10.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради до Дня місцевого самоврядування в Україні» у розмірі 7680,00 грн.; № 47-р від 18.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за грудень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 47-р від 18.12.2018 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за грудень 2018 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 1-р від 18.01.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за січень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 6-р від 18.02.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за лютий 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 9-р від 18.03.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за березень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 15-р від 18.04.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за квітень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 18-р від 17.05.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за травень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 22-р від 18.06.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за червень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4060,00 грн.;
-№ 26-р від 19.07.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за липень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 2008,69 грн.;
-№ 30-р від 19.08.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за серпень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4180,00 грн.;
-№ 34-р від 19.09.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за вересень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 38-р від 19.10.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за жовтень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 44-р від 19.11.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за листопад 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 49-р від 12.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за грудень 2019 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 50-р від 12.12.2019 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради до Дня місцевого самоврядування в Україні» у розмірі 11370,00 грн.;
-№ 3-р від 17.01.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за січень 2020 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 5-р від 18.02.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за лютий 2020 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн.;
-№ 9-р від 12.03.2020 року «Про преміювання працівників апарату управління Старогнатівської сільської ради за березень 2020 року» у розмірі 140 % від посадового окладу, а саме: 4620,00 грн., відповідно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП відповідно.
Приватний інтерес ОСОБА_1 обумовлюється тим, що останній, підписуючи вищезазначені розпорядження, встановлює та надає премії своїй дружині ОСОБА_2 (як спеціалісту 2 категорії сільської ради) з метою отримання нею додаткових грошових коштів для задоволення власних потреб.
Вищевикладене свідчить про те, що ОСОБА_1 будучи в.о. голови Старогнатівської сільської ради був наділений повноваженнями, щодо надання премій працівникам сільської ради та мав особисту зацікавленість (майновий інтерес), зумовлений сімейними стосунками, під час вирішення питання про виплату премії своїй дружині (як спеціалісту 2 категорії цієї ради), що полягала у можливості отримання певних матеріальних благ, покращення її матеріального становища, що свідчить перебування в умовах реального конфлікту інтересів, але за даних обставин останній не повідомив про це Національне агентство з питань запобігання корупції або колегіальний орган - сільську раду.
Постановою Волноваського районного суду Донецької області від 21.05.2020 року вищевказані адміністративні матеріали (протоколи) відносно ОСОБА_1 об`єднано в одне провадження та присвоєно номер 221/3169/20.
У судовому засідання ОСОБА_3 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП визнав, просив не накладати суворе адміністративне стягнення. Зокрема зазначив, що не знав про те, що не можна таким чином преміювати свою дружину.
Прокурор у судовому засіданні вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, просив накласти на останнього адміністративне стягнення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови,а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту наведеної правової норми слідує, що вказані дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показанням технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дослідивши адміністративні матеріали, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП доведена у повному обсязі, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією №№ 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 від 05.05.2020 року, у яких відповідно до ст.256 КУпАП розкрито суть адміністративних правопорушень; рішеннями №У1/62-337 від 22.11.2016 року, №VІ/90-489 від 21.12.2018 року; вищевказаними Розпорядженнями; Розпорядженням №23-ос «Про перевод головного бухгалтера Старогнатівської сільської ради ОСОБА_2 на посаду спеціаліста 2 категорії» від 13.12.2016 року; Положенням про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам апарату Старогнатівської сільської ради від 21.12.2018 року; довідкою №02/19-147 від 16.04.2020 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , що долучені до протоколів про адміністративні правопорушення.
Оцінюючи докази у їх сукупності, вважаю, що правопорушник ОСОБА_1 винний у тому, що не повідомив у встановленому Законом випадку про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання своєї дружини, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП та вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час вирішення питання про преміювання своєї дружини, тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
При призначенні адміністративного стягнення правопорушнику враховую обставини справи, її особистість, а саме те, що ОСОБА_1 працює, свою провину визнав, до адміністративної відповідальності раніше не притягався, тому вважаю можливим застосувати до нього адміністративне стягнення у межах санкції статті, за якою його притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 420,40 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
Керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 172-20, 221, 283, 284, 278 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави (Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37980308, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA 808999980313020106000005179, Код платежу: 21081100) у розмірі - 3400,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ /22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривні 40 копійок.
Роз`яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу ДВС за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Волноваський районний суд Донецької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення, тобто до 21.08.2020 року.
Суддя Н.В. Писанець