
Справа № 953/6938/20
н/п 3/953/2017/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" травня 2020 р. Київський районний суду м. Харкова у складі:
головуючого судді - Колесник С.А.,
при секретарі – Романок А.Ф.,
за участю представника
Слобожанської митниці Держмитслужби – Тиндика М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові матеріал № 2701/80700/19 про порушення митних правил у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий 07.02.2014 Жовтневим РВ у м. Харкові ГУ ДМС України в Харківській області,
за порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -
ВСТАНОВИВ:
07.12.2019 о 16 год. 03 хв. в зону митного контролю МАПП “Гоптівка” Харківської митниці ДФС з Російської Федерації в напрямку України в`їхав автомобіль “ВАЗ-21099”, реєстр. номер НОМЕР_2 під керуванням власника, громадянина України ОСОБА_2 . Разом з ним, в якості пасажирів, прямували громадяни України ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Формою проходження митного контролю вказані громадяни обрали смугу спрощеного митного контролю “зелений коридор”, тобто своїми діями заявили, що предметів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України, або товарів у обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення, не мають.
На підставі аналізу й оцінки ризиків автомобіль було переведено на смугу “червоний коридор” для проведення митного огляду транспортного засобу та особистих речей. Перед початком огляду гр. ОСОБА_1 усно та письмово заявив, що переміщує 14,5 кг., шоколадних цукерок 5-ти найменувань виробництва Російської Федерації, на які відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1147 (із змінами і доповненнями) «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», встановлені заборони до ввезення громадянами на митну територію України та які гр. ОСОБА_1 перемістив через митний кордон України в порушення вимог ст. 366 МК України.
07.12.2019 відносно ОСОБА_1 був складений протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 471 МК України, вищезазначені товари на підставі ст. 511 МК України вилучено та передано на зберігання до комори Харківської митниці ДФС.
Представник Слобожанської митниці Держмитслужби Тиндик М.В. у судовому засіданні викладені у висновку обставини підтримав, просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, повідомлений належним чином (а.с. 27), заяв чи клопотань до суду не надав.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS- CoV-2», на усій території України з 12 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року встановлено карантин, який Розпорядженням Уряду від 25.03.2020 № 239 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» продовжено до 24 квітня 2020 року. Постановою Уряду від 22.04.2020 продовжено дію карантину до 11 травня 2020 року. Постановою Уряду від 04.05.2020 продовжено дію карантину до 22 травня 2020 року.
З метою дотримання прав особи відносно якої складено протокол про порушення митих правил та процесуальних строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Суд, вислухавши представника Слобожанської митниці Держмитслужби Тиндика М.В., вивчивши матеріали справи, письмові пояснення ОСОБА_1 , приходить до висновку щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та визнає його винним у вказаному адміністративному правопорушенні з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 07.12.2019 о 16 год. 03 хв. в зону митного контролю МАПП “Гоптівка” Харківської митниці ДФС з Російської Федерації в напрямку України в`їхав автомобіль “ВАЗ-21099”, реєстр. номер НОМЕР_2 під керуванням власника, громадянина України ОСОБА_2 . Разом з ним, в якості пасажирів, прямували громадяни України ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Формою проходження митного контролю вказані громадяни обрали смугу спрощеного митного контролю “зелений коридор”, тобто своїми діями заявили, що предметів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України, або товарів у обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення, не мають.
На підставі аналізу й оцінки ризиків автомобіль було переведено на смугу “червоний коридор” для проведення митного огляду транспортного засобу та особистих речей. Перед початком огляду гр. ОСОБА_1 усно та письмово заявив, що переміщує 14,5 кг., шоколадних цукерок 5-ти найменувань виробництва Російської Федерації, на які відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1147 (із змінами і доповненнями) «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», встановлені заборони до ввезення громадянами на митну територію України та які гр. ОСОБА_1 перемістив через митний кордон України в порушення вимог ст. 366 МК України.
