
Справа № 541/830/20
Номер провадження3/541/318/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2020 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Городівський О. А., розглянувши з участю секретаря Пащенко Є.М. прокурора Скворцов А.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Миргород, громадянина України, не працюючого, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 ,-
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
установив:
Відповідно до протоколу № 108 від 30 квітня 2020 року ОСОБА_1 , будучи звільненим 12.09.2018р. з посади пожежного-рятувальника 5 державної пожежно-рятувальної частини (м.Миргород) 1 державного пожежно-рятувального загону (м.Полтава) Головного управління ДСНС України у Полтавській області, будучи суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення, згідно з підпунктом «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.04.2019), а саме 24.04.2020, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію після звільнення за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав. Суду пояснив, що декларацію перед звільненням подав 18 вересня 2018 року. Наступного року восени спробував встановити електронний ключ для подання електронної декларації після звільнення за 2018 рік, але йому не вдалося, після чого нових спроб подання він не робив. За допомогою до спеціалістів управління ДСНС чи інших осіб не звертався. Таким чином в період з 01.01.2019 року до 01.04.2019 року декларацію після звільнення з посади пожежного-рятувальника 5 державної пожежно-рятувальної частини (м.Миргород) 1 державного пожежно-рятувального загону (м.Полтава) Головного управління ДСНС України у Полтавській області за 2018 рік не подав, а подав її лише 24.04.2020 р.
Прокурор Скворцов А.В. вимоги протоколу підтримав, вважав за можливе притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
У відповідності до ч.1 ст. 172-6 КУпАП, адміністративна відповідальність настає у випадку несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, а саме особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Відповідно до Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1052, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
З витягу із наказу Головного управління ДСНС України у Полтавській області від 12.09.2018 № 150ос вбачається, що ОСОБА_1 на момент звільнення займав посаду пожежного-рятувальника 5 державної пожежно-рятувальної частини (м. Миргород) 1 державного пожежно-рятувального загону (м. Полтава) Головного управління ДСНС України у Полтавській області та мав звання сержант служби цивільного захисту.
Відповідно до п.6 Положення «Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року №593, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюється дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п.15 «Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 р. № 593, склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий. До молодшого начальницького складу відносяться - молодший сержант служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту, старший сержант служби цивільного захисту, старшина служби цивільного захисту, прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту.
Таким чином, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно пункту 3, частини 5, розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 декларація після звільнення подається відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації
Відповідно до наказу Головного управління ДСНС України у Полтавській області від 12.09.2018 № 150ос сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , пожежного-рятувальника 5 державної пожежно-рятувальної частини (м. Миргород) 1 державного пожежно-рятувального загону (м. Полтава) Головного управління ДСНС України у Полтавській області 12.09.2018 року звільнено із служби у запас (з постановкою на військовий облік) (з виключенням з кадрів ДСНС) за пунктом 176 підпунктом 12 (в інших випадках, передбачених законом) Положення на підставі подання начальника 1 ДПРЗ, висновку службового розслідування від 12.09.2018 року та наказу ГУ ДСНС від 12.09.2018 року № 220ос «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_1 ». (а.с.13)
Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2018 рік лише 24.04.2020, тобто після встановленого Законом строку, а саме до 01.04.2019 (а.с.28).
Відповідно до попередження «Про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень, передбачених Законом України від 14 жовтня 2014 р. «Про запобігання корупції»» ОСОБА_1 12.09.2018 попереджений про недопущення під час проходження служби цивільного захисту в ДСНС України вчинення злочинів у сфері службової діяльності та адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією (а.с.14).
Відповідно до пам`ятки «При звільнені із служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України» ОСОБА_1 12.09.2018 доведено вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», про що свідчить його особистий підпис (а.с.15).
Доказів поважності несвоєчасного подання, ОСОБА_1 суду не надав.
Враховуючи обставини справи, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вина останнього доведена в судовому засіданні, а отже він повинен нести відповідальність передбачену законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 420 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст 40-1, 172-6, 245, 279 - 280, 245, 247, 283 - 284 КУпАП, -
ухвалив:
Відповідно до санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень) на користь держави, р/р для сплати штрафу н/р (IBAN) UA108999980313040106000016012, код ЄДРПОУ 37845125, код вид платежу 21081100, МФО 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), одержувач коштів УК Миргородський р-н/ м. Миргород/21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок (призначення платежу Судовий збір; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду О. А. Городівський