
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
19 травня 2020 року Справа 160/328/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Кам`янської міської ради, третя особа: Управління державного казначейства у м.Кам`янське Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району у м. Кам`янське в якій просить:
- визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району Кам`янської міської ради у нарахуванні і виплаті щорічної грошової суми в розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат на оздоровлення;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району у м.Кам`янське здійснити нарахування і виплати допомоги на оздоровлення за 2000 - 2019 роки в розмірі 109 275 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що він є особою, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи, має інвалідність 3 групи, внаслідок захворювання пов`язаного з аварією на ЧАЕС, тому вважає, що він, як особа, яка стала інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи, має право на нарахування та виплату щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі, що дорівнює 5-ти мінімальним заробітним платам. Проте, відповідач листом від 11.10.2019 року № Ш - 640 відмовив йому в нарахуванні та виплаті щорічної грошової суми в розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат на оздоровлення, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 року «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За таких обставин позивач вважає, що відмова відповідача в нарахуванні та виплаті йому щорічної грошової суми в розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат на оздоровлення є протиправною, а тому просить суд зобов`язати відповідача здійснити нарахування та виплатити йому допомоги на оздоровлення за період з 2000-2019 роки в розмірі 109 275 грн.
Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що ним правомірно відмовлено позивачу в нарахуванні щорічної допомоги на оздоровлення за період з 2017 - 2019 року в розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат. Відповідач також звертає увагу, що твердження позивача про відсутність інших позовів до суду до того самого відповідача із тих самих підстав не відповідає дійсності, оскільки позивач вже звертався до суду з питань виплати йому щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат на рік у 2009 році за 2004 - 2009 роки та у 2010 році за 2010 рік, що підтверджується постановою Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська від 02.12.2009 року по справі №2а-15/09 та постановою Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська від 06.12.2010 року по справі №2а-1730/10.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.02.2020р. прийнято до свого провадження вказану справу та згідно ч.2 ст.257 КАС України ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до пункту 3 Розділ VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній з 02.04.2020), під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки розгляду адміністративної справи продовжуються на строк дії такого карантину.
18.02.2020 року від відповідача надійшов лист, в якому повідомляється, що на підставі рішення міської ради від 04.10.2019 року № 1554-36/VII «Про внесення змін до рішення міської ради від 29.01.2016 року № 36-04/VII скликання, загальну чисельність апарату міської ради та її виконавчих органів» управління соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району міської ради реорганізовано з припиненням юридичної особи від 15.01.2020 року. Правонаступником управління є Департамент соціальної політики Кам`янської міської ради.
Також від позивача надійшла заява, в якій зазначено, що він не заперечує щодо здійснення заміни відповідача на належного відповідача, а саме на Департамент соціальної політики Кам`янської міської ради.
Згідно ст. 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
За таких обставин, наявні підстави для заміни відповідача - Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району у м. Кам`янське, його правонаступником - Департамент соціальної політики Кам`янської міської ради.
Під час розгляду справи, судом встановлено, предметом розгляду у даній справі є у т.ч. зобов`язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дніпровського району у м.Кам`янське здійснити нарахування і виплати допомоги на оздоровлення за 2000 - 2019 роки в розмірі 109 275 грн.
Згідно постанови Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 02.12.2009 року по справі №2а-15/09, позов ОСОБА_1 про визнання неправомірними дій суб`єкта владних повноважень, зобов`язання вчинення певних дій та стягнення шкоди заподіяної неправомірними діями - задоволено частково. Зокрема, зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дніпровської районної ради м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2007-2009 роки в сумі 5 мінімальних заробітних плат щорічно, розмір яких було встановлено на період виплати, з обов`язковим виключенням вже отриманої суми за вказаний період.
Постановою Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 06.12.2010 року по справі №2а-1730/10, позов ОСОБА_1 про визнання неправомірними дій суб`єкта владних повноважень, зобов`язання вчинення певних дій та стягнення шкоди, заподіяної неправомірними діями - задоволено частково. Зокрема, зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дніпровської районної ради м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за період 2010 року в розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат на рік, в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, що склався на відповідний період. Зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дніпровської районної ради м, Дніпродзержинська Дніпропетровської області в подальшому нараховувати та виплачувати ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення на весь час дії ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 5-ти мінімальних заробітних плат на рік, в залежності від встановленого Законом розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати.
При цьому, у постанові Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 02.12.2009р. по справі №2а-15/09 за позовом ОСОБА_1 зазначено, що суд дійшов висновку, що відповідачем допущено бездіяльність щодо неповної виплати сум щорічної допомоги на оздоровлення позивачу на протязі 2004-2009 років, і керуючись частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України суд виходить за межі позовних вимог, оскільки вважає що це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, на захист яких наданий позов.
Таким чином, у вказаній постанові, судом була надана правова оцінка щодо неповної виплати позивачу сум щорічної допомоги на оздоровлення на протязі 2004-2009 років.
Крім того, судом встановлено, що вказані постанови Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області відповідачем виконані та вказані суми у розмірі 7575грн. (№2а-15/09 від 02.12.2009) та 4245грн. (2а-1730/10 від 06.12.2010р.) виплачені позивачу, що підтверджується Відомістю на зарахування компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС відповідно до судових рішень від 11.02.2013р., копія якої наявна в матеріалах справи.
Таким чином, на даний час існують судові рішення Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області, які набрали законної сили та виконані в повному обсязі, а саме постанова від 02.12.2009 року по справі №2а-15/09 та постанова від 06.12.2010 року по справі №2а-1730/10, між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав в частині здійснення нарахування і виплати допомоги ОСОБА_1 на оздоровлення за період 2004 - 2010 роки, що в свою чергу є підставою для закриття провадження в частині позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити нарахування і виплату допомоги ОСОБА_1 на оздоровлення за період 2004 - 2010 роки в справі №160/328/20 на підставі п. 4 ч. 1 ст. 238 КАС України.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Кам`янської міської ради, третя особа: Управління державного казначейства у м.Кам`янське Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити нарахування і виплату допомоги ОСОБА_1 на оздоровлення за період 2004 - 2010 роки - закриттю.
Керуючись ст.ст. 189, 238, 243, 248 КАС України, суд, -
у х в а л и в:
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Кам`янської міської ради, третя особа: Управління державного казначейства у м.Кам`янське Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити нарахування і виплату допомоги ОСОБА_1 на оздоровлення за період 2004 - 2010 роки - закрити.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) відповідно до ст.256 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.ст.293, 295 КАС України.
Суддя Н.В. Турлакова