Згідно ч. 2 ст. 366 МК України, “зелений коридор” призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари, в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановленні законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Згідно ч.6 ст. 366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через “зелений коридор” звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Згідно ч. 1 ст. 374 МК України, товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг., що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до ст. 197 МК України встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об`єктами оподаткування митними платежами.
В особистих поясненнях гр. ОСОБА_1 повідомив, що порушив порядок проходження спрощеного митного контролю оскільки «не знав про заборону до переміщення через митний кордон шоколадних цукерок виробництва «РФ» (а.с. 12-13).
Таким чином, ОСОБА_1 , який формою проходження митного контролю обрав проходження через зону (коридор) спрощеного митного контролю, мав під час проведення митного контролю товар, який заборонено до ввезення на митну територію України, чим порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів переміщення яких через митний кордон України заборонено законодавством України.
Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.
Стаття 471 Митного кодексу України встановлює відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Факт вчинення правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, в тому числі: висновком в.о. начальника Слобожанської митниці Держмитслужби Любченко М.С. (а.с. 1-2); доповідною запискою головного державного інспектора ВМО «Гоптівка» митного поста «Магістральний» Харківської митниці ДФС Біденка Р.В. (а.с. 4-5); протоколом про порушення митних правил № 2701/80700/19 від 07.12.2019 (а.с. 6); копією постанови Кабінету Міністрів України № 1147 від 30.12.2015 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» (а.с. 7-8); контрольним талоном для проходження по “зеленому коридору” від 07.12.2019 (а.с. 9); актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу (а.с. 10); митною декларацією від 07.12.2019 (а.с. 11); письмовими поясненням гр. ОСОБА_1 (а.с. 12-13).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, що містяться в матеріалах справи.
Враховуючи особу правопорушника та обставини справи, суд вважає за необхідне накласти на правопорушника стягнення в межах санкції, встановленої ст. 471 МК України, з конфіскацією 14,5 кг. шоколадних цукерок 5-ти найменувань виробництва Російської Федерації.
Крім того, відповідно до ст. 520 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення.
Матеріали справи містять розрахунок витрат у справі про порушення митних правил у відношенні ОСОБА_1 , згідно якого станом на 21.05.2020 витрати митного органу на зберігання товарів відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил з 09.12.2019 за добу складає 0,05 євро.
Тобто, з моменту нарахування витрат 09.12.2019 минуло 165 календарних днів, виходячи з наведених даних, витрати Слобожанської митниці Держмитслужби на момент розгляду справи становлять 8,25 євро, офіційний курс євро станом на 21.05.2020 становить 29,14 грн., тобто витрати Слобожанської митниці Держмитслужби на момент розгляду справи становлять 240,00 грн.
Отже, в порядку ст. 520 МК України, з правопорушника ОСОБА_7 на користь Слобожанської митниці Держмитслужби підлягає стягненню сума витрат у справі про порушення митних правил в розмірі 65,00 грн.
У відповідності зі ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.
Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 373, 471, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в порушенні митних правил, передбачених ст. 471 МК України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. (УДКСУ у м. Харкові Харківської області, рахунок № UA 378999980313070106005020002, код ЄДРПОУ 37999649, МФО 899998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), призначення платежу:«оплата штрафу по постанові суду у справі про ПМП № 2701/80700/19 від ОСОБА_1 ).
Вилучені згідно з протоколом № 2701/80700/19, предмети порушення митних правил, а саме:14,5 кг. шоколадних цукерок 5-ти найменувань виробництва Російської Федерації, які зберігаються в коморі Слобожанської митниці Держмитслужби - конфіскувати на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Слобожанської митниці Держмитслужби витрати за зберігання безпосереднього предмету порушення митних правил у розмірі 240,00 (двісті сорок) грн. (отримувач – Слобожанська митниця Держмитслужби, код ЄДРПОУ – 43332958, банк отримувача – Державна казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, рахунок - 658201720313211003201162572, призначення платежу "оплата витрат за зберігання товарів у справі про порушення митних правил № ПМП № 2701/80700/19 від ОСОБА_1 ).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з моменту її винесення.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.А. Колесник