Постанова № 89369830, 19.05.2020, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
19.05.2020
Номер справи
709/179/20
Номер документу
89369830
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 709/179/20

3/709/125/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 травня 2020 року смт Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали, складені Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює у виконавчому комітеті Чорнобаївської селищної ради Черкаської області заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

в с т а н о в и в:

До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1

ст. 164-14 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 30 січня

2020 року № 23-13/2020 при проведенні планової ревізії бюджету Чорнобаївської селищної ради, фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Чорнобаївської селищної ради за період з 1 жовтня 2016 року по 31 жовтня 2019 року виявлено неоприлюднення та порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, а саме встановлено, що виконавчим комітетом несвоєчасно оприлюднено звіт про укладений договір № 19/18 від 18 січня 2018 року, предмет закупівлі - теплова енергія, код 09300000-2 (Чорнобаївське КП теплових мереж, загальна сума договору - 184552,00 гривень), згідно з яким вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50000,00 гривень, який був оприлюднений 21 вересня 2018 року, що суперечить ч. 1 ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі", де зазначено, що договір про закупівлю має бути оприлюднений протягом двох днів з дня його укладення.

Крім того, в ході ревізії встановлено, що селищною радою не оприлюднені звіти про виконання договорів:

-№ 141 від 4 жовтня 2016 року, предмет закупівлі - капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Центральна у смт Чорнобай Черкаської області, код 45000000-7

(ПП "Черкаси-Інтерстрой", сума укладеного договору 4843248,00 гривень) зі строком дії до 31 грудня 2017 року;

-№ 164 від 26 червня 2017 року, предмет закупівлі - капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Центральна у смт Чорнобай Черкаської області. Додаткові роботи, код 45000000-7 (ПП "Черкаси-Інтерстрой", сума укладеного договору 2419646,00 гривень) зі строком дії до 30 квітня 2018 року;

-№ 8072019 від 8 липня 2019 року, предмет закупівлі - капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Центральна у смт Чорнобай Черкаської області. ІІ пусковий комплекс, код 45230000-8 (ТОВ "Дорожньо-будівельне управління-70", сума укладеного договору 3101688,00 гривень) зі строком дії до 31 серпня 2019 року;

-№ 17 від 3 вересня 2019 року, предмет закупівлі - поточний середній ремонт

вул. Старицького у смт Чорнобай Черкаської області, код 45230000-8 (ТОВ "Дорожньо-будівельне управління-70", сума укладеного договору 550111,00 гривень) зі строком дії до 30 вересня 2019 року, чим порушено ч. 1 ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі", де зазначено, що звіт про виконання договору має бути оприлюднений протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Такі дії ОСОБА_1 , як голови тендерного комітету Чорнобаївської селищної ради Черкаської області, кваліфіковано за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

9 квітня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_2 , в якому останній просив закрити провадження у справі, оскільки днем виявлення адміністративного правопорушення є 13 грудня 2019 року, тобто дата отримання останнього пояснення Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області від Огнівенка В.О.

Присутній у судовому засіданні ОСОБА_1 просив закрити провадження у справі з підстав, викладених у клопотанні його захисника, а саме у зв`язку з закінченням строків передбачених ст. 38 КУпАП.

Дослідивши адміністративні матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд встановив таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 164-14 КУпАП порушення порядку визначення предмета закупівлі; несвоєчасне надання або ненадання замовником роз`яснень щодо змісту тендерної документації; тендерна документація складена не у відповідності із вимогами закону; розмір забезпечення тендерної пропозиції, встановлений у тендерній документації, перевищує межі, визначені законом; неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі, що здійснюються відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)"; ненадання інформації, документів у випадках, передбачених законом; порушення строків розгляду тендерної пропозиції - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 1 ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі" (в редакції чинній на час складення протоколу про адміністративне правопорушення) передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення; звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок (ст. 253 ЦК України).

Так, часом вчинення адміністративного правопорушення в частині:

-щодо несвоєчасного оприлюднення звіту про укладений договір № 19/18 від

18 січня 2018 року, предмет закупівлі - теплова енергія, код 09300000-2 (Чорнобаївське КП теплових мереж, загальна сума договору - 184552,00 гривень) є 21 січня 2018 року;

-щодо неоприлюднення звіту про виконання договору № 141 від 4 жовтня

2016 року, предмет закупівлі - капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Центральна у смт Чорнобай Черкаської області, код 45000000-7 (ПП "Черкаси-Інтерстрой", сума укладеного договору 4843248,00 гривень) зі строком дії до 31 грудня 2017 року є 4 січня 2018 року;

-щодо неоприлюднення звіту про виконання договору № 164 від 26 червня

2017 року, предмет закупівлі - капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Центральна у смт Чорнобай Черкаської області. Додаткові роботи, код 45000000-7 (ПП "Черкаси-Інтерстрой", сума укладеного договору 2419646,00 гривень) зі строком дії до 30 квітня 2018 року є 4 травня 2018 року;

-щодо неоприлюднення звіту про виконання договору № 8072019 від 8 липня

2019 року, предмет закупівлі - капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Центральна у смт Чорнобай Черкаської області. ІІ пусковий комплекс, код 45230000-8

(ТОВ "Дорожньо-будівельне управління-70", сума укладеного договору

3101688,00 гривень) зі строком дії до 31 серпня 2019 року є 4 вересня 2019 року;

-щодо неоприлюднення звіту про виконання договору № 17 від 3 вересня 2019 року, предмет закупівлі - поточний середній ремонт вул. Старицького у смт Чорнобай Черкаської області, код 45230000-8 (ТОВ "Дорожньо-будівельне управління-70", сума укладеного договору 550111,00 гривень) зі строком дії до 30 вересня 2019 року є 4 жовтня 2019 року.

Розгляд адміністративних матеріалів неодноразово відкладався, зокрема 18 лютого 2020 року за клопотанням ОСОБА_1 у зв`язку з перебуванням останнього на лікарняному; 2 березня 2020 року у зв`язку з перебуванням судді Чубая В.В. у період часу з 26 лютого по 6 березня 2020 року на лікарняному; 25 березня 2020 року за клопотанням захисника ОСОБА_2 для надання можливості ознайомлення з матеріалами справи;

9 квітня 2019 року за клопотанням ОСОБА_1 у зв`язку із запровадженням карантину в Україні.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 30 січня

2020 року № 23-13/2020,головним державним аудитором відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області Білицькою Л.О. виявлено неоприлюднення та порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства, однак не зазначено дату виявлення адміністративного правопорушення.

Так, на думку суду, датою виявлення адміністративного правопорушення слід вважати дату складення акту ревізії Чорнобаївського селищного бюджету, фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Чорнобаївської селищної ради за період з 1 жовтня 2019 року по 31 жовтня 2019 року, тобто 27 січня 2020 року.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених

ст.ст. 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже, зазначеними положеннями КУпАП передбачено, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії, що унеможливлює здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Приписи ст. 247 КУпАП є імперативними і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження не вирішуючи при цьому жодних інших питань.

Відповідно до вимог ст. 284 КУпАП за наслідками розгляду по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.

Таким чином, нормами КУпАП не передбачено винесення постанови про визнання особи винною у скоєнні адміністративного правопорушення з одночасним закриттям провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п. 7 ч. 1

ст. 247 КУпАП.

З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, а провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 164-14, 221, 247, 283 КУпАП, суд -

п о с т а н о в и в:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Чубай