Постанова № 89396979, 20.05.2020, Білозерський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
20.05.2020
Номер справи
648/1371/20
Номер документу
89396979
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 648/1371/20

Провадження № 3/648/538/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" травня 2020 р. смт. Білозерка

Суддя Білозерського районного суду Херсонської області: Кусік І.В.,

за участю:

секретаря судового засідання: Слажнєвої К.В.,

прокурора: Шатунського В.В.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, згідно протоколу, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Микільське Білозерського району Херсонської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який працював молодшим інспектором відділу охорони Державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№10)», паспорт серії НОМЕР_1 номер НОМЕР_2 , виданий 28.02.2014 року Білозерським РС УДМС України в Херсонській області, РНОКПП НОМЕР_3 ,

- за діяння, передбачене ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

06.03.2019 року, знаходячись в приміщенні Микільської сільської ради Білозерського району Херсонської області, що розташована за адресою: с. Микільське Білозерського району Херсонської області, вул. Репринська, 12, ОСОБА_1 , раніше обіймаючи посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№10)», та згідно ст. 1, п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія вказаного Закону, був звільнений з вказаної посади та фактично 04.01.2019 року припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, однак, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», маючи фізичну та технічну можливість на своєчасне, тобто до 04.02.2019 року подання декларації особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) за період не охоплений раніше поданими деклараціями, цього обов`язку не виконав та без поважних причин подав декларацію лише 06.03.2019 року, тобто несвоєчасно. (https://public.nazk.gov.ua/declaration/eb5ef656-f97e-405d-a6bc-af1ae7885663). Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 162 -6 ч. 1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину в інкримінованому йому правопорушенні визнав, надав пояснення, які відповідають обставинам викладеним у протоколі про адмінітративне правопорушення.

Заслухавши ОСОБА_1 , висновок прокурора щодо обґрунтованості питягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного:

Відповідно до витягу з наказу Державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» від 10.09.2018 року № 72/ОС, ОСОБА_1 , новоприйнятого, з 10.09.2018 року призначено молодшим інспектором відділу охорони ДУ «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» та присвоєно первинне спеціальне звання рядового та молодшого начальницького складу: «рядовий внутрішньої служби». (а.с. 35)

Згідно з п. 1 Положення про Державну установу «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2018 року № 2186/5(далі – Положення), «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» (далі – виправна колонія) є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» персонал Державної кримінально-виконавчої служби України зобов`язаний неухильно виконувати закони України.

Відповідно до ч. 6 ст. 14 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» спеціальне звання «рядовий внутрішньої служби» належить до рядового складу кримінально-виконавчої служби.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби є суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, згідно зі ст. 1, п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.п. 2 п. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року у редакції від 12.12.2019 року № 168/19 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, 27.12.2019 року № 1301/34272 декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Відповідно до витягу з наказу начальника Державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» від 02.01.2019 року № 1/ОС на підставі п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 з 04.01.2019 року звільнено з посади молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)», за власним бажанням. (а.с. 36)

Згідно розписки, що додана до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 04.01.2019 року під особистий підпис отримав трудову книжку. (а.с. 33)

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року №168/19) затверджено порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, з чого вбачається, що ОСОБА_1 був зобов`язаний до 23.59 годин 04.02.2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) 06.03.2019 о 15:16, тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/declaration/eb5ef656-f97e-405d-a6bc-af1ae7885663). (а.с.14-25)

Із витягу із Закону України від 14.10.2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», який міститься в матеріалах доданих до адміністративного протоколу, вбачається, що ОСОБА_1 під особистий підпис був ознайомлений з цим витягом, у тому числі попереджений про відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). (а.с. 32)

Розписка ОСОБА_1 від 04.01.2019 року вказує про своєчасну обізнаність ОСОБА_1 з вимогами фінансового контролю, передбачених ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). (а.с. 33)

З листа державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» від 20.01.2020 № 26/5-59 вбачається, що ОСОБА_1 з 01.01.2019 року по 04.01.2019 року на лікарняному, у відрядженні та відпустці не перебував, в установі наявне робоче місце, обладнане комп`ютерною технікою з доступом до мережі Інтернет, в якому працівники установи мають можливість подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування. ОСОБА_1 з приводу неможливості своєчасного подання електронної декларації до керівництва установи не звертався. (а.с. 43)

Згідно з інформацією АЦСК ІДД ДФС електронний цифровий підпис ОСОБА_1 отримано 02.08.2018 року, терміном дії до 02.08.2020 року. (а.с. 50)

Відповідно до листів Державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 19.02.2019 року № 07-363, від 08.05.2019 року № 07-1000, за період з 01.01.2019 року по 08.05.2019 року, починаючи з 04.03.2019 року у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігались помилки, які в повній мірі були усунуті 06.03.2019 року о 14:40. Іншим часом у зазначений період Реєстр функціонував у штатному режимі. (а.с. 56-57)

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно із ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Об`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, суб`єктивна сторона у формі непрямого умислу ч. 1 ст. 172-6 КУпАП полягає у тому, що ОСОБА_1 своєчасно був обізнаний з вимогами фінансового контролю, попереджений про обмеження та відповідальність за невиконання вимог, передбачених ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема про строки подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особою, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), про алгоритм необхідних дій в Реєстрі для подання указаної декларації, оскільки подає електронні декларації невперше, але свідомо допускав настання негативних наслідків за порушення вимог фінансового контролю.

Таким чином, ОСОБА_1 04.01.2019 року, припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, являючись відповідно до ст. 1, підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно (06.03.2019 року о 15:16) без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) (https://public.nazk.gov.ua/declaration/eb5ef656-f97e-405d-a6bc-af1ae7885663).

Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обираючи вид адміністративного стягнення, врахуваши характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, суд приходить до висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу на користь Держави, передбаченого санкцією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КпАП України у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.

Керуючись ст.ст. 38, 172-6 ч. 1, 247, 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь Держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Держави у розмірі 420,40 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Херсонського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

Суддя: Кусік І.В.

Постанова набрала законної сили: “__”____2020 року.

Початковий строк пред`явлення постанови до виконання – 3 місяці.

Постанова пред`явлена до виконання: “__”__20__року

Реквізити для сплати штрафу: отримувач УК у Білозерському районі/Білозерський район/21081100, ЄДРПОУ 37949011, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN): UA868999980313060106000021016, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Судовий збір сплачується за реквізитами: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.